WhatsApp’ta Mesaj Gönderemiyorum ve Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

WhatsApp’ta Mesaj Gönderemiyorum ve Alamıyorum Ne Yapmalıyım? WhatsApp, dünyanın en popüler sohbet yazılımlarından biridir. Bu platform kullanıcıların arkadaşlarına ve ailelerine mesaj gönderip almalarını sağlar. Sohbet sürecini daha ilginç ve kullanışlı hale getirir.  Ancak, birçok kullanıcı bazen WhatsApp iletileri gönderemedikleri ve alamadıkları durumla karşılaştıklarını söylüyor. Bu sorunun nedeni nedir?  Bu sorunu nasıl düzeltebiliriz? Endişelenme! Bu makale size cevabı anlatacak.

WhatsApp Mesajlarının Gönderme ve Alma Sorununun Ana Nedenleri

  • Kötü ağ bağlantısı. WhatsApp’ın iyi bir performansı istikrarlı internete bağlıdır. Bu nedenle, zayıf bir ağ kullanırken WhatsApp iletileri gönderemez veya alamazsınız.
  • Kısıtlı alan. Mesaj göndermek ve almak için telefonunuzun yeterli alana sahip olması gerekir.
  • Başarısız doğrulama. Tüm WhatsApp kullanıcıları, aracı kullanmadan önce WhatsApp ile ilişkili telefon numarasını doğrulamamız gerektiğini biliyor. Bu nedenle, doğrulama işlemini tamamlamadığınızda WhatsApp mesajlarını başarısız bir şekilde göndermeniz ve almanız tartışılmaz.
  • Belirli bir kişi tarafından reddedilmek. Başka bir olasılık daha var – mesaj göndermeye çalıştığınız kişi tarafından engelleniyorsunuz. Bu şartlar altında onu arayamaz veya mesaj yazamazsınız. Ayrıca, güncellemelerini göremezsiniz.

1. Android telefonunuzu yeniden başlatın

Android cihazınızı kapatın ve 30 saniye bekleyin. Bundan sonra, Android telefonunuzu yeniden başlatın ve şimdi normal çalışıp çalışmadığını deneyin.

2. Android Telefonunuz tarafından Engellendiğiniz

Android telefonunuzu yeniden başlatmanız yardımcı olmazsa, WhatsApp kişileriniz tarafından engellenip engellenmediğini kontrol edebilirsiniz. Sizi zaten engelleyen birine WhatsApp mesajları gönderememeniz mantıklıdır. 

3. Doğrulama Henüz Tamamlanmadı

Yeni bir WhatsApp kullanıcısıysanız ve WhatsApp mesajlarının gönderilemediğini veya alınamadığını tespit ederseniz, ilk doğrulamanın tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol edebilirsiniz. Android telefonla WhatsApp’ta numarayı nasıl doğrulayacağınızı görmek için bu WhatsApp SSS bölümünü izleyin.

4. WhatsApp Kişinizin Yanlış Telefon Numarası WhatsApp’tan

hala mesaj gönderip alamıyorsanız, arkadaşınızın yanlış telefon numarasını yazmış olmanız veya telefon numarasının hizmette olmaması mümkündür. Telefon numarasını iki kez kontrol edin ve alan kodunun bulunduğunuz ülkeyle eşleştiğinden emin olun.

WhatsApp mesaj gönderme sorunuyla karşılaşırsanız, yukarıdaki 4 çözümü deneyebilirsiniz. WhatsApp kullanımı hakkında daha fazla ipucu ve püf noktası istiyorsanız, lütfen mesajlarınızı aşağıdaki yorumda bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. WhatsApp’ta Mesaj Gönderemiyorum ve Alamıyorum Ne Yapmalıyım? için yorumda bulun

    WhatsApp’ta Mesaj Gönderemiyorum ve Alamıyorum Ne Yapmalıyım? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp’ta Mesaj Gönderemiyorum ve Alamıyorum Ne Yapmalıyım? için ilk yorumu yapabilirsin.