Skype Hesabı Nasıl Silinir?

Skype Hesabı Nasıl Silinir? Microsoft, her ne sebeple olursa olsun, bir Skype hesabını kapatıp tamamen silmeyi, olması gerekenden daha ayrıntılı ve karmaşık bir hale getirmiştir. Sosyal medya platforları, hesap silme seçeneğini bir onur meselesi olarak görmektedir ; bu anlaşılabilir bir durumdur, ancak Microsoft’un tüm Skype hesabı kapatma işlemine yaklaşımı aşırıdır. Skype hesabınızı iyi durumda tutmak, kullanıcının hesabının Skype’ın dizininden ve Microsoft’un sunucularından kalıcı olarak silinmesi için 30 gün beklemesi gerekenleri tamamladıktan sonra birden çok adım içeren bir çile haline geliyor.

Skype’ın basabileceğiniz bazı sihirli düğmeleri yok ve hesabınız silinecek – bu çok kolay olmaz mıydı? Kalıcı olarak kapatma için bir Skype hesabı hazırlamak için yapmanız gereken çok şey var ve daha sonra söz konusu hesabın silinmesi için Microsoft’a başvurmanız gerekiyor ve hatta hesap gerçekten silinmeden 30 gün önce gerçekleşecek. Microsoft, 30 günlük ödemesiz sürenin sizin hesabınızı kapatmayı yeniden gözden geçirmeniz ya da Skype hesabınızda saklanan veya Skype hesabınızla ilişkili olan tüm verilere erişmeniz gerekmediğini söylüyor. Fikrinizi 30 günlük süre içinde değiştirirseniz, silme işlemi için planlanan Skype hesabıyla Skype’ın Hesabım  sayfasında oturum açarak silme işlemini iptal edebilirsiniz  .

Skype hesabınızı başarılı bir şekilde kapatmak ve doğru şekilde yapmak için yapmanız gereken her şey:

1.Microsoft hesabınızın ve Skype hesabınızın bağlantısını kesin

Bugün, sadece bir Microsoft hesabıyla Skype’a kaydolabilirsiniz. Ancak, Microsoft hesapları bir şey olmadan önce bir Skype hesabına kaydolabilirsiniz. Bir Skype hesabına kaydolmuş olan kullanıcılar, Skype hesaplarını başka hiçbir şeyi etkilemeden silebilir, ancak bir Microsoft hesabıyla kaydettiğiniz bir Skype hesabını silerek, kaydettiğiniz Microsoft hesabını da siler.

Bu durumda, Skype hesaplarına Microsoft hesaplarıyla kaydolmuş olan kullanıcılar (Skype adları canlı olarak gösterilir  : [alan adınız olmadan e-posta adresiniz]  veya  görünüm: [  Skype arayüzünde e-posta adresiniz] ) Microsoft hesaplarının ve Skype hesaplarının bağlantısını kaldırmak için, ikincisini silmenin birincisini herhangi bir şekilde etkilemediğinden emin olun. Microsoft hesabınızın ve Skype hesabınızın bağlantısını kaldırmak için yapmanız gerekenler:

 1. Buraya kalıcı olarak kapatmak istediğiniz Skype hesabını kullanarak giriş yapın.
 2. Hesap ayrıntıları  bölümüne ilerleyin  ve Ayarlar ve tercihler altındaki  Hesap ayarları’nı  tıklayın  .
 3. Microsoft hesabınızın  listesini bulun ve Bağlantıyı  Kaldır’a tıklayın  .
 4. Microsoft hesabınızın bağlantısını kaldırmak istediğinizden ve Skype hesabınızın görünüp görünmeyeceğini soran bir mesaj. Eylemi onaylamak için Devam’a  tıklayın  .

2.  Tüm aboneliklerinizi, hizmetlerinizi ve yinelenen ödemelerinizi iptal edin

Microsoft hesabınızın ve Skype hesabınızın bağlantısını kestikten sonra (ilk etapta bunu yapmanız gerekiyorsa), tüm Skype aboneliklerinizi iptal etmeye, kullandığınız Skype hizmetlerinden kurtulmaya ve yinelenen ödemeleri devre dışı bırakmaya devam edebilirsiniz. Skype hesabınız için yaparsınız. Skype hesabınızın silinmesi için başvurduktan sonra aboneliklerinizden veya hizmetlerden herhangi birini kullanamayacaksınız ve Skype hesabınızı kapatmak için başvurmadan önce yaptığınız tekrarlı ödemeleri iptal etmiyorsanız, yanlış bir şekilde ücretlendirilirsiniz. En az 30 gün boyunca bir Skype hesabının kalıcı olarak kapatılması gerekir. Yapman gereken şey:

 1. Buraya kalıcı olarak kapatmak istediğiniz Skype hesabını kullanarak giriş yapın.
 2. Tüm Skype abonelikleri sağ bölmede listelenecek tir (sağdaki mavi çubuk). Bu aboneliklerden birine tıklayın.
 3. Aboneliği iptal et’i tıklayın  .
 4. Teşekkür üzerine tıklayın  ama hayır teşekkürler, hala ilgili aboneliğin iptalini onaylamak için iptal etmek istiyorum .
 5. Hesabınızda sahip olduğunuz aboneliklerin her biri için 2 – 4 numaralı adımları tekrarlayın . Aboneliklerinizden hiç biri kullanılmamışsa, bunlar için geri ödeme alabilirsiniz. Skype’ın Destek ekibiyle sohbet edin veya bir geri ödeme için uygun olup olmadığınızı görmek için Skype’ın çevrimiçi İptal ve Geri Ödeme formunu doldurun .
 6. Skype numarası için ödeme yaptıysanız, Skype hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce iptal etmeniz önerilir. Hesabım  sayfasındaki Özellikleri yönet  bölümüne  ilerleyin  ve Skype Numarasına tıklayın  .
 7. Ayarlar’a tıklayın  .
 8. Skype Numarasını İptal Et’e tıklayın  . Skype numaranız iptal edilecek, ancak geçerlilik süresinin dolması için aktif kalacaktır.
 9. Skype hesabınızda yinelenen ödemeleri etkinleştirdiyseniz, söz konusu Skype kredinizin belirtilen bir eşiğin altına düştüğünde otomatik olarak doldurulmasını istiyorsanız, Skype hesabınızı iyi bir şekilde silmeden önce Otomatik Yeniden Yükleme özelliğini devre dışı bırakmanız önemle tavsiye edilir. Hesap ayrıntıları  bölümüne ilerleyin  ve Faturalandırma ve ödemeler altından  Otomatik doldurma’yı tıklayın  .
 10. Tıklayın  devre dışı bırak  yanındaki  Durum ve Skype hesabı için yinelenen ödemelerin başarılı devre dışı bırakılacaktır.

Ayrıca hesabınızda bulunan Skype kredileri için geri ödeme yapamayacağınız ve hesabınızın hala üzerinde bulunan kredileriyle kapanamayacağından, hesabınızı kapatmakta olduğunuz hesapta sahip olduğunuz Skype kredilerini de kullanmanız önerilir. sadece onlara israf edilmeleriyle sonuçlanır.

3. Skype hesabının silinmesini sağlayın

1. ve  3. aşamalarla  işiniz bittiğinde,  söz konusu Skype hesabının silinmesi için son olarak başvurunuz. Bunu yapmak için yapmanız gerekenler:

 1. Skype’ın oturum açın  Hesabım  Silmek üzere planlamak isteyen Skype hesabı ile sayfa.
 2. Skype’ın  Hesap Kapatma  sayfasına gidin . Tam olarak oturum açmanız veya şifrenizi doğrulamanız istenirse, bunu yapın.
 3. Eğer giriş yapan Skype hesabı iyi için kapatın ve sonra tıklamayı istemesini Skype hesabı olduğundan emin olmak için bir kez daha kontrol edin  İleri .
 4. Aç  Seç bir sebep  açılan menüyü ve bunu seçmek için Skype hesabı kapatmak istiyor sebebinin üzerinde tıklayın.
 5. Kapatmak için Mark hesabını tıklayın  .

Sürecin bittiği yer burası, fakat bu aynı zamanda bekleyişin başladığı yer. 3. aşama ile işiniz bittiğinde  ve Skype’taki kişiler hesap kapatma başvurunuzu kabul ettiğinde, Skype hesabınız silinmek üzere işaretlenecektir. Ancak, hesabın kalıcı olarak silinmesi için 30 gün beklemeniz gerekecektir. 30 gün dolduğunda, Skype hesabı Microsoft’un sunucularından ve Skype’ın dizininden kalıcı olarak silinecektir – hiç kimse Skype’ta kapalı hesabı bulamayacak ve hiç kimse Skype üzerinden kapalı hesapla bağlantı kuramayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Skype Hesabı Nasıl Silinir? için yorumda bulun

  Skype Hesabı Nasıl Silinir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Skype Hesabı Nasıl Silinir? için ilk yorumu yapabilirsin.