Android Kilitli Ekrana Mesaj Ekleme

Android Kilitli Ekrana Mesaj Ekleme Telefonunuzu özelleştirmek Android deneyiminin önemli bir satış noktasıdır. Android telefonunuzu özelleştirmenin yollarından biri, kilit ekranına özel bir mesaj eklemektir. Bu kılavuz, kilit ekranınıza özel bir mesaj ekleme işleminde size yol gösterecektir.

İpucu: Özel kilit ekranı mesajı yalnızca Android Marshmallow’dan (6.0) beri mevcut olan bir özelliktir. Telefonunuz eski bir Android sürümü çalıştırıyorsa, bu özelliği kullanamazsınız. Bunun yerine telefonunuzu yükseltmeyi veya işletim sisteminizi güncellemeyi düşünmelisiniz. Android’in yeni sürümlerinde bir dizi yeni özellikle birlikte bir dizi performans ve güvenlik düzeltmesi var.

Android Kilitli Ekrana Mesaj Ekleme

Özel bir kilit ekranı mesajı eklemenin ilk adımı Ayarlar uygulamasını açmaktır, ardından Ekran> Gelişmiş> Ekran görüntüsünü kilitle> Ekran mesajını kilitle’ye gidin.

İpucu: Samsung telefonları olanlar için ayar şuradadır: Ekranı kilitle ve güvenlik> Saat ve FaceWidgets> Kişi bilgileri.

Samsung telefonlarda, ayar “Kişi bilgileri” olarak listelenir. Varsayılan android ayarına “Kilit ekranı mesajı” denir.

Metin alanına kilit ekranınızda görüntülemek istediğiniz mesajı girin. Seçenek mevcutsa, iletiyi Her zaman Açık Ekranda görüntülemesini, her ikisinden ziyade “Kilit ekranında” görünecek şekilde ayarlayarak durdurmak isteyebilirsiniz. Mesajınızı yapılandırdıktan sonra, uygulamak için “Bitti” yi tıklayın.

Mesajınız saat ve bildirimleriniz arasında görünecektir.

Mesajınızı kaydettikten sonra telefonunuzu kilitleyin ve kilit ekranına bakın. Mesaj, saat ve bildirimler arasında görünmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Android Kilitli Ekrana Mesaj Ekleme için yorumda bulun

    Android Kilitli Ekrana Mesaj Ekleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Android Kilitli Ekrana Mesaj Ekleme için ilk yorumu yapabilirsin.