Western Union Facebook Messenger üzerinden para transferine başladı

30 sn okuma süresi

Para transferi şirketi Western Union, bugün Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kişilerin dünyanın dört bir yanından 200’den fazla ülkeye para transferi yapmasına izin veren bir Facebook Messenger uygulaması başlattı.

Uygulama, Facebook’un yıllık geliştirici konferansı 18-19 Nisan tarihlerinde San Jose, California’da gerçekleşen F8’de sahnede ilan edildi.

2016’da, Western Union, dünyada 80 milyar doları transfer için kullanıldı.

Facebook Messenger, Western Union‘a göndermek ve almak için en iyi ödeme yöntemi gibi gözüküyor.  Şirket sözcüsü yaptığı açıklamada, tüm Western Union dijital para transferi işlemlerinin yüzde 60’ından fazlasının mobil bir cihaz aracılığıyla başlatıldığını söyledi.

Western Union, rakibinden iki ay sonra piyasaya girdi. TransferWise, Facebook Messenger uygulamasını kullanarak uluslararası para transferleri için başlattı. Ve  popüler para transfer servislerinden döviz kurlarını paylaşan bir bot olan RemitRadar, Messenger’daki bot önerisinde yer aldı. Western Union Facebook Messenger üzerinden para transferine başladı

 

Yapılan Yorumlar
  • Türkiye dedi ki:

    Nasipse niyetimiz bizimde kayıt olmaktan yana, ama ürünün geri gelmesi gümrüğe takılması sertifikasyon gibi sıkıntılar bazı ülkelerde ciddi sıkıntılara sebep olabilmektedir. Alibaba ödemeyi ne zaman yapıyor peki, ürün alıcıya ulaştıktan sonra mı ? bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

Bir Yorum Yapın

x