VirtualBox da VMDK Dosyası Nasıl Açılır

VirtualBox da VMDK Dosyası Nasıl Açılır MacOS Catalina veya Mojave’da beta güncellemelerini almak ister misiniz? Bir Mac’ten beta profilini kaldırarak beta sistem yazılımı güncellemelerini almayı bırakabilirsiniz.  Bu, MacOS sistem yazılımının hem genel beta hem de geliştirici beta profilleri ile aynı şekilde çalışır.


Genel olarak konuşursak, beta profilini kaldırmak istediğinizde, Mac zaten kararlı bir sistem yazılımı kullanıyorsa (yani beta sürümü değil), beta profilini kaldırmak Mac’in gelecekteki beta güncellemelerini almasını önleyecektir. Bu nedenle, MacOS Catalina genel beta sürümünü yüklediyseniz, zaten kararlı bir yapıya veya düşük MacOS Catalina Beta sürümüne geçmediğiniz sürece beta profilini kaldırmak istemeyebilirsiniz.

MacOS Beta programından çıkmanın mevcut beta yazılımları kaldırmadığını, beta güncellemelerinin Mac’e ulaşmasını engellediğini unutmayın.

MacOS Beta Sistem Yazılımı Güncellemelerini Kaldırma

  1. Apple menüsüne gidin ve “Sistem Tercihleri” ni seçin
  2. “Yazılım Güncelleme” yi seçin
  3. “Bu Mac, Apple Beta Yazılım Programına kayıtlı” diyen metni arayın ve “Ayrıntılar…” yazan küçük mavi metni tıklayın.
  4. Beta programından çıkmak ve gelecekteki beta yazılım güncellemelerini almayı durdurmak için “Varsayılanları Geri Yükle” yi seçin
  5. Sistem Tercihlerinden Çıkın

Artık Yazılım Güncelleme sistemi tercih paneline geri döndüğünüzde, son sürüm sürümleri için her zamanki gibi düzenli olarak macOS sistem yazılımı güncellemeleri alacaksınız.

Daha önce belirtildiği gibi, bu MacOS sistem yazılımını düşürmez, beta sistem yazılımını kaldırmaz, yalnızca gelecekteki beta yazılım güncellemelerinin Mac’e ulaşmasını önler. MacOS beta’yı gelecekteki sürümlere güncellemeyi düşünüyorsanız, bu istenen bir durum değildir, ancak yerinde dondurmak istiyorsanız faydalı olabilir (belki belirli bir beta sürümünü bir nedenle veya bir APFS biriminde veya benzeri bir şeyde başka bir sebepten test ediyorsanız ve bu beta durumunu korumak istiyorum).

Bu işlemin, App Store’dan güncellemeleri alan önceki sistem yazılımıyla karşılaştırıldığında, Yazılım Güncellemesi tercih panelinden yazılım güncellemeleri alan modern MacOS sürümlerinde farklı olduğunu unutmayın. Mac App Store’dan yazılım güncellemeleri alan Mac OS X’in önceki sürümleri, bunun yerine Mac App Store’dan beta yazılım güncellemelerini almayı durdurmak için bu yöntemi kullanır.

Neredeyse herkes için beta sürümlerinden vazgeçmek istemeyecekler ve bunun yerine yeni güncellemeler geldikçe bunları almaya devam edecekler. Bununla birlikte, bu bir seçenektir ve özellikle beta programından ayrılmak istiyorsanız ve zaten kararlı bir MacOS yapısına sahipseniz, çeşitli durumlar için oldukça yararlıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. VirtualBox da VMDK Dosyası Nasıl Açılır için yorumda bulun

    VirtualBox da VMDK Dosyası Nasıl Açılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak VirtualBox da VMDK Dosyası Nasıl Açılır için ilk yorumu yapabilirsin.