Telefonda İki fotoğrafı birleştirme nasıl yapılır

1 dk okuma süresi

Telefonda İki fotoğrafı birleştirme nasıl yapılır Resimleri karşılaştırmak, uzun vadede ilerlemeyi takip etmenin harika bir yoludur. Örneğin, spor salonuna gitmeye başladıysanız, veya sosyal medyada paylaşmak istediğiniz yeni bir görünüme sahipseniz. İki resme yan yana koyup bakmak, iyi bir motivasyon olabilir.  Bu makalemizde Android telegfonlarda iki resmi yan yana kolayca nasıl yerleştireceğiniz anlatacağız.

Telefonda İki fotoğrafı birleştirme nasıl yapılır

İşlemi yapmak için fazladan bir uygulamaya gerek olmadığından, bir Android telefonunuz varsa kendinizi şanslı sayabilrisiniz. Bunun için Google Foto’nun güçlü yerel düzenleyicisini kullanacağız.

1. Google Fotoğrafları açın ve seçim seçeneğini açmak için bir resme dokunup basılı tutun. Önce / sonra kullanmak istediğiniz resimleri seçin.

2. Resimleri düzenleyicide açmak için üstteki + işaretine dokunun. Oluştur menüsünden, alttaki Kolaj’ı seçin.

3. İki resim bir kolajda otomatik olarak yan yana birleştirilecektir. Bu, yapılan işin yarısıdır, ancak şimdi resimde bazı değişiklikler yapacağız. Bunu yapmak için alttaki Düzenle işaretine dokunun. Bu, resmi Google Foto’nun yerel düzenleyicisinde açacaktır.

Şimdi alttaki Öneriler seçeneğinden Diğer’e kaydırın. İşaretleme aracını bulacak, simgesine dokunacak ve açacaksınız.

4. İşaretleme aracı yalnızca metin eklemenize değil, aynı zamanda resimlerin üzerine çizim yapmanıza da olanak tanır. Metinden önce ve sonra eklemek için sağdaki metin seçeneğine (Tt) dokunmanız yeterlidir. Bu klavyeyi açacaktır. Buraya ne istiyorsanız yazabilirsiniz. Ardından sağ üst köşeden Bitti ‘ye basın.

Metnin rengini klavyenin hemen üstündeki paletten de seçebilirsiniz.

5. Son adım olarak, metnin yerleşimini doğru ayarlamaktır. Metni taşımak için ekranın herhangi bir yerine sürükleyin ve alttaki Bitti ‘ye basın. Resmin diğer tarafına “sonra metin” eklemek için aynı adımları izleyin. Şimdi sadece Kopyayı kaydet seçeneğine dokunarak düzenlenen resmi kaydedin, işte hepsi bu kadar kolay ve basit.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x