Nintendo’nun yeni mobil strateji oyunu olan Fire Emblem Heroes’u inceleme.

Arkadaşlarınızı etkilemek için belki birkaç ipucu istersiniz?  Nintendo’nun yeni mobil strateji oyunu olan Fire Emblem Heroes’u inceleme.
Ben şimdiye kadar tüm oyunu oldukça yenen bir Fire Emblem fanatiğiyim ve bundan önce geçen yedi buçuk Fire Emblem oyununda. Bunların hepsi de en basit, ancak kıçımı nasıl atacağımı öğrendiğim en önemli şey.

Daha iyi kahramanlar alın, hızlı olun


Anna , Alphonse , Sharina ve Virion’un varsayılan ekibini hala kullanıyor musunuz? Bunu düzelt. Oyunun başlangıç ​​kahramanları zayıf – belki Sharena hariç, çünkü o orta mızrağı var. İlk kürelerinizi daha iyi kahramanlara nasıl harcayacağınız ve hangi kahramanlar üzerinde tutmak istediğiniz üzerine rehberlerimizi okuyun .

Daha güçlü bazı kahramanlarla, zafer kazanmanın daha iyi bir yolunu bulacaksınız.

Ölmeyin

Açık? Evet, ancak Fire Amblem Heroes’ta, ne olduğunu görmek için düşmanlarına kahramanlarını atmaya cazip gelebilir. Bunun nedeni, diğer Ateş Amblemi oyunlarının aksine, kahramanların kalıcı olarak ölebileceği ve saldırdıkları düşmanları her zaman vuracakları içindir.

Ancak, Fire Emblem Heroes’da bir kahraman öldüğünde, savaş sırasında kazandıkları tüm deneyim ve saflarını kaybederler. Ölü kahramanlar daha güçlü olmaz. Yani zaman ve dayanıklılık puanlarınızı harcadınız demektir. Nintendo’nun yeni mobil strateji oyunu olan Fire Emblem Heroes’u inceleme.

Bu da beni getiriyor …

Saldırmadan önce düşmanları elinde tutma

Fire Amblem Heroes’da herhangi bir çatışmanın sonucunu tahmin edebilirsiniz. Bana inanma Kahramanlarından birini düşmana sürükle ve parmağını bir dakika boyunca basılı tut.

Ekranın üst kısmında, ne kadar çok hasar vereceğinizi, kaç salınım alacağınızı (“x2” ye dikkat edin) ve en önemlisi, her karakterin sonunda ne kadar sağlıklı geçeceğini göreceksiniz Kavga
Kahraman ölecek olursa ekranın serbest kalmasına izin verme!

Onların sana gelmelerine izin verin (onları dışarı silmek istemiyorsanız)

Neden acele ettin Ateş Ambleminde, önce saldıran da genellikle önce ölür. Bunun sebebi, sıranız boyunca saldırdığınızda sıklıkla bir kontra atak yaşarlar ve sırtlarında sizi bitirmek için tamamen yeni bir saldırıya kapılıveriyorlar.

Bir düşmana asla dönüş yapamayacağınız sürece veya size çok az zarar vereceği sürece asla bir saldırı yapmayın, önemli değil. Bunun yerine, bir avantaja sahip bir kahramanla (daha ayrıntılı daha sonra) yaklaşın ve düşmanlarınızın mızrak ağzınıza (veya kılıcına veya baltağına) kendilerini sokmasına izin verin. Nintendo’nun yeni mobil strateji oyunu olan Fire Emblem Heroes’u inceleme.

Olduğun yerde kal

Karakterlerinizi hiç hareket ettirmemeniz daha iyi olabilir – eğer birden fazla düşmana pusuya girerseniz. Karakterinizin güvenli bir yerde olduğunu kontrol edin (kontrol etmek için Tehlike Bölgesi düğmesine basın), daha sonra düşmanın ilk hareket etmesine izin vermek için Bitir düğmesine dokunun . Bir şifacınız varsa, muhtemelen iyileşmeyi isteyeceksiniz. Nintendo’nun yeni mobil strateji oyunu olan Fire Emblem Heroes’u inceleme.

Şartlarınızda kanadı

Bazen düşmanlar size gelmeyecek – özellikle savaşın başında – düşman hareket etmeden önce onları tehlikeye atmanız gerekecek.

Tehlike Alanı tuşunu kullanmak yerine, saldırı aralıklarını görmek ( kırmızı kareleri aramak için ) her düşmana tek tek dokunun ve yalnızca bir düşmanın karakterinizi vurabileceği bir yer seçin. Saldırıya uğradığı düşmana, özellikle de geri mücadele edebilecek olanlara karşı avantajlı bir karakterle (üç öğe aşağı bakınız) yollayın.

ilginizi çekebilir  Fire Emblem Heroes hilesi

Rakiplerinizi oku

Düşmanlarınızın her birinin zayıf yönlerini, yakınlaşmadan önce görebilirsiniz. Tüm istatistiklerini, kullandıkları silahı ve becerilerini görmek için herhangi bir düşmana dokunmanız yeterlidir. Ne yaptıklarını görmek için bu öğelerin her birine tekrar dokunun ve eğer bu düşmanlara sizin üzerinizde bir avantaj (iki öğe aşağı bakınız) vereceklerse.

Ejderhalarla kesilen özel bir efsanevi kılıcı (yani!), Yakındaki karakterlerinizi zayıflatma veya kendilerini iyileştirme becerisine sahip olduklarını keşfedebilirsiniz.

Ve istatistiklerden konuşurken …

Bazı basit matematik işlemlerini yap

Düşmanlarınızın istatistiklerini sizinle istatistiksel olarak karşılaştırarak bazı sonuçlara varabilirsiniz. Bir karakterin çıkarma savunma başkasının gelen saldırının bir silah her hit yapacak ne kadar zarar görmek için. Çıkar direnci gelen saldırı büyü hasarı hesaplamak için. (Her iki karakterin bir avantajı olmadığı varsayıldığında: aşağıya bakın.)

Herhangi bir karakter varsa Ve unutmayın, hız rakibine göre 5 ya da daha fazla puan daha yüksek, onlar üst üste iki saldırı olsun.

Avantajlarınıza basın

Bir karakterin bir avantajı varsa şeyler büyük zaman alır – bazen karşılığında herhangi bir hasar almadan başkasını tamamen yok edecek yeter.

En temel silah üçgeni : Kılıç balta atıyor, balta vuruş mızrakları, mızrak be atıyor kılıç. Bir avantajları varsa karakterler% 20 daha fazla hasar verirken rakibin% 20 daha az zarar verir.

Bir balta ile mızrağın ahşap başını kesip uzun bir kılıçla kısa bir baltayı geçip geçtiğinizi veya bir bellek yardımına ihtiyacınız varsa daha uzun bir mızrağı olan bir kılıç avucunu patladığınızı hayal edin.

Ancak orada daha fazla avantaj var, ayrıca başkalarına karşı güçlü veya zayıf olan karakter kalıpları var. Önlemek için (veya yararlanılacak) kombinasyonlar:

Kırmızı büyücüler yeşil mages’ları yendi, yeşil mages mavi mages’leri yendi, mavi mages kırmızı mages’leri yendi (ateş, toprak, su düşünüyorum)

Mages zırhlı generalleri kızartır

Pegasus Şövalyeleri ve şifacılar sihire direnir (kutsal ile karanlık düşünün)

Okçular el ilanlarını vurur *

Zırhlı generaller melee silahlara gülerler (eğer silah üçgeninin lehine olursa, çok az hasar alacaklardır)

Hammer wielder’lar ağır zırh eziyor *

Falchion ustaları (Lucina, Chrom) ejderhalar arasında tereyağı gibi kesim yapıyor *

* = Aslında sadece bir karakterin lehine kavga etmek yerine daha fazla hasar var

Özel ürünler için dikkat et

Bir kahramanın yanındaki küçük macenta numarasını görüyor musun? Güçlü bir Özel Taşıtı açmadan önceki dönüş sayısı budur. Ateş etmeye hazır olduğunda, bir kırmızı-beyaz haç sembolüne dönüşür. Düşmana saldırdığında bunu unutma! Niye ya? Yukarıdaki resme bakınız. Nintendo’nun yeni mobil strateji oyunu olan Fire Emblem Heroes’u inceleme.

Onları yumuşatır

Büyük, amca düşmanı mı? Onları farklı kahramanlardan gelen çok sayıda saldırı ile vurun; böylece onları tek bir turda çıkarabilir ve kahramanlarınızın her birinin puan kazanmasını sağlayın.

Hasar almayacak kahramanlarla başlayın. Örneğin, bir yay ya da büyü büyü ile bir melee karakteri vurduysanız ya da tersi, genellikle geri vuramazlar. Mümkünse en düşük seviyeli kahramanla bitirin, çünkü en fazla deneyim puanı kazanacaklardır.

ilginizi çekebilir  Minecraft'ta Adınızı Nasıl Değiştirilir?

Çulluk, ancak okçularını açık bırakmayın

Yay ve büyü büyü kullanan uzun menzilli karakterler, melee karakterlerine dokunulmaz – ve bunu sürekli yapmalısınız – ama tersi de geçerlidir. Okçularınızı ve büyücülerinizi duvara (veya karakterinizin bir başka arkasına) yerleştirin, böylece düşmanlarınız sizi serbestçe vuramaz.

Hareketlerini önceden tahmin et

Bir süre oynarsanız, AI’nın çok zeki olmadığını fark etmeye başlayacaksınız. Bir avantajdan ötürü başka bir müttefikine daha fazla zarar veremezse, düşmanlarınız neredeyse daima en yakın, en zayıf müttefiklerinize saldırır. Onları, saldırmak üzere olduklarını, bunları paçavralar halinde bırakacağından emin olarak bunu kullanabilirsiniz.

Terk etme

Mümkünse karakterlerinizi takım halinde çalışacak bir formasyonda tutun. Zırhlı şövalyeler bir kerede sadece bir kare hareket ettirebilir, ayak askerleri ve uçan birimler iki kareyi hareket ettirebilir ve atlı sürücüler üç hareket edebilir.

Kendinize sorun: Bu, kahramanlarımdan birinin pusuya düşmesine izin verecek mi? Favori karakterimin sağ tarafından saldırmayı seçerse, takım arkadaşları onları kurtaracak kadar yakın olacak mı?

Ama yığın yapma, ya

Bir köprüden veya başka bir dar yoldan geçmek mi? Kalabalık etmeyin. Kurşun karakteriniz şapırdatılırsa, diğer kahramanlar yola çıkarsa onları tehlikeden kurtaramazsınız.

Öngörülemeyecek şekilde hareket et

Bir dakika önce farklı kahraman türlerinin ne kadar hareket edebileceğini söylediğimde hatırla. Bazı karakterlerin, tüm kuralları eğilip kıracak şekilde özel yetenekleri vardır.

Lyn ve Cordelia denilen pahalı bir süper hareket var Galeforce onları saldırıdan sonra ikinci bir dönüş almak sağlar.

Bartre ve Effie bile lav köpüren bir çukurun üzerinde – – iki tam kareler uzakta bir müttefik atabilir ile smite yeteneği.

Marth ve Cherche müttefikleri üzerinde pivot becerisiyle vurabilir . Bir Pegasus Şövalyeniz veya diğer uçan birlikleriniz varsa, onları bir uçurumdan uçtürün ve Marth’ı diğer tarafa etkili bir şekilde verin.

Roy , Gordin ve Est yapabilirsiniz kıpırdamak uzak dost birimleri bir boşluk. En yavaş karakterlerinizin hareket ettirilmesi için iyi.

Fae , Nino ve Sully , geri çekilme kabiliyeti ile dostça bir birimi zarara uğramayacakları bir yerden dışarı çekebilir.

Arthur , Stahl ve Subaki , yakınlardaki müttefikleriyle takas edebilirler .

Barst ve Selena yeniden konumlandırma yeteneği ile bir taraftan bir müttefiki diğer tarafa taşıyabilir .

Azura yapabilirsiniz şarkı ve Olivia yapabilirsiniz dans (kendileri dışında) ikinci bir dönüş herhangi bir birim vermek.

Bu yeteneklerden birini kullanan karakterler dönüşlerini tamamlar, ancak hedef karakterler daha sonra hareket ettirip saldırırlar!

Artı, bazı kahramanlar kaçabilir ve çok fazla hasar aldıktan sonra başka bir kahramanın yanına eğilebilir.

Sürekli iyileşir (bir şifacın varsa)

Bir şifacı her iyileştiğinde, onlara deneyim puanı kazandırır ve bu süreçte kendilerini iyileştirirler. Bir haritadaki son düşmanı bitirmeden önce iyileşmeyi unutmayın, çünkü öldürmek için cazip gelebilir. Oyun, oyun kötüye kullandığını görürse, şifa için deneyim noktaları üzerinde sınırlar vardır.  Nintendo’nun yeni mobil strateji oyunu olan Fire Emblem Heroes’u inceleme.

Ekibinizi çeşitlendirin

Belki de söylemeye gerek yok, ancak avantajlar (yukarıda), savaşa farklı karakter türleri getirmeniz gerektiği anlamına gelir. Oyunun en popüler karakterlerinden bazıları kılıç kullanıyor olsa da, dördü hala bir mızrakla tek bir zırhlı general tarafından mahvolabilir. Bunu bir düşün.

Ek ekip oluşturma

Ekibinizin solunda ve sağında mavi oklar sallanıyor mu? Çünkü birden fazla kişiye sahip olabilirsiniz. Içinde Müttefikler menüsünden, hit Düzen Takımları , boş bir ekip döngüsü için bu okları kullanın ve ‘er yukarı doldurun. Benim en güçlü karakterlerim olan bir ekibim var, başka biri de düşmanları ele geçirmek için çeşitlendirilmişken, diğer ikisi de zayıf karakterlere sahip – amaçları doğrultusunda.

ilginizi çekebilir  The Elder Scrolls IV, Oblivion Hileleri

Bu da beni getiriyor …

En kuvvetli karakterlerinizi aşırı kullanmayın

Düşman savaşa girebilirse kahramanlarınız daha da güçlenir. Karakteriniz düşmanlarınızdan çok yüksek (Lv.) Yüksekse, deneyim puanı alamazsınız. Seviyeniz ne kadar düşükse, o kadar çok XP elde edersiniz. Optimal olarak, paranızın karşılığını almak için aynı seviyedeki veya daha büyük düşmanlarla savaşmak isteyeceksiniz.

Yani: Zamandan boşa harcamaktan kaçınmak için kahramanlarınızla aynı sayıda bir seviyeye sahip haritalar seçin. Bu kahramanlar bir sonraki harita için çok güçlü olduklarında, onları savaştan daha fazla fayda sağlayacak daha zayıf olanlar için değiştirin.

Karakterleri seviyelendirmek için parçacık kullanmayın

Bazı kırıklar biriktirdikten sonra (tipik olarak, ana ekrandaki çeşmeden görevler tamamlanarak ) karakterleri hızlı bir şekilde seviyelendirmek için onları harcamak cazip ( Allies> Level Up ) olabilir. Ancak bunu yaparsanız, düşmanları tek tek yenerken kazanılacakları Skill Puanlarını (SP) kaçıracaklar ve özel hamlelerini biraz yavaşlatacak.

SP’yi erken ve genellikle yeni becerilere harcama

Eğer 40SP var ya da öylesine sonra, kontrol etmek isteyebilirsiniz Becerileri> Müttefikler bilgi satın alabilirsiniz bazı oyun değişen yükseltmeleri olup olmadığını görmek için. Bir kere 100SP’niz olduğu zaman, hemen hemen her zaman buna değecektir.

Antrenman Kulesi ve Arena’da, daha da güçlenmek için savaşın

Sürekli olarak kahramanlarını dengelediğinizden emin olmanın kolay bir yolu: Eğitim Kulesi’nde veya Story Maps yerine Arena Duels’da savaşın .

Eğitim kulesinde, karakterleriniz için uygun şekilde dengelenmiş bir dövüş seçebilirsiniz. Arena sen almak isteyebilirsiniz olsa otomatik olarak gücünü ayarlayan Acemi bazı 5 yıldızlı karakterleri var ve ekipleri ve taktik eminiz sürece Arena düellolar.

 

Biraz zayıf tutun

Deneyim noktanızı nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı bildiğiniz için her zaman yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Arena’da savaş kazanmak istiyorsanız, aslında daha düşük seviyeli karakterlerle içeri girmeye yardımcı olabilir.

İyi, dengeli ekipler oluşturmayan yeni başlayanlara karşı eşleştirme elde etme olasılığınız artar – ve sonuçlarını tahmin etmeyi zorlaştıracak her türlü çılgın beceriye sahip olduklarından endişelenmeniz gerekmez.

Daha yüksek zorluk seviyelerini unutmayın

Eğer ana hikayenin bile küçük bir yığın içinden oyulmuş ettiyseniz Normal zorluk, üzerinde görev çalışırken başlayabilirsiniz Sert ve Lunatic de. Bunun bir seçenek olduğunu bilmiyor muydunuz? Öykü Haritaları> Ana Hikayede gördüğünüz “Normal” rozetin gerçekten bir düğme olduğunun özellikle açık olmadığı için.

Dokunduğunuzda size aynı seviyeleri verir, ancak sert düşmanları ve edinmek için yeni ücretsiz küreler seti bulunur.

Her gün oyna

Günlük oturum açmak için sadece iki küre bulacaksınız – bu, beş kahramanın yeni bir setine doğru yolunuzun 1 / 10’u – artı bunları daha da yükseltmenize yardımcı olan tüyler. Sonunda bu kılavuzda , size her gün yapmalıyım her şeyin bir listesini bulacaksınız.

Paran yoksa gerçek para harcama.

Birisi Fire Amblem Heroes’a 1.000 $ harcadı ve hala her karakteri elde etmedi. (Tamamlayıcılar bu oyundan nefret edebilirler.) Bir avans harcadıysam, tekrar oynatmadıysam ve favorilerime iyi bir avuc tutmayı başardım (5 yıldızlı Lyn, Ryoma, 4 yıldızlı Lilina ve Tiki) Benim kişisel telefonumda.  Nintendo’nun yeni mobil strateji oyunu olan Fire Emblem Heroes’u inceleme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Nintendo’nun yeni mobil strateji oyunu olan Fire Emblem Heroes’u inceleme. için yorumda bulun

    Nintendo’nun yeni mobil strateji oyunu olan Fire Emblem Heroes’u inceleme. için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Nintendo’nun yeni mobil strateji oyunu olan Fire Emblem Heroes’u inceleme. için ilk yorumu yapabilirsin.