Microsoft Word Çalışması Durduruldu

Microsoft Word Çalışması Durduruldu Son zamanlarda bir Windows makinesine Microsoft Office yükledim ve her şey birkaç gün boyunca iyi çalıştı, ancak Word’ü açtığımda aniden, aşağıdaki hata mesajını alıyorum

Microsoft Word çalışmayı durdurdu

Daha sonra çevrimiçi olarak bir çözüm olup olmadığını kontrol etme veya programı kapatma seçeneği sunuyor.

kelime çalışmayı durdurdu

Bundan sonra artık Word’ü açamadım! Sadece programı kapattı. Ne kadar can sıkıcı! Her neyse, biraz araştırma yaptıktan sonra nihayet sorunu çözdüm.

Durumunuza bağlı olarak, çözüm farklı olabilir. Hepsini buraya göndermeye çalışacağım ve umarım biri sizin için çalışacaktır.

1 – Onarım Ofisi 2016/2013/2010/2007

Office’in onarımını yapmak için Başlat’a, ardından Denetim Masası’na gidin ve Programlar ve Özellikler’e tıklayın. Microsoft Office’e tıklayın ve Değiştir’e tıklayın.

kelime çalışmıyor

Onar’ı ve ardından Devam’ı tıklayın. Office’in daha yeni sürümleri için Çevrim içi Onarım ve Hızlı Onarım’ı görebilirsiniz. Biraz zaman alabilecek olan onarımın tamamlanmasını bekleyin ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

kelime çalışmayı durdurdu

“Word çalışmayı durdurdu” iletisini almaya devam ederseniz, daha olası çözümler için okumaya devam edin!

2 – Tüm Eklentileri Devre Dışı Bırakma

Bazen başka bir program tarafından (Adobe vb.) Otomatik olarak yüklenen bir eklenti Word’ün çökmesine neden olabilir. Bu durumda, Word’ü herhangi bir eklenti yüklemeyen Güvenli Mod’da başlatabilirsiniz.

Başlat’a ve ardından Çalıştır’a tıklayın veya Windows 7 kullanıyorsanız arama kutusuna aşağıdaki komutu yazmanız yeterlidir :

winword.exe / a

Windows 10’da Windows Tuşu + R tuşlarına basın. Şimdi Office düğmesine ve Word Seçenekleri’ne tıklayın. Office’in yeni sürümlerinde Dosya’yı ve ardından Seçenekler’i tıklayın.

kelime hatası

Eklentiler’i tıklayın ve ardından tüm eklentileri devre dışı bırakın ve Word‘ü normal şekilde yüklemeyi deneyin.

kelime eklentilerini devre dışı bırak

3 – En Son Güncelleştirmeleri Yükleme

Bu da sizin için işe yaramadıysa, Office sürümünüz için en son güncelleştirmeleri indirip yüklemeye çalışmalısınız. Bazen en son yamaları ve düzeltmeleri yüklediğinizde bütün sorunlar kendiliğinden çözülür.

Windows 7’de, Denetim Masası’ndan Otomatik Güncelleştirmeler’e gidebilir ve en son güncelleştirmeleri bulabilirsiniz. Ayrıca Office indirme merkezini ziyaret edebilir ve Office vb. İçin hizmet paketlerini indirebilirsiniz:

https://www.microsoft.com/en-us/download/office.aspx

4 – Word Veri Kayıt Defteri Anahtarını Silme

Kayıt defterinde, Word’de sık kullanılan seçenekleri depolayan bir anahtar vardır. Anahtarı silerseniz, Word’ü bir sonraki başlatmanızda Word varsayılan ayarları kullanarak yeniden oluşturur.

Word sürümünüze bağlı olarak kayıt defterinde aşağıdaki konuma giderek Word veri anahtarını silebilirsiniz:

  • Word 2002: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft \Office\10.0\Word\Data
  • Word 2003: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\ Office\11.0\Word\Data
  • Word 2007: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\ Office\12.0\Word\Data
  • Word 2010: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\14.0\Word\Data
  • Word 2013: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\15.0\Word
  • Word 2016: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Word
kelime veri anahtarını sil

Veri tuşuna sağ tıklayın ve Sil’i seçin. Şimdi Word’ü yeniden başlatın ve sorunun gidip gitmediğini görün.

5 – Eski Yazıcı Sürücülerini Kaldırma

İşin garibi, bu benim sorunumun nedeni oldu. Windows makineme daha eski bir yazıcı sürücüsü yükledim ve bu sürücüyü kaldırdığımda, Word sorunsuz çalışmaya başladı!

Windows 10 çalıştırıyorsanız, o işletim sistemiyle uyumlu en son sürümü indirmeniz gerekebilir.

Kayıt defterine giderek tek tek yazıcı sürücülerini silebilirsiniz. Yalnızca Yazıcılar ve Fakslar’a gidip bir yazıcıyı silmenin yazıcı sürücüsünü silmediğini unutmayın.

Yazıcı sürücülerini kaldırmak için önceki yazımdaki Adım 3’ü izleyin.

6 – Son Yazılımı Kaldırma

Bu noktada, bilgisayarınıza yüklemiş olabileceğiniz herhangi bir yazılım veya eklentiyi de düşündünüz. Can sıkıcı bir şekilde, Word ile bu soruna Word ile tamamen ilgisiz bir program neden olabilir!

Kısa süre önce yeni bir donanım yüklediniz mi? Yazıcı, tarayıcı, etiket makinesi, web kamerası, tablet vb. Herhangi bir yazılım yüklediniz mi? Öyleyse, kaldırın ve sorunun giderilip giderilmediğine bakın.

7 – Office’i Tamamen Kaldırma ve Yeniden Yükleme

Henüz hiçbir şey işe yaramadıysa, çok fazla seçenek kalmadı! Sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için tam bir kaldırma işlemi gerçekleştirmeyi ve ardından yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.  Öncelikle bu bağlantıya gidin ve Office sürümünüz için Düzelt çözümünü indirin.

Office 2003, 2007, 2010

Office 2013, Office 2016

Bunu çalıştırdıktan sonra devam edin ve bilgisayarı yeniden başlatın ve Office sürümünüzü yeniden yükleyin. Bu soruna farklı bir çözüm bulduysanız, buraya bir yorum gönderin ve bize bildirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Microsoft Word Çalışması Durduruldu Microsoft Word Çalışması Durduruldu için yorumda bulun

    Microsoft Word Çalışması Durduruldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Microsoft Word Çalışması Durduruldu için ilk yorumu yapabilirsin.