Whatsapp’ta kişiler nasıl silinir

Whatsapp’ta kişiler nasıl silinir WhatsApp uygulaması aracılığıyla bir kişiyi silmek ve bağları kesmek istemenizin birkaç nedeni olabilir. Belki de bilinmeyen bir kişiyle, size spam mesaj gönderiyor bunlardan kurtulmak mı istiyorsunuz

Basit bir kavram gibi görünse de, birçok insan sonsuza dek iletişimden nasıl kurtulacağının farkında değildir. Bu, artık çevrimiçi erişiminizi, profil bilgilerinizi göremedikleri veya uygulama aracılığıyla hiçbir şekilde bizimle iletişime geçemeyecekleri anlamına gelir.

Birçok insan, bir WhatsApp kişisini silmenin, telefon rehberinden bu numaralardan kurtulmakla aynı olduğu izlenimini uyandırıyor, ancak durum böyle değil.

Bu, bireyin çevrimiçi etkinliğinizi hala görebileceği için, yaşadığınız sorunları çözmeyecektir. Yine de size mesaj gönderebilir, durumunuzu görebilir ve profil bilgilerinize erişebilirler.

WhatsApp’taki herhangi bir kişiyi başarıyla ve tamamen kaldırmak için kullanıcıyı engellemektir.

Bunu yaparak, mesajları size göndermekten, çevrimiçi durumunuzu veya profilinizden herhangi bir bilgiyi (resminizi de dahil olmak üzere) görmekten kesmiş olursunuz.

WhatsApp’ta bir kişiyi silme

Çoğunlukla, nereye gideceğinizi ve ne yapacağınızı biliyorsanız uygulamadaki bir kişiyi silme adımları basittir. Kontağın engellenmesi, az önce tartışıldığı gibi, bir kişiyi kalıcı olarak silmek için herhangi bir mobil cihaza atılan ilk adımdır. O zaman adımlar platformunuza bağlı olarak biraz değişebilir:

iPhone Kullanıcıları için

  • Uygulamayı açın ve “ Ayarlar ” girin
  • “ Hesap ”, ardından “ Gizlilik ” ve nihayet “ Engellenen ” i seçin
  • “ Yeni Ekle ” seçeneğini seçin ve silmek istediğiniz kişiyi seçin.

Android kullanıcıları için

  • Uygulamadan, Menüye erişmek için ekranın sağ üstündeki üç noktayı seçin.
  • Buradan, “ Ayarlar ”, “ Hesap ”, “ Gizlilik ” ve son olarak “ Engellenen Kişiler ” i seçin.
  • “ Yeni Ekle ” yi seçin ve kalıcı olarak silmek istediğiniz kişiyi seçin.

Bu işlemin cihazdan cihaza biraz değişebileceğini, ancak öncül ve adımların genellikle çok benzer olduğunu unutmayın.

Umarım bu, istenmeyen bir kişiden kurtulmanıza yardımcı olmuştur, ancak başka sorularınız veya endişeleriniz varsa, sorunuzu yanıtlamak için aşağıdaki yorum kutusunu kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Whatsapp’ta kişiler nasıl silinir için yorumda bulun

    Whatsapp’ta kişiler nasıl silinir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Whatsapp’ta kişiler nasıl silinir için ilk yorumu yapabilirsin.