Windows 10 Nasıl Sıfırlanır

2 dk okuma süresi

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır saklamanız gereken tüm dosyaları yedekleyin. Her şeyi kaldır, yukarıdakiyle aynı şeyi yapar, ancak aynı zamanda tüm dosyalarınızı da kaldırır. Zaman zaman, Windows’u yeniden yüklemek için sabit sürücünüzü biçimlendirmek çok önemlidir. Biçimlendirme tamamlandığında, bir işletim sistemi yükleme diski kullanıyorsanız işletim sisteminin kurulumuna devam edebilirsiniz. Yüklendikten sonra, sorulduğunda Biçim seçeneğini seçin ve biçimlendirmek istediğiniz sürücüyü seçin.

Zaten Windows 10 yüklediyseniz ve şimdi bilgisayarınızı sıfırlamak istiyorsanız, bu makale size yardımcı olacaktır. Windows 10’u sıfırlamak, Windows 10’u yükledikten sonra yaptığınız her şeyi ve yaptığınız her ayarı sıfırlayacaktır.

Kurtarma işlemi sırasında tüm verileriniz tamamen silinecektir . Bu nedenle, sabit diski silmek, basitçe biçimlendirmekten daha güvenlidir. Sıfırlamadan sonra yeniden yüklemek istediğiniz üçüncü taraf programları bir araya getirin, böylece onları hazır hale getirin.

Windows 10 Nasıl Sıfırlanır

Windows 10 kullanıcıları, harici sürücü ve cihazları kullanırken çok fazla hatayla karşı karşıyadır. Şimdi Windows 10’u kaldırmaya karar verdiyseniz bekleyin. Öncelikle, Windows 10’u fabrika geri yüklemesiyle sıfırlamayı deneyin. Windows 10 PC / Dizüstü Bilgisayarları Sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Ayarlar > Güncelleme ve güvenlik > Kurtarma’ya gidin.

2. Artık ” Bu Bilgisayarı Sıfırla ” adlı bir seçenek görebilirsiniz. Gelişmiş  başlatma, bir kurtarma USB sürücüsünü başlatmanıza ve işletim sisteminin önceki bir sürümüne geri dönmenize yardımcı olur.

3. Bu bilgisayarı Sıfırlamaya başlayın.

4. Dosyalarımı sakla veya Her şeyi kaldır’ı seçebilirsiniz.

5. Sadece dosyalarımı kaldır üzerine dokunun> bu biraz daha uzun sürecektir.

6: İleri > Sıfırla > Devam Et’i tıklayın.

Bir işletim sistemi, makinede ayarlanan diğer programların aksine, kaldırılması için birkaç adım gerektirir. Geri yüklemeye hazırlanmak için sisteminizi yedeklemek için çeşitli stratejiler de vardır.

Şu anda açıksa bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayarınızı geri yüklemenin diğer tüm yolları başarısız olduğunda, denenecek bir arka kapı tekniği vardır. Bilgisayarı yeniden biçimlendirip geri yüklediğinizde, mevcut tüm veriler silinecektir. Bilgisayar, kurtarma moduna yeniden başlar.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x