Windows 11 Bluetooth Çalışmıyor

4 dk okuma süresi

Windows 11 Bluetooth Çalışmıyor Windows 11’de Bluetooth’u açamıyor musunuz veya Windows 11’de Bluetooth cihazlarınızı bağlayamıyor musunuz? Bu, her Windows 11 kullanıcısının karşılaştığı en yaygın sorunlardan biridir. Windows 11’de Bluetooth sorunları yaşarsanız, bu makalede bahsedilen düzeltmeleri deneyebilirsiniz. Bu makalede, Windows 11’deki Bluetooth sorunlarını gidermeye yönelik bazı sorun giderme yöntemleri anlatılmaktadır.

Windows 11 Bluetooth Çalışmıyor Nasıl Onarılır

Birçok kullanıcı, yeni yüklenen Windows 11’de bu sorunu yaşıyor ve çözmekte zorlanıyor. Sonuç olarak, Bluetooth’u bilgisayarınıza yeniden yüklemenize yardımcı olacak birkaç çözüm topladık.

Bluetooth’un Açık olduğundan emin olun

İlk olarak, Windows 11’de Bluetooth’un açık olduğundan emin olun. Çoğu zaman Bluetooth açık değildir ve insanlar cihazı PC’ye bağlamayı denediğinde bunu yapamazlar.

Bluetooth’u açmak  için görev çubuğundan işlem merkezini genişletin. Şimdi Bluetooth  seçeneğine tıklayın. Mavi vurgulanırsa, açıktır.

Başlat menüsünde Bluetooth ve diğer cihazları  arayabilir ve açabilirsiniz. Bu, Bluetooth ayarlarını açacaktır. Şimdi Bluetooth geçişinin açık olduğundan emin olun.

PC’nizdeki Bluetooth açıksa ve Bluetooth cihazınızı PC’nize hala bağlayamıyorsanız, bir sonraki adıma geçmelisiniz.

Bluetooth Cihazınızı Kontrol Edin

Kontrol etmeniz gereken bir sonraki şey Bluetooth cihazınızdır. açtığınızdan emin olun. Ayrıca, Bluetooth cihazını PC’nize yakın bir mesafede tutmayı deneyin. Bu işe yaramazsa, cihazı başka bir PC’ye bağlamayı deneyin. Cihaz başka bir PC ile sorunsuz çalışıyorsa, muhtemelen cihazınızda bir sorun vardır.

Bluetooth’u Yeniden Başlatın

Bluetooth’u yeniden başlatmayı deneyin. Lütfen Bluetooth’u işlem merkezinden kapatın ve tekrar açın. Bu büyük olasılıkla sorunu çözmelidir. Hala Bluetooth sorunu yaşıyorsanız, uçak modunun açık mı kapalı mı olduğunu kontrol ediyorsunuz.

Cihazı Kaldırın ve Tekrar Ekleyin

Eylem merkezinden uçak modunu kapatın. Bu işe yaramazsa, Bluetooth cihazını çıkarmayı ve yeniden eklemeyi denemelisiniz.

 • Başlat menüsünü açın ve ardından Bluetooth ve diğer cihazları arayın ve açın. Bu, PC’nizdeki Bluetooth ayarlarını açacaktır.
 • Kaldırmak istediğiniz cihazı seçin ve ardından cihazı kaldır’a tıklayın
 • Çıkardıktan sonra, cihazı eşleştirmek için bir cihaz  ekle’ye tıklayın  . Bunu yaparken Bluetooth cihazının eşleştirme modunda olduğundan emin olun.

Bu, büyük olasılıkla karşılaştığınız sorunu çözecektir.

Bluetooth Sorun Gidericisini Çalıştırın

Yukarıdaki adımlardan herhangi biri sorunu sizin için çözmediyse, Bluetooth sorun gidericisini çalıştırmayı denemelisiniz. Bluetooth sorun giderici, Bluetooth ile karşılaşabileceğiniz tüm sorunları çözebilir. Bluetooth sorun gidericisini çalıştırmak için aşağıda verilen adımları izleyin.

 • Başlat menüsünü açın ve ardından ayarları açın.
 • Ayarlarda  Güncelleme ve güvenlik  bölümüne gidin.
 • Sol kenar çubuğunda bulacağınız sorun giderme  seçeneğine tıklayın. 
 • Ardından Ek sorun giderici seçeneğine tıklayın. Diğer sorunları bul ve düzeltin altında  Bluetooth’u seçin. 
 • Şimdi Bluetooth sorun gidericisini çalıştırmak için sorun gidericiyi çalıştır’ı tıklayın.

Bluetooth Sürücülerini Güncelleyin

Windows 11’de Bluetooth sorunları yaşıyorsanız, bunun nedeni bilgisayarınızdaki Bluetooth sürücüsünün güncellenmemiş olması olabilir. Bluetooth sürücüsünü güncellemeyi deneyebilir ve çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

 • Aygıt yöneticisini kullanarak Bluetooth sürücüsünü güncelleyebilirsiniz. Başlat menüsünden aygıt yöneticisini açın.
 • Artık PC’nizdeki tüm donanımı göreceksiniz. Bluetooth cihazlarının listesini genişletmek için Bluetooth’a çift ​​tıklayın.
 • Bluetooth cihazlarına sağ tıklayın ve ardından güncelleme sürücüsüne tıklayınBunu tüm Bluetooth cihazları için ayrı ayrı yapmanız gerekecektir.
 • Tamamlandığında, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Bluetooth’u Windows 11’de sorunsuz bir şekilde kullanabileceksiniz.

Bluetooth Sürücüsünü Yeniden Yükleyin

Bluetooth sürücüsünü güncellemek işinize yaramadıysa, Bluetooth sürücüsünü yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

 • Aygıt yöneticisini açın
 • Şimdi, Bluetooth  seçeneğine çift ​​tıklayın. Bu, PC’nizde kurulu Bluetooth cihazlarının listesini genişletecektir. 
 • Bluetooth cihazına sağ tıklayın ve ardından Bluetooth cihazını kaldırmak için cihazı kaldır seçeneğine tıklayın. Bunu tüm Bluetooth cihazları için ayrı ayrı yapmanız gerekeceğini unutmayın. 
 • Tamamlandığında, değişiklikleri uygulamak için bilgisayarınızı yeniden başlatın. 
 • Windows’unuz açıldığında, sürücüler otomatik olarak yüklenecektir. Sürücüler kurulu değilse, aygıt yöneticisine geri dönün ve ardından  eylem  sekmesine tıklayın. Ardından  Bluetooth sürücülerini yeniden yüklemek için donanım değişikliklerini tara’yı tıklayın. 

Bu, büyük olasılıkla Windows 11’deki Bluetooth sorunlarını çözmelidir. 

Bu makale Bluetooth ile bu sorunu çözmenize yardımcı olduysa, yorum bölümünde bize bildirin.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x