Wi-Fi şifresi öğrenme

Wi-Fi şifresi öğrenme  Modeminiz in kablosuz ağ  (Wi-Fi şifresi) şifresini mi unuttunuz? Wi-Fi Şifresi öğrenmek için bir çok yöntem mevcuttur kullanmakta olduğunuz modeme bağlanarak Wi-Fi Şifresini öğrene bilirsiniz modem şifrenizi bilmiyor ve bu yüzdende modem e bağlanıp şifrenizi hali ile öğrenemiyor sanız modeminizi reset (sıfırlama) atabilirsiniz.Tüm bunlar size karmaşık bir işlem geliyorsa bu makalemizde en sade şekilde kablosuz ağ  (Wi-Fi Şifresi ’sini) nasıl öğreneceğinizi resimli bir şekilde anlatacağız

Bu Yöntem sadece, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 için çalışmaktadır.

Not: bu yöntem kullanmakta olduğunuz bilgisayarda yönetici olarak giriş yapmışsanız çalışacaktır; ( UAC tarafından yönetici kimlik bilgileri istenir. )

Bilgisayarın Wi-Fi Parolasını öğrenme

Kablosuz ağ şifrenizi görüntülemek için ağ bağdaştırıcınızın ayarlarına ulaşmamız gerekir; bu nedenle, Win + R klavye kombinasyonuna basın (açılan ekran Windows Çalıştır komutunu açar.)ve çalıştır kutusuna ncpa.cpl yazın ve ardından enter tuşuna basın.

                      

Artık makinenizdeki tüm ağ bağlantılarını görüyor olacaksınız,şifresini öğrenmek istediğiniz kablosuz ağ adının üstüne gidip mouse ile sağa tıklayın ve bağlam menüsünden Durum’ u seçin.

Wi-Fi Durumu seçeneğini seçtikten sonra, açılan pencerede Kablosuz Özellikleri yazan butona tıklayın.

yukarda yazan işlemi yaptıktan sonra tekrardan açılan pencere aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi Güvenlik sekmesine tıklamanız gerekecektir.

Son olarak, şifrenizi görüntülemek için Karakterleri göster onay kutusunu işaretledikten sonra mevcut parolanızı görebileceksiniz. Not: bu yöntem sadece  kablosuz ağ parolası öğrenmeye yaramaktadır şifreyi değiştirmeniz modem kablosuz ağ (wi-fi) şifresini değiştirmez sadece bağlı olduğunuz modem ile internet bağlantınızı kesecektir.

Hepsi bu kadar makalenin başında da dediğimiz gibi Wi-Fi Şifresi öğrenmeniz için elimizden geldiği kadar size basit ve en kolay yolu anlatmaya çalıştık. Bu makalemizi yararlı buluyorsanız lütfen bizlere  yorumlarınızla bildirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Wi-Fi şifresi öğrenme için yorumda bulun

    Wi-Fi şifresi öğrenme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Wi-Fi şifresi öğrenme için ilk yorumu yapabilirsin.