Mozilla Firefox ssl_error_rx_record_too_long hatası

Mozilla Firefox ssl_error_rx_record_too_long hatası Firefox’taki SSL Hatası, kullanıcıların bir web sitesine bağlanmaya çalışırken karşılaşabileceği en yaygın sorunlardan biridir. Firefox’taki ‘SSL_Error_rx_Record_too_long hatasını’ nasıl çözeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, bu yararlı makalemizi inceleyin!

Firefox’ta ‘SSL_Error_rx_Record_too_long’ Mesajı Ne Anlama Geliyor?

Firefox’taki SSL Hatası, Windows 7 , 8.1 ve Windows 10 kullanıcıları için bildirilen çok yaygın bir hatadır . Güvenli bir bağlantı kullanarak bir web sitesine bağlanmak için Firefox’u kullanmaya çalıştığınızda bunun gibi hatalar oluşur.

Bu hata genellikle web sitesinin SSL sertifikasının nasıl yapılandırıldığıyla ilgili olarak web sitesinin bağlantı noktasına bağlanamamanızı sağlar. YouTube, Pinterest, OneDrive, Facebook, Gmail, Spotify ve Dropbox gibi popüler web sitelerinde oturum açmaya çalışırken bu hata ile karşılaşa blirsiniz.

İşadamı Webstie erişemiyorum

Firefox’taki SSL Hatası neredeyse her zaman sunucularında sorun yaşayan web sitelerinden kaynaklansa da, bu hata mesajını almanızın birkaç olası nedeni vardır.

Virüsten koruma programları da hata iletisini aldığınız için suçlanabilir veya proxy sunucunuzla ilgili sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Neyse ki, soruna neyin neden olduğunu ve bilgisayarınızda düzeltmek için neler yapabileceğinizi belirlemek için kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır.

Firefox’ta ‘SSL_Error_rx_Record_too_long’ Hatası Nasıl Çözülür?

  1. HTTP protokolünü kullanın. Web sitesinin URL’sini her zamanki gibi girin, ancak başlangıçta https: // yerine http: // yazın . Değiştirilen URL’yi yeni bir pencereye veya sekmeye girmeyi deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.HTTPS HTTP’den farklı olduğu için bu çalışır . Özellikle, HTTPS’deki ‘s’ URL’nin güvenli olduğunu gösterir. Bir SSL hatası yaşıyorsanız, bu sorunun üstesinden gelmenin bir yolu olabilir.Bir web sitesinin HTTP sürümünü kullanmaya karar verirseniz, sitenin daha az güvenli bir sürümünü girdiğinizin farkında olmalısınız. Güvenli URL’si olmayan bir sitedeyken bilgi paylaşma konusunda çok dikkatli olun.
  2. Firefox Güvenli Modunu kullanın  Firefox’un Güvenli Modda olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir . Bunu kullanmak, ‘SSL_Error_rx_Record_too_long’ hatasını çözmenize ve ulaşmaya çalıştığınız web sitesine erişmenize izin verebilir. Güvenli Mod etkinleştirildikten sonra, web sitesine sorunsuz bir şekilde erişebilmeniz gerekir.Tarayıcıyı açmak için Güvenli Mod’u kullanmak, Firefox sürümünüzü geçici olarak varsayılan temasına döndürür ve çalıştırdığınız eklentileri kapatır.
  3. Firefox proxy ayarlarını kontrol edin  Firefox tarayıcınızın proxy ayarları doğru şekilde bir araya getirilmezse, Firefox’ta SSL Hatası ile karşılaşabilirsiniz. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için tarayıcı ayarlarınızı açmanız ve bir göz atmanız yeterlidir.Firefox açıkken Hamburger Menüsü > Seçenekler > Ağ Proxy’si > Ayarlar’ı seçin. Firefox sürümünüz gerekli olmayan bir proxy bağlantısı kullanıyorsa, Proxy Yok onay işaretini seçin, ardından Firefox’u yeniden başlatmak ve ayarlarınızı güncellemek için Tamam’ı seçin 
  4. Virüsten koruma yazılımını kontrol edin. Bu sizin o durumda olabilir antivirüs yazılımı web siteleri ile bağlanmak için Firefox’un yeteneğini engelleyen ve ‘SSL_ERROR_RX_RECORD_TOO_LONG hatası’ yaşamaya neden oluyor. Programı açıp SSL ile ilgili özelliklerin devre dışı bırakıldığından emin olarak virüsten koruma yazılımınızın suçlanmamasına dikkat edin.Bu işlem sorunu çözmezse, virüsten koruma programınızı geçici olarak devre dışı bırakmaya çalışmalı ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakmalısınız. Ayrıca, tüm virüsten koruma programını kaldırmayı ve sisteminize müdahale etmeyen daha iyi bir virüsten koruma programı ile değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
  5. Firefox’u sıfırlayın . Her şey başarısız olursa, Firefox tarayıcınızı varsayılan ayarlara geri yüklemeyi denemelisiniz. Bunu yaptığınızda, yüklediğiniz tüm tema ve eklentiler silinir, ancak genellikle web sitesi bağlantı sorunları giderilir. Heposi bU kadar bu makaleye eklemek istediğiniz başka bir öneri yada sorununuz varsa yorum yaparak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mozilla Firefox ssl_error_rx_record_too_long hatası için yorumda bulun

    Mozilla Firefox ssl_error_rx_record_too_long hatası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mozilla Firefox ssl_error_rx_record_too_long hatası için ilk yorumu yapabilirsin.