Windows 10 Sürücülerini Yükleme / Güncelleme Nasıl Geri Alınır

1 dk okuma süresi

Windows 10 Sürücülerini Yükleme / Güncelleme Nasıl Geri Alınır Bilgisayarlar, birçok entegre bileşenin birleşimidir. Her donanım bileşeninin çalışması için yazılıma ihtiyacı vardır. Bu, bilgisayar dilinde sürücüler dediğimiz şeydir. Sürücüler olmadan bilgisayar donanımı bir hiçtir.

Sürücüler bilgisayarın performansında önemli bir rol oynar ve sürücülerin her zaman güncel olduğundan emin olmamız gerekir. Üreticiler normalde güncellemeleri donanımlarından gönderirler ancak bazen çökerler. Bu olduğunda, sürücü kurulumunu geri almamız gerekiyordu.

Bu yazıda, bir sürücü kurulumunu nasıl geri alabileceğimizi açıklayacağım . Aşağıdaki adımları izleyin.

Geri Alma Windows 10 Sürücüleri Yükleme / Güncelleme

Başlat menüsü düğmesine tıklayın ve ardından Bu PC’yi arayın ve sağ panelde özellikleri tıklayın. Aygıt yöneticisini arayarak da özellikleri açabilirsiniz.

Aygıt yöneticisinde, donanıma sağ tıklayın ve ardından özelliklere tıklayın.

Özellikler iletişim kutusunda, sürücü sekmesine tıklayın.

Sürücünüz için yeni bir güncelleme yüklenmişse, Geri al sürücü düğmesi etkin olacaktır. Sürücüyü Geri Al düğmesine tıklayın.

Bir sonraki ekranda, sistem sürücü güncellemesini neden geri aldığınız hakkında bazı bilgiler toplayacaktır. Uygun seçeneği seçin ve ardından Evet’i tıklayın.

Tamamlandığında, pencereler sürücü geri alma işlemini başlatacak ve geri alma işlemi tamamlandığında bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. Yeniden başlattıktan sonra, Bilgisayarınızın donanımınızın beklendiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x