Titanfall 2 Oyun İncelemesi

Titanfall 2 Oyun İncelemesi


Oyun
sektörünün dünya üzerinden çok farklı bir hale geçmesi sonucunda, oyun içinde yer alan birtakım olayların oyunculara farklı olarak tat ve lezzet bırakması amaçlanmıştır. Bilgisayar ya da konsollar üzerinde saatlerini geçiren oyun severlerin, oyun seçerken en ince ayrıntısına kadar oyunlar seçtiği gözlemlenmektedir. FPS oyunlarının daha çok sevenler sayesinde bu oyunlar daha lezzetli bir hava içerdiği belirlenmiştir. Titanfall oyununu son derece seven oyun severler, ikinci oyunun ne zaman geleceğini merakla beklediler. Hızlı bir şekilde Titanfall 2 oyunu da piyasaya sürüldü.

Dikkat Çekici Noktalar
Titanfall 2 oyununda en dikkat çekici
eksiklik sizlere hikâye modu olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapımcılarının Modern Warfare üzerinden yaptıkları hikaye modunu bu oyunda bulamıyoruz. Herkesin beklentisi olan hikâye modu maalesef bulunmamakla beraber, standart olan bir bilim kurgu hikâyesini kapsıyor. Bu bağlamda oyun duru bir hal alıyor.


Oyun Başlangıcı

Bir çaylak asker olarak başlanan oyunda, komutanımızın ölmesi üzerine Titan’ını emanet olarak alıyoruz. Bu şekilde oyun başlıyor. Oyunun hikaye kısmında genellikle bizlere sunulan küçük görevler bulunmaktadır. Oynanış ile her yönüyle Call Of Duty’e benzemektedir.

Görevler
Karşımıza çıkan her düşmanı ortadan kaldırıyoruz. Bazen karşımıza dost birlikler çıkmaktadır. Dost birlikler ile ilerlemelerimize devam ediyoruz. Titan’ımız sayesinde türlü türlü birçok aksiyonlara girişiyoruz. Hikâye boyunca bizler düşman komutanları ve titanlarının yanında yer alan Boss savaşı gibi bir muharebe karşımıza çıkıyor. Boss savaşlarının oyun içerisinde en zor savaşlar olarak karşımıza çıkıyor. Öyle basit bir şekilde geçilmiyor.


Oyuncu Modu

Hikâye kısmını bir tarafa bırakırsak, asıl mevzu oyunda çoklu oyuncu modu bulunmasından geçmesidir. Oyun hızının ilk Titanfall oyuna göre daha yavaş olduğunu sizlere belirtmek isteriz. İlk oyunda yer alan az aksiyonlu haller Titanfall 2 bulunmuyor. Oyun son derece aksiyon dolu ve hızlı bir şekilde FPS tadını sizlere sunuyor. Duvarlar tarafından filan atlarken animasyonların bazıları son derece yavaş olarak geçmektedir. Çoğu zaman istediğiniz hareketleri kolay bir şekilde yapamıyorsunuz.

Oyun İçi Eklentiler
Oyun içine eklenen birkaç yeni mekanik sayesinde daha farklı tatlar sizleri bekliyor. Oyun içinde yer alan kayma mekaniğinin olması ile Call Of Duty oyun tarzını benimsemeye devam etmişler. Eğilme işleminin son derece rahat bir şekilde gerçekleştirilmesi ile sürpriz saldırıları kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Oyun içinde yer alan Pulse Bade bıçağı sayesinde düşmanların bulunduğu noktayı kolay bir şekilde gerçek zamanlı olarak görebilmektesiniz. Oyun içerisinde bu işlemin son derece fayda sağladığını belirtmek isteriz.

Oyun Değişikliği

Titanfall 2 üzerinde yeni bir değişiklik ise düşmanlara karşı arka taraflarından yaptığımız saldırıların son derece gerçek bir şekilde animasyonları sunulmasıdır. Oyun içerisinde bir düşmanın arkasından hızlı bir şekilde saldırı yaptığımız taktirde, TPS kamerasına geçiş yapan sistem son derece güzel bir animasyon ile bizlere sunum yapıyor

Titan Çeşitliliği
Titanfall içerisinde toplam 6 adet Titan’ımız mevcut olarak karşımıza çıkıyor. Titanların isimleri Tone, Ion, Scorch, Nortstar ve Ronin ile Legion olarak isimlendirmeleri bulunmaktadır. Her titanın belirli bazı özelliklerinin yanında farklı üstünlükleri bulunmaktadır. Her titana ait belirli bazı zayıflıklarda yer almaktadır. Örneğin Ronin titanının yakın bir saldırıda son derece uzmanlaştığı, Scorch titanı ise son derece savunması ile dikkat çekmektedir. Farklı titanlar seçimleri yaparak daha farklı olarak oyunun tadına varabilirsiniz.

Cephanelik
Oyun içerisinde, ilk oyuna kıyasla daha çok silah mevcut olarak vardır. Silahları özelleştirme imkânı da sunan oyun, pompalı tüfekler, SMG’ler ve sniperlar ile geniş bir yelpaze olarak cephanelik sunmaktadır.
Oyunda belirli modifikasyonları takarak sizden level atlamanızı isterken, modifiye ettiğiniz silahında seviyesini artırmanıza imkân sağlıyor.

Sonuç olarak hızlı bir şekilde ilerleyen FPS oyun severlerinin Titanfall 2 oyunundan son derece etkileneceğini belirtmek isteriz. Hızlı aksiyonları, özelleştirme imkanlarının bulunması, akıcı oynanışı ve birçok oyun modu sayesinde FPS oyunun tadına varacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Titanfall 2 Oyun İncelemesi için yorumda bulun

    Titanfall 2 Oyun İncelemesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Titanfall 2 Oyun İncelemesi için ilk yorumu yapabilirsin.