Windows 10 Bluetooth kulaklığı bulamıyor

Windows 10 Bluetooth kulaklığı bulamıyor Windows 10, Bluetooth teknolojisini kullanarak masanızın etrafındaki kablolara ihtiyaç duymadan cihazlarınızı bilgisayarınıza hızlı bir şekilde bağlayabilme gibi birçok kullanışlı özelliğe sahiptir. Bluetooth, kulaklıklar , hoparlörler , fareler, klavyeler ve diğer pek çok kablosuz cihazı kullanmanıza olanak tanır . Tüm bu araçların dışında, Bluetooth kulaklıklar , kablolar olmadan kaliteli ses sunma yeteneklerinden ötürü övülür  ve böylece kulaklık endüstrisi bu teknolojiyi gerçekten benimsemiş ve bir ölçekte üretmeye başlamıştır.

Çalışırken Bluetooth ile ilgili her şey harika, ancak mükemmel olmaktan uzak ve bazen de bağlantı sorunları ile karşılaşacaksınız . Bu durumda ve Windows Bluetooth kulaklıklarınızı bulamıyorsanız, yapabileceğiniz bir dizi sorun giderme adımı vardır.

Eşleştirmek istediğiniz cihazların uyumlu olduğundan emin olun

Kulaklığınızın, neyle bağlanabileceğini belirten belirli bir profili var. Emin değilseniz, lütfen kullanım kılavuzunu kontrol edin. Ayrıca, Windows 10 Nisan Güncelleme İşletim Sistemi’ni kullanıyorsanız, bu işletim sistemi sürümü ile uyumlu olduklarından emin olun

Diğer Bluetooth cihazlarının bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin

Başka bir öneri ise, diğer Bluetooth aygıtlarının bilgisayarınıza bağlanıp bağlanmadığını görmek içindir. Bilgisayarınıza başka Bluetooth cihazları bağlayamazsanız, sorun kulaklıklarınızla ilgili değildir. Bu cihaz ile aslında bir Bluetooth sorunu. Diğer Bluetooth cihazları eşleştiriliyorsa, lütfen aşağıda listelenen 3 numaralı çözümü kontrol edin.

Kulaklıklarınızı bilgisayarınız ile doğru şekilde eşleştirdiyseniz doğrulayın.

Eşleştirme adımlarını doğru şekilde uyguladığınızı da doğrulamanız gerekir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları kullanın:

 1. Ayarlar’ı açın ve Cihazlar’a tıklayın
 2. tıklayın Bluetooth ve diğer cihazlara ve açmak Bluetooth geçiş anahtarı
 3. tıklayın Ekleme Bluetooth veya diğer cihaz Kulaklıkları bağlamak için düğmeye
 4. Kulaklığınızı, Discovery Mode (Bulma Modu) olarak adlandırın. Her kulaklık seti bunu farklı bir şekilde gerçekleştirir, bu nedenle, kulaklık talimatlarını işlem hakkında nasıl yönlendireceğinize değinmeniz gerekecektir.
 5. Bilgisayarınızdaki Bluetooth ayarları sayfasına geri dönün ve Bluetooth veya başka bir cihaz seçin
 6. Bluetooth’u tıklayın ve cihaz listesinden kulaklıklarınızıseçin – biraz zaman alabilir, ancak kulaklıklarınız listede görünecek
 7. Eşleştirmek için Bağlan düğmesine tıklayın ve ardından Bitti düğmesine tıklayın

Ayarlar’da Bluetooth eksik – sürücülerinizi güncelleyin

Bluetooth seçeneği Ayarlar’dan eksikse, sorunun bir sürücü sorununa bağlı olması ihtimali vardır, bu nedenle başka bir fikir Bluetooth sürücüsünü yeniden yüklemek veya üreticinin destek web sitesinde bulunan en son güncellemeyi kurmaktır. Ayrıca, kulaklık sürücüsünün adı için kelime sürücüsüyle birlikte bir çevrimiçi arama da yapabilirsiniz. Sürücüyü yüklemek için kendi yönergelerini izlemenizi öneririz, ancak herhangi bir yol bulamazsanız şu adımları kullanabilirsiniz:

 1. Windows + R tuşlarına basın , iletişim kutusuna devmgmt.msc yazın ve Enter tuşuna basın
 2. Aygıt Yöneticisi’nde bir kez , Bluetooth kategorisini genişletin ve kulaklıklarınızı bulun
 3. sağ tıklayın ve Sürücü seçeneğini güncelle seçeneğini belirleyin.
 4. Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğini seç
 5. İndirdiğiniz sürücünün yolunu belirtin .
 6. tıklayın İleri Güncellemeyi tamamlamak için.
 7. adımları tamamladıktan sonra, Çözüm no. 3 kulaklıklarınızı bağlamak için

Donanım ve cihaz sorun gidericisini kullanın

Windows 10’da bir sürücü sorunu nedeniyle Bluetooth bağlantısını hala düzeltmiyorsanız , bu sorunu çözmek için Donanım ve Aygıtlar sorun giderici sini kullanabilirsiniz:

 1. tip gidermek içinde arama kutusu ve basın Enter
 2. içinde Giderme penceresine gidin bulun ve diğer sorunları gidermek ve seçim Donanım ve Aygıtlar
 3. Sorun gidericiyi çalıştır’ı tıklayın.
 4. tıklayın İleri sorun giderici çalıştırmak için.
 5. görevi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin

Bu makalemizin yararlı olduğunu ve sorununuzu çözmeyi başarabileceğinizi umuyoruz. Bu sorunu çözmek için ek çözümleriniz varsa, lütfen aşağıdan yorumlarda bize bildirmekten çekinmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Windows 10 Bluetooth kulaklığı bulamıyor için yorumda bulun

  Windows 10 Bluetooth kulaklığı bulamıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows 10 Bluetooth kulaklığı bulamıyor için ilk yorumu yapabilirsin.