Windows 10 Cloud

Ekran görüntüleri, Microsoft’un Windows RT’yi kilitleme biçimine benzer biçimde kilitlenen işletim sisteminin gelecek bir sürümünü ve daha önce Windows’un Bing sürümüyle Windows 8.1’i gösteriyor gibi görünüyor.

Bu hafta başında,  Windows 10 Bulut görünüşte bugünkü adıyla rağmen, bulut ile ilgisi yok . Kaynaklarım, yalnızca Windows’un Evrensel Platform uygulamalarını çalıştıran bir Windows sürümü olacağını söyledi.

Windows 10 Cloud’un mevcut sürümünü test etme şansına sahip olduklarını söyleyen Windows Blog Italia’ya göre ürün yalnızca Windows Mağaza uygulamalarını çalıştırabiliyor. Site, Windows Mağazası uygulamaları kullanılarak inşa belirtti Microsoft’un “Centennial” Masaüstü köprü için Erişim sahibi oldukları, Windows 10 Cloud sürümüne Windows Store’a çalışmalarını kendi Win32 uygulamalarını taşımak için geliştiriciler sağlar.

UWP uygulamalar ve Windows Mağazası uygulamaları eşanlamlı terimler olmamıştır . Ancak burada önemli olan nokta, kullanıcıların Windows 10 Store’da olmayan ve güvenlik ve yönetilebilirlik açısından bir artı olarak görülebilecek uygulamaları yüklemelerini engellemek için Windows Cloud’un kilitlenmesidir. Ancak, Windows 10 için kullanılabilen UWP / Store uygulamalarının daha sağlam bir şekilde toplanması.

Microsoft’un en azından kısmen Windows 10 Cloud’ı Chrome OS ve Chromebook’lara alternatif olarak konumlandırmayı planladığı düşünülüyor.

Microsoft’un ne zaman Windows 10 Cloud’u tamamlamayı planladığını da bilmiyoruz, ancak bu sürümdeki referanslar son Windows 10 Insider önizleme yapılarında verilmiştir, belki bunun Windows 10 Creators Update’in piyasaya sürüldüğü zaman gerçekleşeceğini düşünüyorum, Bu Nisan’ın olması bekleniyor.

Microsoft yetkilileri, Windows 10 Cloud’da “paylaşacakları hiçbir şey” yok söylediler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Windows 10 Cloud için yorumda bulun

    Windows 10 Cloud için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows 10 Cloud için ilk yorumu yapabilirsin.