Android telefon nasıl sıfırlanır

3 dk okuma süresi

Akıllı telefonunuz aniden donmuş veya yanıt vermiyor mu? Çoğu zaman, telefonunuzu yeniden başlatmanız sorunu çözmelidir. Ancak, bazı daha ciddi vakalarda, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemine başvurmanız gerekir. Burada Android telefonunuzun yumuşak ve sert sıfırlamasını nasıl yapacağınızı söyleyeceğiz.

Android smartphone’unuzu yeniden başlatma

Bazen telefonlar belirgin bir sebep olmadan donar. Sinir bozucu iken, genellikle “yeniden başlatma” olarak da bilinen veya telefonunuzun “yumuşak sıfırlanması” olarak da bilinen yeniden başlatılarak hızlı ve kolay bir şekilde sabitlenebilir. Bu, telefonunuza yeni bir başlangıç ​​yapacak ve teorik olarak tüm fotoğraflarınız, uygulamalarınız ve ayarlarınız sağlam bırakılmalıdır. İşte bunu yapmak için.

Telefonunuz aniden donarsa, Güç düğmesini 30 saniye basılı tutun, kendiliğinden yeniden başlayacaktır.

Android telefonunuzun sıfırlanması sadece bu kadar basit! Ancak, bazen telefonlarda sorun yaşanmaya devam edilebilir ve fabrika ayarlarına sıfırlama yapılması gerekebilir – tüm verilerinizi silecek daha aşırı bir önlem, ancak genellikle daha inatçı sorunları giderir.

Yeniden başlatma genellikle telefonumu düzeltir

Android akıllı telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlama

Telefonunuzu yeniden başlatmanız sorunu çözmüyorsa ve telefonunuz hala sorun yaşıyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bu, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürür. Süreç bazen biçimlendirme veya “sabit sıfırlama” olarak da adlandırılır. Android akıllı telefonunuzun sert sıfırlanması aslında çok zor değildir.

Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin kolay yolu Ayarlar menüsündedir ancak mümkün değilse, Kurtarma Modu’nda da sıfırlayabilirsiniz. İşte her ikisi için talimatlar.

Android telefonunuzu Ayarlar menüsünden fabrika ayarlarına sıfırlayın

Uyarı: Bu işlem, fotoğraf gibi kişisel dosyalar da dâhil olmak üzere cihazınızın dâhili belleğindeki tüm verileri silecek. Bu nedenle, önceden tüm telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 • Ayarlar menüsündeYedekle ve sıfırlamayı bulun ve ardından Fabrika verilerine sıfırlama ve Telefonu sıfırla ‘ya dokunun.
 • Giriş kodunu girmeniz ve ardından her şeyisilmek için sizden istenecektir.
 • İşlem tamamlandıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatma seçeneğini seçin.
 • Ardından, telefonunuzun verilerini geri yükleyebilirsiniz.

Kurtarma modunda fabrika sıfırlaması Android

Telefonunuz o kadar berbat ise, Ayarlar menüsüne erişemezsiniz, umut var. Telefonunuzun düğmelerini kullanarak Kurtarma Modu’nda sıfırlayabilirsiniz.

Mümkünse, telefonunuzdaki verileri önce yedekleyin; bu işlem telefonunuzun dâhili bellekteki tüm verileri silecek.

 • Telefonunu kapat.
 • Sesi kısma düğmesini basılı tutun ve bunu yaparken telefon açılana kadar Güç düğmesini basılı tutun.
 • Ibaresini göreceksinizBaşlangıç kadar sonra Sesi kısma baskı yapması gerektiğini Kurtarma modu vurgulanır.
 • Şimdi kurtarma modunu başlatmak için Güç düğmesine basın.Şimdi bir Android robot görmelisin.
 • Kurtarma modundayken Güç düğmesine basın ve basılı tutun, bunu yaparken Ses Açma düğmesine bir kez basın, ardından Güç düğmesini bırakın.
 • Wipe data / factory reset(Şarj verisi / fabrika ayarları  ) vurgulanıncaya kadar Ses seviyesi aşağı tuşuna basın, ardından seçmek için Güç düğmesine basın.
 • İşlem tamamlandıktan sonra,Sistemi yeniden başlat’ı şimdi seçmek için Güç düğmesine basın.
 • Ardından, telefonunuzun verilerini geri yükleyebilirsiniz.

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x