Android Telefonum Açılmıyor, Ne Yapabilirim?

Android Telefonum Açılmıyor, Ne Yapabilirim? Neden telefonum açılmıyor? ” bu sorunla karşşılanşan bir çok kişi var yani yalnız değilsiniz. Profesyonel bir Android kullanışı olduğunuzda bile, zaman zaman beceri düzeyinizin ötesine geçiyor ve kendinizi açılmayan bir telefonla ne yapacağınızı merak ediyorsunuz. Dolayısıyla, bugün telefonunuzun niçin açılmayacağına ve tekrar nasıl başlayacağına dair birkaç nedenden bahsedeceğiz.

Makale başlıkları

1. Şarj Takılı mı?

Hadebe dediğinizi duyar gibiyim ama şaka yapıyorum – ama cidden, en son ne zaman şarj ettin? Bazen kedi videoları izleyerek eğlenirken zaman uçar ve telefonunuzun şarjı bittiyor. Unutmayın, bazen telefonunuzu açmadan önce birkaç dakika şarj etmeniz gerekir.

2. Açık mı, ekran açık değil mi?

Bu bir sonraki olasılık, telefon açık ama ekran çalışmıyor. Bunu kontrol etmenin en kolay yolu, kapatmak için güç düğmesine uzun basmak ve sonra tekrar açmaktır. Bir önyükleme sesi duymalı veya bir titreşim duymalısınız. Bu, telefonunuzun çalıştığı, ancak bir ekran sürücüsü veya ekran sorununuz olduğu anlamına gelir.

3. Düşürdün mü ısırdın mı?

Bu, telefonun açılmasının en yaygın nedenlerinden biridir. Yakın zamanda telefonunuzu düşürdüyseniz veya ıslanmışsa, bazı sorunlarınız olabilir. Islak bir telefonu çok yakında açmaya çalışmak, telefonunuzu kısa devre yaptıra bilirsiniz

4. Telefonunuzun açılmama sebebi yazılımdan olabilir mi?

Çarpışmalar, yeniden başlatmalar veya telefonun açılmaması durumunda ortaya çıkması gereken başka şeyler gibi bazı tuhaflık fark etmeye başladıysanız, artık ürün yazılımını değiştirerek düzeltilebilecek bir yazılım sorununuz olabilir.

5. Pilinizin şişmesi veya sızma sorunu var mı?

Telefonunuzun açamayacağı bir başka belirgin sebep, pilin kalıcı olarak bozulmasıdır. Bu genellikle zamanla kademeli olarak gerçekleşir, ancak özellikle pilinizin şişmesi veya sızması durumunda aniden ortaya çıkabilir.

Pil kapağınız çıkarılabilirse, çıkarın ve hasar, şişkinlik veya sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Herhangi birini bulursanız, yeni bir batarya alın.

6. Şarj cihazınız veya kablo kaput mu?

Bazen bir telefon açılmazsa sorun telefonunuzda değildir. Bazen şarj kablonuz, adaptörünüz veya hatta duvar priziniz suçludur, bu yüzden farklı bir USB kablosu, farklı bir güç adaptörü (varsa) ve başka bir elektrik prizi kullanmayı deneyin.

7. Sadece logo ekranını görüyor musunuz?

Telefonunuz gerçekten açılacak ancak önyükleme ekranını geçmeyecekse, bootloop dediğimiz budur. Bu, genellikle telefonunuzun normal olarak başlayacağı anlamına gelir, ancak sadece logo ekranında sonsuza dek takılır.

Kısa bir süre önce Android’in yeni bir sürümüne güncellediyseniz veya özel bir ROM’u işaretlediyseniz, Kurtarma’ya girme ve önbellek bölümünü silme veya veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama veya mümkün olan en kötü durumda yapma gibi basit bir çözüm olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. sorulab dedi ki:

  Basmanız Gereken Tuşlar

  Ses artırma + ses azaltma + güç tuşları
  Ses artırma + güç tuşu
  Ses azaltma + güç tuşu
  Home tuşu + güç tuşu
  Ses kontrol tuşlarından biri veya her ikisi + home tuşu
  Ses kontrol tuşlarından biri veya her ikisi + kamera tuşu