lg g6 inceleme

Geçen yılki LG G5‘in modüler konsepti kesinlikle yenilikçi ancak pazarda fazla başarı sağlamadı. Şimdi, Güney Koreli şirket, tamamen yeni amiral gemisi LG G6 ile daha başarılı bir yıl umuduyla yeniden başlıyor. Şirket, kullanıcıların akıllı telefonda görmek istedikleri şeylerin listesini istiyor ve bize en kompakt cihazın en büyük ekranını getiriyor – ve Güney Kore’de ilk 50000 adet satılan en iyi görüntüyü getiriyor. Gün (LG G5, lansman gününde 15.000 sattı). Aşağıdaki çıkış tarihi ve fiyat bölümünde ücretsiz bir LG Watch Style içeren G6 için özel bir fırsat bulacaksınız.

Değerlendirme

İyi

·         Geniş açılı kamera

·         Performans

·         Görüntü

 

 

Kötü

·         Küçük dahili bellek (32 GB)

·         Hayır Daydream

·         Büyük fiyat etiketi

 

Geçen yılki LG G5’in modüler konsepti kesinlikle yenilikçi ancak pazarda fazla başarı sağlamadı. Şimdi, Güney Koreli şirket, tamamen yeni amiral gemisi LG G6 ile daha başarılı bir yıl umuduyla yeniden başlıyor. Şirket, kullanıcıların akıllı telefonda görmek istedikleri şeylerin listesini istiyor ve bize en kompakt cihazın en büyük ekranını getiriyor – ve Güney Kore’de ilk 50000 adet satılan en iyi görüntüyü getiriyor. Gün (LG G5, lansman gününde 15.000 sattı). Aşağıdaki çıkış tarihi ve fiyat bölümünde ücretsiz bir LG Watch Style içeren G6 için özel bir fırsat bulacaksınız.

LG G6 sürüm tarihi ve fiyatı

LG G6, Barselona’daki Mobile World Congress 2017’de ilk kez sunuldu. Cihaz, şu anda  ABD’de 672 – 729 $ Aralığında ve iki renk varyantı için mevcut

LG G6 tasarım ve geliştirme kalitesi

G5, o noktaya kadar oldukça başarılı bir akıllı telefon üreten stil ve tasarımda büyük bir değişiklik oldu. G6 ile LG, kullanıcı önceliklerini ve tercihlerini özel olarak hedefleyerek kendisini yeniden kuruyor. Sonuç olarak LG G6, oldukça küçük bir gövdedeki geniş ekrana sahip ve IP68 sertifikası sayesinde su geçirmez markanın ilk amiral  gemisidir. Cihazın boyutları 148,9 x 71,9 x 7,9 mm ve ağırlığı 163 g’tır.

Görünüşü konusunda çarpıcı olan şey, endüstrinin geri kalanı tarafından alışık hale getirilen şeylerden daha uzun ve dar olan yeni tasarım. Çerçevesi kavisli köşelerde metaliktir. Ekran ve arkalıkla temas halinde, eğriliği değiştirmek için metalin küçük bir eğimi vardır. Bazı açılardan, çerçeve bize Samsung Galaxy S6’yı hatırlatıyor. Cihazın arkası camla kaplanmış fırçalanmış metaldir ve parmak izi mıknatısıdır.

LG G6 vedalaşıyor G5 dostları, ünlü modüllerin ve herhangi bir dış özellikler olmadan çok yönlü cihaz geliştirmeye yerine odaklanmıştır. Çerçeveler, LG G4’te olduğu gibi oldukça ince, neredeyse tüm ekranı kaplıyor.

Çerçevenin alt biz görmek birine çok benzer V20, ana konuşmacı için özellikle yuvaları. Ortada bir USB Type-C jakı, diğer tarafında ise bir mikrofon bulunuyor. Çerçevenin üst kısmında, minnetle, kulaklıklar için mini jak ve gürültü önleme için ikinci bir mikrofon buluyoruz.

Arkada, üretici logosunu buluyoruz ve güç düğmesi hala parmak izi algılayıcının altında duruyor. Bunun üzerine, her biri birer tane ve ortada, flaş ve bir lazer odak sensörüne sahip iki lens içeren kamera modülü var.

LG G6’nın yapı kalitesi mükemmel ancak cihazın tüm yüzeyi parmak izi mıknatısı, özellikle de siyah model. Beyaz ve gümüş modellerde, o kadar da kötü değil.

LG G6 ekran

Ekran, LG G6’nın en özgün noktalarından biridir. Daha önce hiç görmediğimiz çok özel bir formata sahip. Özellikle, IPS LCD ekranında 5.7 inç çapraz diyagonal, 2.880 x 1.440 ppi QHD + çözünürlüğü normal bir QHD’den biraz daha uzun. Bu, çoklu pencere modunda iki uygulamayı yan yana görüntülerken biçimin 18: 9 olduğu ve iki mükemmel 1: 1 kareyi sağladığı anlamına gelir.

G6, dünyadaki Dolby Vision renk standardına sahip ilk akıllı telefon olup, netlik ve zenginleştirici renkler geliştirerek izleme deneyimini geliştirmektedir. Bu teknoloji birçok filmde ve videoda zaten bulunmakta; Hem Amazon hem de Netflix akıllı telefonlar için Dolby Vision’da video dağıtımına başlamıştı.

Ekranın köşeleri, benzersiz bir dokunuş olan cihazın köşeleri gibi kavislidir. Bu üç amaca hizmet eder: estetiği arttırmak, cihazı köşelerden kaldırırken ekranın gereksiz yere dokunmasını önlemek ve daha iyi düşme koruması sağlamak için. Komik olan, aşağıda görebileceğiniz gibi, köşelerin mükemmel yuvarlak olmamasıdır.

Bu ayrıntıyı daha iyi görebilmek için fazladan pikselleri kırmızı renkte vurgulayan Cornerfly uygulamasını kullandık. Bunlar, mükemmel yuvarlak şekilden 20 piksel sapma gösteriyor. İlk bakışta, bu çok görünür değildir, ancak Cornerfly pikselleri şekli kusursuz hale getirmek için renk renklendirebilir, böylece zamanla sinirlerinize gelmez.

Aksi takdirde, ekran harika. Görüntüleme açıları iyidir ve renkler hayat için geçerlidir ve dengeli bir şekilde dengelenmiştir. IPS ve AMOLED ekranları arasındaki kalitede uzaklığı kapatır. Ancak yeni HDR modu bu kadar belirgin değildir ve daha fazla sağlayıcı, film ve diğer içeriği yine de formatta sunmak zorundadır.

Konfor modunda, mavi ışığı ortadan kaldırdığı için ekran gece keyiflidir. Mod üç yoğunluk seviyesinden siyah beyaza ayarlanabilir. Modu kendiliğinden açıp kapamak için ayarlama olanağı yoktur, ancak hızlı ayarlardan açıp kapatabilirsiniz.

LG G6 özellikleri

18: 9 ekran (2: 1)

Hiç şüphesiz, LG G6’nın ekranı özel bir şey. 2: 1’e eşdeğer olan, en / boy oranı 18: 9’dur. 1,440 x 2,880 çözünürlüğü vardır ve bu nedenle en uzun kenarı standart 16: 9’dan (1,440 x 2650) biraz daha fazla piksel içermektedir. Filmde bu format, bazılarının sinemanın geleceği olarak kutlanan Univisium olarak bilinir.

LG, cihaza 5.7 inçlik bir ekran verdi, ancak cihazın gövdesi bu eşsiz oran sayesinde dar ve sıkı. Akıllı telefon ile tarama yaparken ve mesajlaşırken, ekran, içeriği görüntülemek için daha fazla alan olduğundan üstün bir deneyim sunar. En üst düzeyde zevk almak için yazı tipi boyutunu ve simge boyutunu azaltmanızı öneririm, böylece ekranda daha da fazla içerik yerleştirebilirsiniz.

Manzara formatında benzersiz oran sayesinde her zamankinden daha fazla görüntülenir. Tam ekran, 16.7: 9 veya 16: 9 arasındaki uygulamaların boyutunu talihsiz siyah kenarlıklar bırakarak, ancak oyunların ekran oynamak için gerekli bölümlerini kaybetmemelerine izin verebilirsiniz.

LG G6 yazılımı

Android 7.0 Nougat’daki LG G6, pürüzsüz ve minimalist olan LG UX 6.0 ile yeni bir özelleştirme katmanı getiriyor. Arayüzün bu yeni sürümü, bu özel 18: 9 formatlı ekran ve Nougat’ın çok yönlülüğü ile LG G6 ideal birçoklu görev aracıdır. Bu, kare kamera modülleri ve bölünmüş ekran uygulamaları için daha fazla alan anlamına gelir. Yuvarlak ekran köşeleri, kullanıcı arabirimi simgelerinin yuvarlak köşeleriyle uyumlu ve düzgün görünüyor.

Önceden yüklenmiş uygulamalar için Play Store, 13 Google uygulaması ve LG’den birkaç temel uygulama bulunur: FM radyo, eski telefonunuzdan yeni cihazınıza geçmek için bir uygulama, LG SmartWorld (duvar kâğıtları, temalar ve uygulamalar için) Ve bellek ve pil kullanımını yönetmek için bir uygulama. Buna ek olarak, bazı üçüncü parti uygulamalar da var: Evernote, Instagram ve Facebook.

Sistem, toplamda 11 GB dâhili depolama alanına sahip ve uygulamalarınız ve verileriniz için yaklaşık 20 GB boş alan bırakıyor. Neyse ki, bir microSD kart yuvası var. LG, dâhili bellek olarak biçimlendirme seçeneğini devre dışı bıraktı, ancak şaşırtıcı bir şekilde, uygulamalarını saklamanın ve başlatmanın ancak biraz daha yavaş olmasına rağmen hala mümkün.

Varsayılan olarak hiçbir uygulama çekmecesi yok, ancak ana ekran bölümündeki Ayarlar’da değiştirilebilir. Varsayılan “Ev”, “Kolay Ev” ve “Ev ve uygulama çekmecesi” arasından seçim yapabilirsiniz.

Gezinme düğmeleri ekrandadır ve orta düğmeyi basılı tutarak Google Asistanı çağırın. Diğer bazı ilginç özellikler arasında şunlar bulunuyor: Tethering, tam ekrandan yararlanmak için uygulamaları ölçeklendirme, her zaman açık ekranda DPI ayarlama ve silinen uygulamalardan 24 saat boyunca silinen uygulamaların bulunduğu bir uygulama kutusu.

LG G6 performansı

LG G6 için nihayet seçilen işlemci Snapdragon 821’dir. Görünüşe göre yeni Snapdragon 835 üretiminde en az ilkbahar oluncaya kadar Samsung’un bu kararla ilgili bir şey olduğunu bilemiyoruz. LG, 810 yerine Snapdragon 808’i (sıcaklık problemleri nedeniyle) içeren LG G4 ile gördüğümüz gibi, en üst düzey amiral gemileri için en son işlemciyi her zaman getirmedi ve mükemmel bir performans gösterdi.

RAM için 4 GB’lık ve cihaz 32 GB’lık dâhili belleğe sahip ve 2 GB’a kadar bir microSD kartla da donatılmış olarak geliyor. 64 GB’lık bir sürüm mevcut, ancak şimdilik yalnızca Güney Kore’de mevcut.

Böylece, LG G6, 2016 yılında 2016 yılında en üst düzey cihaz olarak geliyor. Buna rağmen, günlük kullanımda ve oyunlarda performans büyüktür. Unutmayın: Snapdragon 821 mükemmel bir performans sergiliyor. Her şey sorunsuz ve hızlı bir şekilde çalışır. Uygulamaları açma ve cihazın kilidini açma animasyonları biraz yavaş, ancak bu, animasyon tasarımından kaynaklanıyor, güç eksikliği değil gibi görünüyor.

G6, Daydream’i desteklemez; bu nedenle Cardboard for VR ile sınırlısınız.

Ekran formatının oyunu nasıl karmaşık hale getirdiğine rağmen, şikâyet edecek çok şey yok. İşlemci ve GPU, en zorlu oyunları çalıştırmak için yeterli gücü barındırıyor. LG oyunlar için maksimum kare hızını ve çözünürlüğünü ayarlama seçeneği sunar. Dürüst olmak gerekirse, bunun yerine Tam HD çözünürlükte bir oyun oynarsanız, fark göze çarpmıyor ve performans geliştirildi. Bu optimizasyonu, Ayarlar’ın Pil bölümünde yapabilirsiniz.

Bazı ölçütlerde, LG G6, Snapdragon 821’in beklentilerimizi karşılıyor. Görünüşe göre, yazılım, işlemciden en iyi şekilde yararlanmak için LG tarafından optimize edildi.

G6’nın Snapdragon 835’i olması gerekiyor mu? Olabilir, ancak 821’in getirdiği yararlar üzerinde çok fazla ilerleme sağlamamış olabilir.

LG G6 kıyaslama sonuçları

  3D İŞARET ATMA ÇEKIMI ES 3.1 3D MARK SLING SHOT ES 3.0 3D MARK ICE STORM SINIRSIZ ES 2.0 GEEKBENCH CPU – TEK ÇEKIRDEKLI GEEKBENCH CPU – ÇOK ÇEKIRDEKLI PC MARK WORK PERFORMANCE 2.0 PC MARK STORAGE 2.0 GOOGLE OCTANE 2.0
HUAWEI MATE 9 2093 2308 25392 1930 5604 7675 7106 10935
SAMSUNG GALAXY S7 EDGE 1977 2362 30310 2018 6248 5077 4607 10292
GOOGLE PIXEL 2559 3329 27702 1574 3980 5263 5076 8791
LG G6 (ABD VERSIYONU) 2175 3080 28830 1794 4174 5104 3843 9408

LG G6 ses

Lansmanda LG, yalnızca G6’nın Koreli modelinin Hi-Fi 32 bit Sabre32 Quad DAC ES9018S çipine sahip olacağını ve yüksek ses seviyesini kaçıracağımız için diğer ülkelerde hayal kırıklığı yaşadığını söyledi. Sunduğu kalite. Ancak, LG’nin Avustralya’nın Quad DAC’yi alacağını doğruladığına göre, şimdi bir umut ışığı var. Cihaz Çift SIM, 64 GB depolama alanı ve Quad DAC ile birlikte geliyor – bu da fiyatı normal cihazın fiyatından daha fazla 1,199 AUD, 191 AUD’a yükseltiyor.

Quad DAC olmadan bile, LG G6’nın ABD ve Avrupa modellerinin ses kalitesi kabul edilebilir.

Ana hoparlör bir mono hoparlördür ancak yine de iyi bir ses kalitesi vardır. Yüksek ses seviyesinde, fazla netlik kaybolmaz ve duyulacak çok fazla metalik ses yoktur. Konuşmacının konumu en kötü özelliğidir çünkü elle kolayca kapatılamaz – özellikle manzara modunda – oyun oynamak veya video izlemek için. Sızdırmazlık nedeniyle cihazdaki diğer deliklerden geçmediği için, hoparlörü neredeyse tamamen kapatmak sesi ortadan kaldırır.

Çağrı kalitesi net ve iyi ses seviyesi var ve gürültü önleme işlemi çok iyi.

Global piyasa trendinin aksine, G6’nın hala cihazın üst kısmında bulunan standart bir kulaklık girişi olduğunu görmek güzel. Yerel müzik uygulamasıyla ses, manuel olarak veya önceden ayarlanmış 5 profil ile dengelenebilir.

LG G6 kamera

G6’nın ana kamerası ikilidir, tıpkı G5 ve V20 gibi. Bu durumda iki 13 MP sensörü, 4: 3 fotoğraf formatında maksimum çözünürlük sağlayan 1.12 μm’lik bir piksel boyutuna ve faz tespit otofokusuna (PDAF) sahiptir. Ayrıca 4K’da video kaydı yapabilirler. Çiftli kameranın iki lensi var: af / 2.4 diyafram ile 125 °, optik ve elektronik görüntü sabitleme ile birlikte f / 1.8 diyafram ile 71 ° lik bir lens yakalayabilen geniş açılı lens.

Ön kamera 5 MP açıklık, f / 2.2, 1,12 μm piksel boyut ve elektronik stabilizasyon ile. 100 ° ‘ye kadar bir açıya sahip olması, grup selfies için mükemmel.

Gürültü azaltma söz konusu olduğunda LG G6 muhafazakârdır. Bu, görüntüde gürültüyü bırakır ancak ayrıntıların daha iyi bir şekilde görüntülenmesine olanak sağlar ve özellikle düşük ışık koşullarında renkler daha doğrudur.

G6 ile görüntüyü büyütmeden ISO 800’de (tipik kapalı veya yapay ışık ayarı) görünür gürültü var. ISO 400 ile görüntüler oldukça net. Beyaz dengesi iyi bir izlenim bıraktı. Gün batımından hemen sonra görüntülerin mavimsi bir tonusu var, ancak genel kalite iyi.

Otomatik HDR, yüksek kontrastlı durumlarda iyi çalışır. HDR modu devre dışı bırakıldığında, ayrıntıları vurgulayan dinamik aralıkla akıllı telefon sensörlerinin tipik problemini görebilirsiniz. G6’nın otomatik HDR’si parlak, güzel görüntüler sunmak için iyi bir iş çıkarıyor.

Kısacası, LG daha düşük ayrıntılar için düşük ışıklı resimlerde biraz ses çıkarmayı tercih etti. Bencillere gelince, otomatik mod parlaklığı ayarlayarak yüzün uygun şekilde parlak olmasını sağlar.

Bazı ayrıntılar haricinde, arayüz LG G5 tarafından sunulan konuyla yakından alakalı. Dört modumuz var: Otomatik, Kare, Manuel Fotoğraf ve Manuel Video. Otomatik modda, daha fazla seçenek seçebiliriz: Panorama, 360 Panorama, Yiyecek, Slo-mo, Zaman Atlamalı, Açılır ve Keskinleştir. Kare modunda kolajları 2: 1 biçiminde oluşturabiliriz. Kare kamera görüntüleri Instagram için mükemmel bir şekilde çalışacak ve özel “ızgara çekimi” aynı anda daha fazla fotoğraf göstermek için birden çok kareyi içerecektir.

Hem Otomatik hem de Manuel modda, çekimlerimize yaratıcı bir dokunuş eklemek için sekiz renk filtresi arasından seçim yapabilirsiniz. Manuel modda (hem fotoğraf hem de video), beyaz dengesini, odaklamayı, ISO, diyafram ve pozlamayı ayarlayabiliriz.

Ön kamera ile parlaklığın ve cilt tonunun ayarlanmasının yanı sıra iyi miktarda filtre uygulayabiliriz. Ayrıca sosyal ağlarınızda bir selfie paylaşmak için küçük bir açılır menü de var.

LG G6 pil

Sunulduğundan beri  LG G2, bir çıkarılabilir batarya olmadan LG amiral gemisi görmedim. G5 için ekstraksiyon yöntemi oldukça becerikli idi, ancak model rakiplerine kıyasla tasarım açısından ölçülmedi. LG, nihayet pazar trendinden ödün vermeye karar verdi ve çıkarılabilir pili yok etti ancak kapasitesini 3.300 mAh’ye kadar çıkardı. Oldukça başarılı bir adım, pil ömrü olarak görmek en endişe kullanıcılar görünüyor.

Şarj işlemi, Hızlı Yük 3.0’ü destekleyen bir USB Type-C bağlantı noktası üzerinden yapılır. Type-C sayesinde, G6 başka bir akıllı telefona güç sağlayabilir. Yalnızca LG G6’nın ABD sürümü, kablosuz şarj kabiliyetinin keyfini çıkaracaktır. Bunu test edebildik ve bir kabloyla daha hızlı şarj ediyor.

Hem ABD hem de Avrupa’daki G6 varyantlarını denedikten sonra, zorlu bir kullanım günüyle kolayca ve son derece iyi olduklarını söyleyebiliriz. Gibi yüksek son akıllı telefonlar, olsa da, güçlü işlemci size bazı pil ömrü mal olacak.

Telefonun normal kullanımdan sonraki iki gün boyunca sürmesi, ancak ikinci gece şarj edilmesi gerekebilir. Çok zorlu bir gün ile pil ömrü, arama, e-posta ve podcast’lerden oluşan sabahın ardından öğleden sonra yapılacak bir oyun ve video izleyerek yoğun kullanımla 6-10 saat arasında düşecek. Sonunda, 5 saatlik görüntüleme süresi ile 15 saatlik bir kullanımımız var (aşağıda görebileceğiniz gibi). LG G6’nın ABD sürümü PC Mark Battery Work 1.0 testinde beş saat 26 dakika puan aldı.

Etiketler :

LG G6 ön inceleme , LG G6 ilk bakış , LG G6 ,LG G6 özellikleri , LG G6 çıkış tarihi , LG G6 fiyatı ,LG G6 teknik özellikleri , G6 ilk izlenim 

LG G6 teknik özellikleri

BOYUTLAR: 148,9 x 71,9 x 7,9 mm
AĞIRLIK: 163 g
PIL BOYUTU: 3300 mAh
EKRAN BOYUTU: 5,7 inç
EKRAN TEKNOLOJISI: LCD
EKRAN: 2880 x 1440 piksel (564 ppi)
ÖN KAMERA: 5 megapiksel
ARKA KAMERA: 13 megapiksel
EL FENERI: LED
ANDROID SÜRÜMÜ: 7.0 – Nuga
KULLANICI ARAYÜZÜ: LG UX
VERİ DEPOSU: 4 CİGABAYT
DAHILI DEPOLAMA: 32 GB
ÇIKARILABILIR DEPOLAMA ALANI: MicroSD
YONGASETI: Qualcomm Snapdragon 821
ÇEKIRDEK SAYISI: 4
MAX. SAAT HIZI: 2,4 GHz
BAĞLANTI: HSPA, LTE, NFC, Bluetooth

Erken Hüküm

LG, son amiral gemileri ile iki güçlü vuruşa dayanmak zorunda kaldı. Bildiğimiz gibi LG G5, G3’ü veya G4’ü piyasaya sürdükten sonra şirketin güvendiği iyi bir üne kavuşan başarılı bir başarı elde etmedi. LG G6 ile Güney Koreli üreticinin bir akıllı telefonda birinin isteyeceği her şeyi umarım sunarak, kullanıcıların güvenini kazanmaya çalıştığı görülüyor.

LG G6 bize çok iyi bir iz bıraktı. Gösterimi (eşsiz oranı ile), ses kalitesi (Quad DAC olmadan bile) ve pil (ABD’de kablosuz şarjla birlikte) gibi övünebileceğiniz birkaç temel nokta vardır. Tasarım ve su direnci onu daha cazip bir seçim haline getirir. Yine de, yalnızca 32 GB’lık dahili bellek ve çıkarılabilir pil gibi bazı eleştiriler var.

Her ne kadar iyi bir akıllı telefon olmasına rağmen, en yeni işlemcisine sahip değildir ve hala yüksek kaliteli bir fiyat etiketi taşır. Her halükârda, LG akıllı telefonların fiyatı genellikle birkaç ay sonra düşüyor, bu yüzden en iyi fiyat olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. lg g6 inceleme için yorumda bulun

    lg g6 inceleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak lg g6 inceleme için ilk yorumu yapabilirsin.