tablette whatsapp kullanma

tablette whatsapp kullanma 2018’de teknoloji konusunda bilgili bir kişi iseniz, iki şey olasıdır: Birden fazla cihazınız var ve muhtemelen arkadaşlarınız ve ailenizle iletişimde kalmak için WhatsApp’ı kullanıyorsunuzdur. Belki de telefonunuzu bir süreliğine bir yere koymak ve Samsung Galaxy Tab ipad cihazınızda oynamak istiyorsunuzdur, ancak Play Store ve Apple Store’dan Whatsapp mesajlaşma uygulamasının indirilmesinin sonuçsuz olduğunu sizde görmüşsünüzdür. İşte tam bu noktada bir çift çözüm sunmak istiyoruz.

Ne yazık ki, varsayılan olarak, WhatsApp hala tabletlerle uyumlu değildir, ancak bu sıkıntıyı aşmanın birkaç yolu vardır. Çözümlerden bazıları, bir APK’nın yüklenmesi gibi karmaşık manevraları içerir, ancak bundan daha basit olan daha kolay bir yöntem vardır ve işe yarıyor. İşte bir tablete WhatsApp’ı nasıl kuracağımıza dair kılavuzumuz.

Öncelikle, popülaritesine ve tüm arkadaşlarınızın bunu kullanma olasılığına rağmen, WhatsApp’ın tabletler için mükemmel mesajlaşma uygulaması olmadığını belirtmek gerekir. Destek eksikliği nedeniyle, birden fazla cihazda paralel işlem için tasarlanmış bir mesajlaşma uygulaması isteyenler için daha iyi seçenekler vardır. Google Hangouts , Facebook Messenger ve Telegram’ın hepsi iyi alternatiflerdir. Bu seçeneklerin tümü cihazlarınız arasında otomatik olarak senkronize edilir ve bir SMS onayı gerektirmez.

WhatsApp Web: tabletinizi Whatsapp için ek bir ekran olarak kullanma

Bu yöntem Android tabletler yanı sıra iPad tabletlerde de çalışır.

2015’in başında WhatsApp, mobil cihazınızdan konuşmaları ve mesajları yansıtan bir web istemcisi olan WhatsApp Web’i başlattı. Bu senkronizasyonu elde etmek için, akıllı telefonunuzun tüm konuşmaların aslında telefonunuzdan geçtiği için İnternet’e sürekli bağlı olması gerekir.

Peki, PC’nizde WhatsApp’ı tabletinizde kullanmaktan nasıl faydalanırsınız? WhatsApp Web’in bir masaüstü istemci olarak tasarlanmasına rağmen, temelde bir web istemcisi olduğu için Android cihazınızın tarayıcısının masaüstü sürümünde kolayca çalışabilir. Bunu tabletinizde okuyorsanız, önce aşağıdaki bağlantıyı tıklayın:

QR Kodu sadece Android tarayıcınızın masaüstü sürümünde görünür.

  • Tarayıcınızın masaüstü sürümüne geçtikten sonra en üstteki üç noktaya (iPad’de URL’yi aşağıya doğru kaydırarak) dokunup Masaüstü site iste seçeneğini belirledikten sonra tabletinizde bir QR kodu görünecektir.
  • Artık akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın, sağ üst köşedeki ayarlara ve ardından WhatsApp Web’e dokunun.
  • Bu, tabletinizin tarayıcısındaki QR Kodunu taramak için kullanmanız gereken bir QR Kodu tarayıcısını başlatır.
  • Artık WhatsApp Web’i kullanarak tabletinizde WhatsApp’ı kullanabilirsiniz.

Buradaki tek uyarı, WhatsApp oturumunun artık telefonunuzun batarya ömrüne ve internet bağlantısına bağlı olmasıdır. Kesilmesi durumunda, WhatsApp bağlantısı da kesilecektir. Web istemcisi esas olarak telefonunuzdakilerin bir aynasıdır.

Hepsi bu kadar ilerleyen zamanlarda umuyoruz ki Whatsapp tablet ve bilgisayarlar içinde uygulama geliştirecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. tablette whatsapp kullanma için yorumda bulun

    tablette whatsapp kullanma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak tablette whatsapp kullanma için ilk yorumu yapabilirsin.