Word’de Bir Resmin Üstüne Nasıl Yazı Yazılır

Word’de Bir Resmin Üstüne Nasıl Yazı Yazılır bir belge yazarken ve bir filigran oluşturmanız gerektiğinde, belirli bir görüntünün üzerine yazmak için Microsoft Word ve başka bir PhotoShop türü programdan ayrılmaya meyilli olabilirsiniz.

Tek yapmak istediğiniz görüntünüzün üstüne bir metin eklemekse, başka bir program açmanıza gerek yoktur. Word, yalnızca resminize metin eklemek için kullanabileceğiniz seçeneklere sahiptir, aynı zamanda rengi ve yazı tipini değiştirerek kişisel dokunuşunuzu da ekleyebilirsiniz.

Herhangi Bir Görüntüye Metin Ekleme – Microsoft Word

Görüntünüzü Word belgesine henüz eklemediyseniz, görüntüyü eklemenin zamanı gelmiştir. Ekle> Çizimler> Resimler’e gidin ve görüntünüzü nereye yüklemek istediğinizi seçin.

Resminizi ekledikten sonra, üstteki Resim Biçimi’ni ve ardından Metni Kaydır seçeneğini tıklayın. Seçenekler listesinde, Metnin Arkasına tıklayın .

Bu seçeneğe tıkladığınız anda, yazdıklarınız görüntünün üstünde görünecektir. Varsayılan olarak Metnin görüneceği rengin siyah olacağını unutmayın. Yani, eklediğiniz görüntü karanlıksa, Metni görmeyeceksiniz. Rengi değiştirmek için Metne çift tıklayın ve yeni renginizi seçin.

Yaptığınız işlemi değiştirmediğiniz sürece, Metnin yazı tipini ve boyutunu da değiştirebilirsiniz. Ayrıca bir madde işaretli liste veya numaralı bir liste ekleme seçeneğini de göreceksiniz.

Bir görüntünün üstüne Metin eklemek, görüntünüze filigran eklemenin hızlı bir yoludur. Daha meraklı bir tane yaratmak için zamanınız olmadığı zamanlar için harikadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Resmin üzerine yazı Yazma Word Word’de Bir Resmin Üstüne Nasıl Yazı Yazılır için yorumda bulun

    Word’de Bir Resmin Üstüne Nasıl Yazı Yazılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Word’de Bir Resmin Üstüne Nasıl Yazı Yazılır için ilk yorumu yapabilirsin.