Windows 10 Başlat Menüsünü Tam Ekran Yapma

Windows 10 Başlat Menüsünü Tam Ekran Yapma Geleneksel bir bilgisayardaysanız ve Başlangıç ​​ekranınızın Windows 10’da Windows 8 gibi görünmesini istiyorsanız, ekranı tam ekran yaparak bunu yapabilirsiniz.

Windows 8 ile varsayılan olarak etkinleştirilen tam ekran Başlat menüsünü hatırlıyor musunuz? Hayır? O zaman muhtemelen Windows 7’den yükseltme yapmadınız. Bu sürümde, Microsoft ilk dokunuşlu bir dünyaya bakıyordu ve Başlat düğmesini kaldırıp tam ekran Başlat menüsünü tam ekrana koydu. Windows 10 PC’nizde benzer bir deneyime geri dönmek istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz ve tek yapmanız gereken tek bir düğmeyi tıklamaktır.

Windows 10 Başlat Menüsünü Tam Ekran Yap

Başlamak için Windows tuşuna basın ve Başlat menüsünden Ayarlar’ı seçin. Veya Ayarlar’ı doğrudan açmak için Windows Tuşu + I tuş kombinasyonunu kullanın.

Şimdi Ayarlar uygulamasında ana ekrandan Kişiselleştirme’yi seçin.

Ardından, Ayarlar uygulamasının Kişiselleştirme bölümünde soldaki listeden Başlat’ı seçin. Ardından sağ tarafta “Tam ekranı başlat” düğmesini açın.

Hepsi bu kadar. Başlat menüsünü bir sonraki açışınızda aşağıdaki çekim gibi görünecektir.

tam ekran başlangıç ​​menüsü pencereleri 10

Tam ekran bir başlangıç ​​menüsü istemenizin birkaç nedeni, dokunmatik ekrana sahip 2’si 1 arada hibrit PC’nizin olmasıdır. Veya geleneksel bir PC’de tam ekran deneyimini tercih edebilirsiniz. Çok kullanırsanız, canlı karoları gruplar halinde düzenlemenize ve tek bir çekimde daha fazlasını görmenize olanak tanır . Microsoft, nedeni ne olursa olsun, bir düğmeye tıklayarak veya bir düğmeye basarak onu açıp kapatmayı mümkün kılar.

Windows 10 kullanıyorsanız Tablet Modu ise, Başlangıç ​​ekranının tam ekran kalacağını belirtmekte fayda var . Tablet Modundayken normal boyutta bir Başlat menüsü almanın tek yolu, onu kapatmaktır. Bunu, Eylem Merkezini başlatarak ve etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için Tablet Modu düğmesini seçerek yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Windows 10 Başlat Menüsünü Tam Ekran Yapma için yorumda bulun

    Windows 10 Başlat Menüsünü Tam Ekran Yapma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Windows 10 Başlat Menüsünü Tam Ekran Yapma için ilk yorumu yapabilirsin.