Whatsapp android güncellemesi ve en son haberler

6 dk okuma süresi

En yeni WhatsApp güncelleme haberleri ve özellikleri için hep göz kulak oluyoruz. Bu makalede, APK dosyası aracılığıyla WhatsApp’ın en son sürümünü nereden indireceğiniz ve size her yeni güncellemenin hangi özellikleri getirdiğini göstereceğiz.

WhatsApp’ı nasıl güncelleyebilirim?

WhatsApp güncellemelerini Play Store’dan indire bilirsiniz

WhatsApp’u güncellemenin en kolay yolu Play Store’dur; burada güncellemeler size otomatik olarak devam edecektir. Play Store’u açarak, menüyü açmak için sol üstteki üçlü satırlara basarak bir güncelleme beklemediğinden emin olun. Orada, Uygulamalarım ve Oyunları’mı  seçin  ve ekranın üst kısmında listelenip listelenmediğine bakın.

WhatsApp Messenger

Play Store aracılığıyla WhatsApp beta sürümünü edinin

Yani WhatsApp’ın tüm yeni özelliklerini mi istiyorsunuz? Play Store yoluyla WhatsApp beta sürümlerini almak için, kayıt olabilirsiniz, bütün arkadaşların yapmadan önce o zaman son WhatsApp yükseltme gerekecek.

WhatsApp APK nasıl elde edilir?

El WhatsApp yeni sürümüne güncellemek istiyorsanız, ziyaret ederek WhatsApp son sürümünü indirebilirsiniz WhatsApp güncelleme indirme sayfası veya aracılığıyla WhatsApp APK indirebilirsiniz  APK Ayna son sürümü her zaman yüklenir, (dahil beta ) oluşturur.

WhatsApp APK nasıl kurulabilir?

Bir APK yüklemek için, Ayarlar> Güvenlik> Bilinmeyen kaynaklara gidin  ve geçişin açık olduğundan emin olun. Ardından indirilen APK dosyasına basın ve yükleme talimatlarını izleyin. Bu kadar kolay.

APK’ların ne olduğunun ve onlarla ne yapılacağının daha ayrıntılı bir açıklaması için ayrılmış sayfamızı inceleyin. APK ile herhangi bir sorun yaşamadıysanız karşılaştığınız sorunları veya hataları çözebilecek daha eski bir Whatsapp APK sürümünü indirebilirsiniz.

WhatsApp ürünündeki yenilikler

WhatsApp Messenger sürüm 2.17.264 ile sohbetleri yapıştırabilirsiniz

WhatsApp size hem grup sohbetinizde hem de klasik sohbetlerinizde sohbetlerini sabitleme olanağı sunuyor. Farklı kişilerden çok sayıda mesaj alırsanız, bu çok yararlı olabilir: En sık kullandığınız kişilerinize her zaman son iletiler listenizin en üstünde görünecek şekilde göz kulak olabilirsiniz. Bunu yapmak için, basitçe sohbet pencerenizi gösterin ve sabitlemek istediğiniz pencereye uzunca basın, ardından ayarlamak için pin sembolüne basmanız yeterlidir. Ancak bir sınırlama vardır: yalnızca 3 ileti dizisini ekleyebilirsiniz. Evet, bu çok yazık, ancak WhatsApp’ı etkinleştirmek için üçten fazla favori görüşmeniz olduğunu varsayıyor.

WhatsApp Messenger sürüm 2.17.149 ile kalın ve italik yazı tiplerini çevirin ve biçimlendirin

Artık, iletilerinizi WhatsApp’da biçimlendirebilirsiniz. Yeni özellik, iletilerinizi WhatsApp’da kalın veya italik yapmanıza olanak tanır. Biçimlendirmek istediğiniz metni seçin, sağdaki üç noktaya basın ve daha sonra kalın, italik ya da zevkinize uyan diğer seçeneklerden herhangi birini seçin. Veya metni uygulamanın hemen içindeki başka bir dile tercüme etmeyi seçebilirsiniz.

WhatsApp Messenger sürüm 2.17.125 ile aynı anda birden fazla kişi gönder

WhatsApp artık aynı anda birden fazla kişi göndermenize olanak tanır. Basitçe seçtikten sonra, sağ altta ataç tıklayın sohbet penceresine gidin İletişim. Ardından, göndermek istediğiniz farklı kişileri seçip onaylayın.

Metin durumlarını tekrar gönderin ve WhatsApp Messenger sürüm 2.17.110 ile Gboard’la GIF’ler gönderin

Gboard kullanıyorsanız, artık bu klavyeden doğrudan WhatsApp’a GIF gönderebilirsiniz. WhatsApp’a girin ve emoji simgesini seçmek yerine GIF menüsünü girin. İstediğiniz GIF’i arayıp seçin ve göndermek için seçin ve onaylayın.

Son zamanlarda, WhatsApp, Snapchat’a benzer Öyküler uygulamıştır. Bu hareket, yalnızca WhatsApp’ı rekabeti kopyalamakla suçlayan kullanıcılar tarafından eleştirildi ancak yazılı durumların kaybolmasından da nefret ediyordu. Peki, WhatsApp ödün verdi: metin durumu geri döndü, ancak yeni Snapchat tarzı hikâyeler durumları burada kalmaya hazır.

WhatsApp Messenger sürüm 2.17.93 ile yeni tasarım değişiklikleri

Sürüm 2.17.93 ile uygulamada yeni tasarım değişiklikleri var. Bir görüşme penceresi girdiğinizde, pencerenin üst kısmında değil, giriş alanının altındaki dosya klibi simgesini (dosyaları eklemenizi sağlar) bulabilirsiniz.

WhatsApp ayrıca sesli ve görüntülü aramalar için ayrı simgeler de vardır. Şimdiye kadar, yalnızca bir düğmeydiniz ve düğmeye bastıktan sonra yapmak istediğiniz arama türünü seçmeniz gerekiyordu. Şimdi, pencerenin üst kısmında iki tane düğme var: biri görüntülü aramalar için diğeri sesli aramalar için. Onların sağında tanıdık üç nokta kalır.

WhatsApp Messenger sürüm 2.17.73 ile Snapchat tarzı durumlar

Snapchat’ı satın alamayan Facebook, WhatsApp Messenger’daki özelliklerini kopyalamaya çalışıyor. Metin durumları, 2009’dan bu yana uygulamanın bir parçası olmuştur, ancak şimdi durumumuza emoji, metin, çıkartma ve daha fazlası içeren fotoğrafları gönderebilirsiniz.

WhatsApp Durumunuzun her bir kısmı 24 saat boyunca görünür durumda. Ayarları kimlerin görebileceğini ve kimlerin göremediğini seçebilirsiniz. Kısacası, Snapchat veya Instagram’ı biliyorsanız, hızlıca asabilirsiniz.

WhatsApp Messenger sürüm 2.17.43 ile yeni emoji

Bu güncelleme, palyaço ya da “facepalm” (başını rahatsız etmeyen başını gizleyen biri gibi) gibi yeni ifadeleri görmenizi sağlar. Eski emoji de geliştirildi, örneğin aylar.

WhatsApp Messenger sürüm 2.16.399 ve sonrasında gönderilen WhatsApp iletilerini silin ve düzenleyin

Artık kullanıcılar gönderilen mesajları silmek ve düzenlemek için kullanabiliyorlar. Tek şart, alıcının mesajı henüz okumamış olmasıdır. Başka bir yeni özellik, GPS konumunuzu paylaşmanızı sağlar. Bu özellikler beta’da gizlidir ve etkinleştirmek için kök artı özel bir yordamı gerektirir.

WhatsApp Messenger sürüm 2.17.6 ile Tenor ve Giphy GIF’lerini gönder 

WhatsApp, Tenor ve Giphy aracılığıyla GIF’leri arayan yeni bir özellik entegre etti. Sadece bir anahtar kelime arayın, beğendiğiniz bir GIF seçin ve ardından gönderin.

WhatsApp Messenger sürüm 2.16.365 ile bunları tamamen indirmeden önce videoları oynatın 

Kullanıcılara videolarla daha iyi bir deneyim sunabilmek için, önce videoyu tam olarak indirmeden bir videoyu oynatmak artık mümkün. YouTube’da akışın gerçekleştiği gibi videoyu yüklemeler halinde izleyin.

WhatsApp Messenger sürüm 2.16.352 ile video görüşmesi yapın

Artık tüm cihazlarda görüntülü arama yeteneği etkin. Video görüşmesi yapmak için üstteki video görüşmesi simgesine dokunmanız yeterlidir. Bu, Android, iOS ve hatta Windows Telefonlarıyla çalışır.

WhatsApp Messenger sürüm 2.16.291 ile resimleri çıkartmalar, emojiler, metinler ve çizimler  ekleyin

WhatsApp’ın 2.16.291 sürümü ile çıktıkları, çizimleri ve emojileri kullanarak fotoğrafları özelleştirme yeteneği gelir. Kullanmanız gereken tek şey hayal gücünüzdür. Uygulama ve görüşme açık olduktan sonra kamera simgesini tıklayın ve kişilerinizle paylaşmak istediğiniz fotoğrafları seçin. O zaman, üstteki çubukta bulunan yeni ikonları denemekten başka seçeneğiniz yok.

Aslında, fotoğrafı kesmek için kare, yapışkanlı sayfalara gülümsemek, metin rengini değiştirmek için T ve doodle çizmek için kalem tıklatabilirsiniz. Videolara çizmek bile mümkündür.

WhatsApp Messenger sürüm 2.16.242 ile kendi GIF’lerinizi oluşturun

Artık kendi GIF’lerinizi videolar kullanarak oluşturup arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Kaydedilen bir video seçin veya yeni bir tane çekin, ardından WhatsApp’daki bir görüşmeye eklemek için ataş simgesini kullanın.

Bundan sonra görüntüyü kırpın ve sağ üst köşedeki kamera simgesine dokunun. Ardından, gönderebileceğiniz bir GIF’ye dönüştürecektir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x