Samsung Galaxy Cep / Tab OS ‘İşletim Sistemleri’ Güncellemesi Yüklenemiyor

Android’in yeni sürümleri birçok performans yükseltmesi ve iyileştirme ile geliyor. Ayrıca daha iyi stabilite sağlarlar ve yanlarında birçok hata düzeltmesi yaparlar. Bununla birlikte, bu güncellemeler sırasında Android cihazının kalıcı bir şekilde için birçok şey yanlış gidebilir. Samsung Cihazlarında yapılan bir güncellemeden sonra Android Yazılımının yüklenemediği birçok rapor olmuştur. Bazı durumlarda Cihaz eski yazılıma yüklenirken bazı durumlarda yüklenmiyor. Çoğu zaman, ‘[dosya adı] doğru değil’, yükleme iptal edildi vb. Gibi aygıt yüklenemediğinde bir hata döndürülür.

İşletim Sisteminin Samsung Aygıtlarında Düzgün Bir Şekilde Güncellemesini Önleyen Ne?

Birden fazla kullanıcıdan çok sayıda rapor aldıktan sonra, sorunu araştırmaya karar verdik ve sorunu çoğu kullanıcı için çözen bir çözüm listesi oluşturduk. Ayrıca, hatanın tetiklenmesinin nedenlerini araştırdık ve aşağıdaki gibi sıraladık:

 • Ayarlar:  Cihazınızdaki bir veya birden fazla ayar uygun şekilde yapılandırılmadıysa, güncelleme işlemi sırasında temel olan önemli özelliklere müdahale edebilir.
 • Bozuk Yazılım:  İşlemin tamamlanmadığı için indirdiğiniz Güncellemede önemli dosyaların eksik olması da mümkündür. Android’i eksik bir yazılımla güncellemeye çalışmak, güncelleme sırasında veya güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra bile birçok komplikasyona neden olabilir.
 • Bluetooth:  Bazı durumlarda, Bluetooth işlevinin güncellemenin düzgün şekilde yüklenmediği için önemli sistem işlevlerini engellediği bildirildi.

NOT:  Telefon güncelleme sonrasında başlamazsa ve önyükleme döngüsünde veya logo ekranında sıkışmışsa, makalenin “3. Çözümüne” atlamanız gerekir. Bununla birlikte, önyükleme yapıp eski Yazılımın içine önyükleme yapıp “Güncelleme Başarısız” mesajını görüntülerse, 1. ve 2. Çözümü deneyin.

1. Bluetooth’u kapatma

Raporlarımıza göre, bazen Bluetooth işlevi, işlemin geciktiği için önemli sistem özelliklerini etkileyebilir. Bu nedenle, Bluetooth’u kapatmanız önerilir. Bunun için:

 1. Bildirimler panelini aşağı sürükleyin ve kapatmak için “ Bluetooth ” simgesine dokunun.
 2. “ Kablosuz ve Ağ ” ayarlarına ve ardından “ Bluetooth Ayarları ” na dokunun.
 3. Bluetooth ayarlarının içinde, seçeneği kapatmak için seçim düğmesine dokunun.
 4. Şimdi sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

2. Ayarları Varsayılana Sıfırlama

Android cihazınızdaki belirli bir ayarın, Yeni yazılımı indirmenizi engelliyor olabilir. Bu nedenle, bu adımda, tüm ayarları varsayılan yapılandırmalara sıfırlayacağız. Bunun için:

 1. Bildirim panelini aşağı sürükleyin ve “ Ayarlar ” seçeneğine dokunun
 2. Listenin sonunda ” Telefon Hakkında ” veya ” Tablet Hakkında ” üzerine dokunun .Aşağıya doğru kaydırın ve “Aygıt Hakkında” seçeneğine tıklayın
 3. ayarları Sıfırla” seçeneğine dokunmak
 4. Telefon yeniden başlatılacak ve tüm ayarlar fabrika varsayılanlarına sıfırlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Samsung Galaxy Cep / Tab OS ‘İşletim Sistemleri’ Güncellemesi Yüklenemiyor için yorumda bulun

  Samsung Galaxy Cep / Tab OS ‘İşletim Sistemleri’ Güncellemesi Yüklenemiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung Galaxy Cep / Tab OS ‘İşletim Sistemleri’ Güncellemesi Yüklenemiyor için ilk yorumu yapabilirsin.