uygulama yanıt vermiyor hatası nasıl düzeltilir

uygulama yanıt vermiyor hatası nasıl düzeltilir WhatsApp, Facebook veya başka bir uygulamada ” uygulama kapatmak istediğiniz yanıt vermiyor ” hatası Android’de oldukça yaygındır.  Genellikle, yalnızca uygulama veya cihaz yeniden başlatılarak çözülen bir yazılım sorunudur.

Uygulama neden başarısız oluyor?

Bir Android uygulamasının neden durduğunu, yanıt vermediğini veya beklenmedik bir şekilde başarısız olduğunu belirlemek zordur. En yaygın olanı, verilerinizin bozuk olması, kodunuzda (özellikle “Beta” veya test aşamasında bir uygulama olması durumunda), Android sistem kodunda veya her ikisinde de bir hata veya hata olmasıdır. Ayrıca, bağımlı veya ilgili bir uygulamayı devre dışı bırakmak gibi yapmamanız gereken bir şeye de dokunmuş olabilirsiniz.

Bu hata ara sıra ortaya çıkarsa endişelenmemelisiniz, çünkü her uygulama bazen başarısız olabilir. Sıksa, Android yazılımında olmamalı yere dokunmadıkça, aşağıdaki çözümlerin çoğu durumda çalışması gerekir, bu durumda son zamanlarda ne yaptığınızı hatırlamanız ve tersine çevirmeniz gerekir.

Cep telefonunu yeniden başlat

Ortalama bir kullanıcının her şeyden önce yapmayı unuttuğu ve çoğu durumda abartı olmadan sorunu çözdüğü temel bir şeydir. Cep telefonunuzu kapatın ve açın. Pili çıkarıp beş dakika boyunca cihazın bağlantısını tamamen kesebilirseniz daha da iyi olur.

Önbelleği ve verileri temizle

Zorla durdurma: Bu sadece uygulamayı kapatır.

Önbelleği temizle: Android her uygulamaya sık kullanılan verileri depolamak için belleğin küçük bir bölümünü “önbellek” olarak sunar.  Bunlar uygulamanın daha hızlı çalışmasını sağlar. Bu verilere örnek olarak, Galeri uygulamasını açtığınızda görünen görüntülerin küçük resimleri  verilebilir. Silinirse, bu veriler uygulamayı tekrar kullandıktan sonra yeniden oluşturulur.

Verileri temizle: Bir uygulamayı yeniden başlatmak için kullanılır. Yani, kurduktan hemen sonra olduğu gibi bırakın. Tüm ayarlarınızı, ayarlarınızı ve yerel verilerinizi (önceki önbellek dahil) temizleyin.

Bu seçenekleri bulmak için Android Ayarları> Uygulamalar> Uygulama adı’na (bazı durumlarda Depolama) gidin.

Bu seçeneklerin uygulanması güvenlidir. Bunları kullanarak, özellikle veri silerken, oyundaki ilerleme gibi ayarları, kişiselleştirmeleri ve yerel verileri kaybedebileceğinizi unutmayın. Önbelleği durdurmak ve temizlemek yalnızca son veya son oturum verilerini kaybetmenize neden olabilir.

Uygulama güncelleme

Varsayılan olarak, Android uygulamaları otomatik olarak güncellenir, ancak Play Store’da sorunlu uygulamayı arayın ve “Güncelle” düğmesinin kullanılabilir olup olmadığını kontrol edin. Güncellemeler sayesinde, geliştiriciler uygulamalarında her zaman kusurları yamaları yapıyorlar, bu da beklenmedik duruş gibi rahatsızlıklara neden olabilir.

Uygulamayı Kaldır ve yeniden yükle

Android Ayarları> Uygulamalar> Uygulama adı> Kaldır’a gidin. Ardından Play Store’a gidin, uygulamayı bulun ve tekrar yükleyin. Evet, bazen bu, veri silme işleminin yapamayacağı sorunu çözer.

Benim için çalışan başka bir seçenek modası geçmiş. Yani, şu anda yüklü olandan daha eski bir sürümü indirmek, çünkü güncellemeler bir şeyleri düzelttikçe, hata da getirebilirler. Bunun için Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama adı’na gidin ve üstte veya altta geçerli sürümü görmelisiniz.  Ardından APKMirror’ı önceki bir sürümün APK’sını arayın ve yükleyin, ancak önce mevcut sürümü kaldırın.

Kaldırılamayan bir fabrika uygulamasıysa, aynı yönetim ekranında (Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama adı) “Güncelleştirmeleri kaldır” seçeneğini arayın. Üstte bir menü düğmesi olabilir.

Güncelliğini korumak için, Ayarlar> Uygulamaları otomatik olarak

güncelle ‘ye gidip “Hayır” seçeneğini işaretleyerek Play Store’daki otomatik güncellemeleri (ve diğer güncellemeleri) kapattığınızdan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. uygulama yanıt vermiyor hatası nasıl düzeltilir için yorumda bulun

    uygulama yanıt vermiyor hatası nasıl düzeltilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak uygulama yanıt vermiyor hatası nasıl düzeltilir için ilk yorumu yapabilirsin.