WhatsApp kişiye özel bildirim sesi nasıl oluşturulur?

WhatsApp kişiye özel bildirim sesi nasıl oluşturulur? WhatsApp ile ilgili bildirim özelleştirmenin bir yolu var mı?

Yaptığınız işten önemli bir mesajın veya mevcut sıkıntınızdan gelen bir metnin size bildirilmesini isteyip istemediğinize, WhatsApp’a özel bir bildirim tonu koymak kesinlikle yardımcı olur. Şey, çoğunlukla WhatsApp kullanıyorum ve bildirim tonunu sıkıcı varsayılan tondan daha canlı bir şeyle değiştirmek istedim. Bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız? Hadi bulalım.

Android’de Whatsapp Bildirim Tonunu Özelleştirme

Eski AOL günlerinin aksine, belirli bir temasın Bildirim tonunu değiştirmek nispeten kolaydır. Basitçe Android telefonunuzda WhatsApp’ı açın ve uygulamadaki açılır menüyü açmak için bir sohbet avatarına dokunun. Kişi profilini açmak için ‘i’ simgesine dokunun.

Bilgi sayfasını aşağı kaydırın ve seçenekler listesinden ‘Özel Bildirimler’ seçeneğine dokunun . Sayfada yalnızca bir seçenek etkinken grileşmiş seçenekler göreceksiniz. Diğer tüm seçenekleri etkinleştirmek için ‘Özel bildirimleri kullan’ seçeneğini işaretleyin.

Şimdi gelen bir mesajın veya aramanın bildirim sesini değiştirebilirsiniz. WhatsApp aynı zamanda bir Titreşim düzenini değiştirmenizi ve kısa mesajlar için bir bildirim açmanızı sağlar; böylece bir toplantıda olsanız bile, ezilmenizi yanıtlayabilirsiniz.

İOS’ta Whatsapp Bildirim Tonunu Özelleştirme

Android gibi, iOS de WhatsApp’taki belirli insanlar için özel bildirim sesleri ayarlamanıza olanak tanır. Ancak, bir uyarı var – dahili depolama alanınızdan Android için yaptığınız gibi özel bir zil sesi seçemezsiniz. Kullanılabilir birkaç tondan birine razı olmanız veya iTunes Store’dan indirmeniz gerekir.

Başlamak için iPhone / iPad’inizdeki WhatsApp uygulamasını açın ve kişinin iletişim bilgilerini açınTon listesini açmak için ‘Özel Ton’ düğmesine dokunun. Buradan, mevcut sesler listesinden seçim yapabilirsiniz.

Mevcut seçeneklerden herhangi birini beğenmezseniz, iTunes Store’dan ek tonlar satın alabilirsiniz. Sesler sistem ayarlarınızda görünecektir. İPhone Ayarlara gidin. Ses Ayarlarını açmak için Sesler seçeneğine ilerleyin ve seçime dokunun. Sesler ve Titreşim Kalıpları altında, telefonunuzdaki tüm tonların listesini açmak için ‘Metin Tonu’na dokunun.

İTunes Store’daki kullanılabilir tonlara göz atmak için Mağaza altındaki ‘ Tone Store ‘ öğesine dokunun. Farklı kategorilere göz atmak ve favori tonu seçin. Ton uzunluğunun küçük olduğundan emin olun, aksi takdirde metin tonları yerine zil sesleri altında kalabilir. Tonu satın aldığınızda otomatik olarak ayarlarda ki ton listesine eklenecektir.

Şimdi WhatsApp’a geri dönün ve kartvizit için yeni indirdiğiniz tonunuzu seçin. Bu kadar.

Genel Olarak WhatsApp Özel Bildirim

Özel bildirim sesleri ayarladıktan sonra, rasgele bir grup metninden geldiğinde endişelenmenize gerek yoktur. Android ve iOS farklı işlevlere sahiptir ve bu nedenle kurulum işlemi biraz farklıdır. Birkaç ilave adım ve para dışında, özel bir bildirim ayarlamak oldukça kolaydır. Ancak, zil sesini kişinize ayarlarken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, bize aşağıda bir yorum bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. WhatsApp kişiye özel bildirim sesi nasıl oluşturulur? için yorumda bulun

    WhatsApp kişiye özel bildirim sesi nasıl oluşturulur? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak WhatsApp kişiye özel bildirim sesi nasıl oluşturulur? için ilk yorumu yapabilirsin.