LG, yeni 43 inç 4K FreeSync ekranını duyurdu

2 dk okuma süresi

LG, FreeSync teknolojisine sahip yeni 42.5-inç 43UD79-B 4K IPS monitörünü sessizce açtı. UltraFine 5K ekranına biraz daha bütçeye uygun bir alternatif olarak tasarlanan bu sürümde birkaç özel numara var. En önemlisi dört  HDMI girişinin  yanı sıra USB-C bağlantısı desteği de var. Bütün bunlar 700 doların altındaki bir fiyat etiketi ile geliyor. LG, yeni 43 inç 4K FreeSync ekranını duyurdu

Mac kullanıcıları ilgisini çekebilirken, LG’nin en sonunun da oyunlarda doğrudan bir oyun olduğunu inkâr etmek yok. FreeSync teknolojisi değişken yenileme oranları sunuyor ancak monitör Game Mode, Black Stabilizer ve Dynamic Action Sync gibi oyun odaklı özellikler de sunuyor. Tüm bunlara rağmen, ekranın 60Hz doğal yenileme oranı muhtemelen en oyuncunun ideal spesifikasyonlarının dışına çıkacak.

LG’nin şeylerin bağlantı tarafında yaptığı şey gerçekten etkileyicidir. Tam arıza şöyle: 4K 60Hz, iki HDMI 1.4 4K 30Hz girişi ve aynı zamanda 4K 60Hz olan tek bir DisplayPort 1.2a destekleyen iki HDMI 2.0 girişi. Dâhili USB-C bağlantı noktası bir DisplayPort sinyalini de destekleyebilir.

Bu girdilerin tümü, çok eşsiz bir bölme ekranı çalışma alanı oluşturmak için bir araya geliyor. Kullanıcılar, çeşitli düzenlemelerde bir kereye mahsus dört girişi görüntüleyebilir veya her kaynakla birlikte resimli resim de çekebileceksiniz. LG’nin Çift Denetleyici özelliği daha da iyi. Bu, kullanıcıların USB 3.0 aşağı akım bağlantı noktalarına bir klavye ve fare takmasına ve herhangi bir donanımın ayrılmasına gerek olmadan aygıtlar arasında ileri geri geçiş yapabilmelerini sağlar.

Yerleşik iki bağlantı noktalı USB hub’ın yanı sıra kulaklık için iki adet 10W Harman Kardon hoparlör var. Bu günlerde herhangi bir monitör gibi, dahili ses yolunda çok fazla güç elde edeceksiniz.

42.5 inç ekran, LG’nin sorunlu 5K UltraFine deneyimini son birkaç ay içinde piyasaya sürdü. Yaklaşık 700 $ fiyat etiketi ile aynı zamanda daha uygun fiyatlı ve daha geniş bir çalışma alanı da sunuyor.

LG’nin 19 Mayıs’ta Asya’daki en son sürümünü piyasaya sürmesi bekleniyor. Bununla birlikte, zaten burada ABD’de de 697 $ fiyat etiketi ile açılan yetkili perakende listeleri görüyoruz. Resmi MSRP henüz teyit edilmedi, ancak nihai olarak bu aralıkta bir yere gideceğini umuyoruz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x