Outlook akıllı telefon ile senkronize etme

3 dk okuma süresi

Outlook akıllı telefon ile senkronize etme, Tüm outlook.com hesapları Office 365 sunucularında çalışır ve Outlook masaüstünde kurulu olan tüm Outlook.com hesapları, otomatik hesap kurulumunu bir Outlook.com adresi ile kullanmanızı gerektiren bir Exchange hesabı olarak yapılandırılmalıdır. Microsoft hesabını üçüncü taraf bir adres kullanarak oluşturduysanız, yeni bir Outlook.com hesabına ihtiyacınız yoktur, ancak mevcut bir hesaba bir takma ad eklemeniz gerekecektir.

Android telefonlar, telefonların “kablosuz” Outlook.com, Office 365 Exchange Online ve on-prem Exchange sunucuları ile senkronize olmasını sağlayan Exchange ActiveSync (EAS) veya Exchange Web Servisi (EWS) desteklemektedir.

Exchange sunucusu (Office 365 ve Outlook.com dâhil), Takvim, Kişileri doğrudan akıllı telefon ile senkronize edebilir. Onları destekleyen bir uygulamanız varsa, Görevler ve Notlar senkronize edilebilir.

Gmail, takvimini ve kişileri telefonla senkronize edebilirken, Gmail Takvim ve Kişileri Outlook masaüstü ile senkronize etmek için bir senkronizasyon yardımcı programı kullanmanız gerekecek. (Microsoft, Gmail’i Outlook takvimiyle senkronize edecek bir bulut hizmeti üzerinde çalışıyor – Gmail takvim ve kişiler de dâhil.)

Ajanda ve kişileri kablosuz olarak senkronize etmek için bir “Microsoft Hesabı” (LiveID / pasaport) kullanabilirsiniz. Bir “Microsoft Hesabınız” yoksa bir outlook.com hesabı oluşturun ve otomatik hesap kurulumunu kullanarak Outlook’ta kurun. E-posta adreslerinden birini kullanarak bir Microsoft hesabınız varsa, Microsoft hesabına bir Outlook.com takma adı ekleyin ve takvim ve kişileri senkronize etmek için kullanın.

E-posta adresinizi takma ad veya bağlı hesap olarak Outlook.com’a eklediyseniz, e-postayı doğrudan akıllı telefonda, tercihen bir IMAP hesabı olarak yapılandırmak daha iyi (IMHO) (öylesine gönderilen öğeler, silinen öğeler ve okundu devlet senkronizasyonu IMAP için yapılandırılmış olan Outlook masaüstüyle) ve sadece takvim ve kişileri eşitlemek için Outlook.com hesabını kullanın.

Outlook.com ve e-postanızı Outlook’ta ve bir akıllı telefonda

Bir POP3 veya IMAP hesabı kullanıp takvim ve kişileri Outlook masaüstü ve bir akıllı telefon arasında senkronize etmek istiyorsanız, Takvim ve kişiler senkronizasyonunu işlemek için bir yardımcı program veya Outlook.com kullanmanız gerekir.

Gmail e-posta hesabı ve bir Android cihazı kullanıyor ancak aynı yöntem, Apple ve Windows cihazlarında da çalışıyor. E-posta adresiniz Microsoft Account / Outlook.com hesabı ise, hesaba bir Outlook.com takma adı eklemeniz ve hesabı otomatik hesap kurulumu kullanarak hesabı Outlook masaüstünde ayarlamak için kullanmanız gerekir.

Bunlar temel adımlardır. Outlook 2010 veya daha yeni bir sürümünü kullanmanız gerekir. (Outlook 2007 Ekim 2017’de Exchange hizmetlerini kullanarak Outlook.com’a bağlanmayı durduracak ve bu tarihten sonra Takvim ve Kişileri Outlook 2007 ile eşitleme olanağını kaybedeceksiniz).

Outlook’ta:

  1. com hesabını bir Outlook profiline ekleyin. Otomatik hesap kurulumunu kullanmalısınız ve otomatik hesap kurulumunu kullanabilmek için bir Outlook.com adresine sahip olmanız gerekir.
  2. E-posta hesabınızı profile ekleyin
  3. com veri dosyası varsayılan veri dosyasıdır
  4. E-posta hesabınız varsayılan e-posta hesabınızdır

Cihazda:

  1. E-posta hesabınızı ekleyin
  2. com hesabını Android posta uygulamasına Active Sync hesabı olarak ekleyin. Cihazınıza bağlı olarak, hesap türüne Exchange, Outlook.com veya Kurumsal adı verilebilir. Bir outlook.com, Hotmail, Canlı veya MSN e-posta adresi değilse manuel seçeneği seçin. Sunucu adı olarak m.hotmail.com kullanın.
  3. com hesabında e-posta senkronizasyonunu kapatın.
  4. Gerekirse kişisel hesabınızdaki takvimi kapatın veya gizleyin.

Doğrudan Outlook ve Android arasında Senkronize Etme

Kişilerimi ve takvimimi, Android akıllı telefonumla ileri geri senkronize etmek istiyorum. 

Bir Android telefonun Outlook ile doğrudan eşzamanlanması için bir üçüncü taraf yardımcı programının kullanılması gerekir. Outlook’un senkronizasyon işleminde bir parçası yoktur, yalnızca senkronize etmek istediğiniz verileri sağlar. Senkronizasyon yazılımı tüm işi yapar.

Telefon üreticiniz senkronizasyon yazılımını içerebilir, aksi halde senkronizasyon yazılımı satın almanız gerekir.

Outlook.com’da, bir Exchange hesabı ile Exchange ActiveSync’i (EAS) destekleyen telefonlarla senkronize etmenize olanak tanıyan bağlı bir hesap olarak yapılandırmak mümkündür .

Android’leri Outlook ve iCloud ile senkronize edin

Outlook’u ve bir iPad’i senkronize etmek için iCloud’u kullanan bir Android kullanıcısı, Android akıllı telefonlarını iCloud ile senkronize etmenin mümkün olup olmayacağını sordu. ICloud harika çalıştığında başka bir senkronizasyon yardımcı programı kurmaktan kaçınmak istediler.

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x