Google Android Pay şimdi PayPal ile ortak çalışıyor

1 dk okuma süresi

Google, Android Pay ile mal ve hizmet satın almanızı sağlayacak yeni bir yol ekliyor. Salı günü, şirket tüketicilerin PayPal’ı bir ödeme yöntemi olarak kullanmasına, mağaza içi, uygulama içi veya çevrimiçi olmasına olanak sağlayan yeni bir ortaklık duyurdu. Artık ABD’de alışveriş yapan kişiler, bir ödeme veya kredi kartı kullanmak yerine PayPal’ı kullanabilir.

Android Pay, Samsung Pay ve Apple Pay gibi hizmetleri kullanmanın, kişilerin kredi veya bankamatik kartına sahip olması gerektiği fikri dayanıyordu. Alternatif ödeme yöntemlerini tercih edenler ne yapıyor? Google, PayPal ile ortak çalışma yaparak kartlarını bağlamadan dokunma ve hareket etme deneyimini yaşamak isteyenlerin Android Pay‘ı daha erişilebilir hale getirdi.

Entegrasyon “kısa süre içinde” piyasaya sürülecek ve tüketiciler yalnızca PayPal bakiyelerini kullanarak ödeme yapabilecek. Sonunda, ödeme işlemcisinin büyük kart sağlayıcılarıyla tokenization ortaklıklarıyla etkinleştirilecek olan PayPal içinde saklanan kartlara destek eklenecek.

Google ile çalışmak PayPal için yeni değildir; Üç yıl önce Google Play ile yapılan işlem anlaşmasıyla işbirliği yapmışlardı

Bugünün ortaklığı, yalnızca Android OS 4.4 veya sonraki bir sürümünün yüklü olduğu cihazlar için çalışacaktır. Google Android Pay şimdi PayPal ile ortak çalışıyor

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x