Kayıp Android Telefon Nasıl Bulunur?

Kayıp Android Telefon Nasıl Bulunur? Telefonunuzu bir yerde unutmaktan mı yoksa (daha da kötüsü) çalınmasından mı endişelisiniz? Korkularınızı bir kenera burakın ve rahatlayın ve en kötü durum senaryosunda bile telefonunuzu bulmanız için sizlere kapsamlı bir makale hazırladık.

NOT : En iyi sonuçları bulmak için telefonunuzun bir Wi-Fi sinyaline bağlı olması gerekir, ancak GPS ve mobil ağlar hala oldukça doğru bir konum saptamayı başaracaktır. İster yerleşik ister indirilmiş olsun, tüm izleme hizmetlerinin neredeyse tamamı için bir Google hesabınız olmalıdır.

Google’ı kullanarak telefonunuzu nasıl bulabilirsiniz?

Çoğu Android telefon şimdi yerleşik olarak bulunan Cihazımı Bul (eski Android Cihaz Yöneticisi) ile birlikte gelir . Bu hizmet telefonun konumunu otomatik olarak izler, böylece kaybolursa dizüstü bilgisayarınıza veya bir arkadaşınızın telefonu kullanarak ve en son bilinen yerini bulabilirsin, Yanındaysanız telefonunuzu hızlı bir şekilde bula bilirsiniz veya ihtiyacınız varsa veya çalındığından korkuyorsanız telefonunuzu kilitleyin veya telefonunuzdaki bilgileri silin.

Yapabileceğiniz en önemli şey, telefonunuzun kaybolmadan önce bulunmasını sağlamaktır . Aksi halde, temelde kendi başınasın.

Telefonda Cihazımı Bul özelliği nasıl etkinleştirilir?

Daha yeni Android telefonlarda, Cihazımı Bul hizmetinin kısayolu, Ayarlar uygulamanızda zaten elverişli bir şekilde bulunuyor, ancak kurulumu için Google Play Store’dan Cihazımı Bul uygulamasını indirmeniz gerekebilir . Bu yer belirleme servisi, telefonunuzu daha kolay bulmak için Google ile büyük ölçüde birleştirildi. Etkinleştirmeniz gereken birkaç şey var.

 1. Ayarları Başlat.
 2. Güvenlik ve kilit ekranı.
 3. Cihaz yöneticilerine dokunun.
 4. Benim Cihazı bulun bir onay işareti onay kutusunda görünecek şekilde.
 5. Ekranınızın sol üst köşesindeki geri düğmesine dokunun.
 6. Ana Ayarlar menüsüne dönmek için sol üst köşedeki geri düğmesine tekrar dokunun.
 7. Dokunun Konum ana Ayarlar menüsündeki.
 8. Dokunun anahtarı yanında yer gerektiğinde açılır, böylece ekranın en üstündeki.
 9. Mod’a dokunun .
 10. Dairenin doldurulması için Yüksek doğruluk’a dokunun.
 11. Sol üst köşedeki geri düğmesine dokunun.
 12. Google Konum Geçmişi’ne dokunun.
 13. Açılış Konum Geçmişi’nin altındaki düğmeye dokunun.
 14. Cihazınızın yanındaki düğmeye, açılacak şekilde dokunun.

Telefonunuzu Google ile nasıl bulabilirsiniz?

Telefonunuzu kaybetmeniz halinde, Google hesabınıza herhangi bir bilgisayardan veya başka bir telefondan giriş yaparak bulunduğu yeri bulabilirsiniz.

 1. Bir telefon, tablet veya bilgisayardan bir web tarayıcısı başlatın .
 2. Android sitesine gidin
 3. Gerekirse, e-postanızı kontrol ediyormuş gibi e-posta adresinizi ve şifrenizi girin . Google hesabınızda 2 adımlı doğrulama ayarlarınız varsa (ve kesinlikle yapmanız gerekir), bu işlemi de tamamlamanız gerekir.

Cihazımı Bul açıkken, seçim yapabileceğiniz üç seçeneğiniz vardır:

 • Şunları yapabilirsiniz Bir ses çalma o gürültü yapar, böylece (sessiz yazmıştım bile). Bu özellik, haritanın telefonun kulak içi olduğunu gösterirse ve bunu göremezseniz yardımcı olur.
 • Sen edebilirsiniz Cihazınızı güvenli bulucu ana ekranına erişmek olamaz ki. Telefonunuz daha önce bir şifre veya parmak izi sensörü ile korunmamışsa, bu özellik en yararlıdır.
 • Sen edebilirsiniz silmek Telefonunuzu. Telefonunuzu alma olasılığınızın kesin olmadığını biliyorsanız, bu en iyi seçenektir.

Telefonunuzu Cihazımı Bul ile bulmaya çalışıyorsanız ve çalışmıyor gibi görünüyorsa, telefonun şu anda Wi-Fi veya kullanılabilir bir ağa bağlı olmaması en olası nedendir. Bu durumda, denemeye devam etmek önemlidir; Telefonunuzun bu bağlantıyı yaptığı an, harita üzerinde görünecektir.

Eksik bir telefon krizinden korkmak için bir izleme uygulaması indirmek isterseniz, seçim yapabileceğiniz bir dizi seçenek vardır ve sizin için bazı seçimleri ön plana çıkarıyoruz.

Google Home’u kullanarak telefonunuzu evinizde bulun

Evinizde bir yere koyarak ve yerleştirdiğiniz yeri unutmak suretiyle telefonunuzu kaybetmek utanç verici. İşe ya da başka bir randevuya gitme zamanı geldiğinde, bu sizi çıldırtıyor olabilir ve evinizin etrafında çığlık atıyorsunuz.

Bir Google Home cihazınız varsa, telefonunuzu bulmanıza yardımcı olmak için Google Asistan’ı kullanabilirsiniz. Android telefonunuzun Google Home konuşmacınız ile aynı Google hesabında oturum açmış olması gerekir. Google hesabınızı ve sesinizi Google Ana Sayfa’ya bağlamanız gerekir. Telefonunuzun açık olması ve cep telefonuyla internete bağlı olması gerekir. veri veya Wi-Fi. Ayrıca , kullandığınız herhangi bir Android telefon için kesinlikle etkinleştirmeniz gereken Cihazımı Bul özelliğini açmanız gerekir.

Telefonunuz hala açık ve İnternet’e bağlı olduğu sürece, yapmanız gereken tek şey “tamam Google, telefonumu bul” dır ve Google, bulmak istediğiniz cihazı onaylamanızı ve ardından zil sesini açmanızı sağlar. Telefonunuzu sessiz konuma getirin. Google Home’un çok kullanıcılı desteğiyle, evinizdeki herkes Google Hesaplarını Google Play’e Voice Match’i kullanarak Google Ana Sayfa’ya bağladıkları sürece kaybolursa telefonlarını bulmak için kullanabilir .

Üçüncü taraf uygulamaları ile telefonunuzu bulma

Google’ın yerleşik seçeneği kesinlikle en iyi seçiminiz olsa da, göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bazı üçüncü taraf seçenekleri de vardır. Telefonunuzu bulmak için en iyi üçüncü taraf uygulamaları yıktık.

Family Locator

Life360 tarafından Family Locator uygulaması temelde telefonlar için bir GPS izci olmakla birlikte, kullanımda olan birden fazla telefona sahip aileler için özellikle kullanışlıdır. Aile üyeleriniz, telefonlarının gerçek zamanlı izlendiğini kabul eden kapalı bir grup insan için uygulamanın adı “Çember” olur. Aile üyeleriniz, uygulamanın içindeki canlı haritalarda küçük simgeler olarak görünecek ve böylece herkesin herhangi bir anda nerede olduğunu görebileceksiniz.

Uygulama ayrıca, Çemberinizdeki kişilerle sohbet etmenize veya toplantı zamanını ve yerini yayınlamanıza olanak tanır. Ve elbette, Çemberinizdeki bir telefon kaybolduğunda veya çalındığında, uygulama haritayı izleyecektir.

İndir: Aile Bulucu (uygulama içi satın alımlarla ücretsiz)

Cerberus anti theft

Telefonunuzun kaybolduğunu veya çalındığını tespit ederseniz Cerberus’un bu konumlandırıcı uygulaması etkileyici bir uzaktan kumanda özellikleri sunar. Telefonunuzu kilitleyebilir, çalabilir veya silebilirsiniz, ancak aynı zamanda kameranıza uzaktan erişebilir veya telefonunuzu kapatarak sessiz modda olsanız bile yüksek sesli alarm verebilirsiniz.

Gelişmiş özellikler, uygulamanızın çekmecesinde bulunan Cerberus’u gizlemenize olanak tanır, böylece telefonunuzun bulunup çalındığı ve çalındığı tespit edilemez. Kaybolan telefonunuz Cerberus web sitesinden veya Cerberus uygulaması yüklü başka bir telefondan SMS metni ile size veri iletecektir.

Indiri: Cerberus  (in-app alımları ile ücretsiz)

Prey Anti Theft

Prey Anti Theft uygulaması, üç farklı cihazın tek bir indirme ile korunabileceği konusunda etkileyici. Eksik olan telefonunuzdan bir alarm çalabilir, kullanımdaysa ekran görüntülerini alabilir ve eksik olduğunu anladığınız anda cihazı kilitleyebilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra, telefonunuzu izlemek için sizi Prey Hesabınızı nasıl kullanacağınızı gösteren bir dizi eğitici sunacaktır. Uygulamanın kendisi ücretsiz ve üst düzey özelliklere erişmek için ek satın alma gerektirmez.

Indir: Prey Anti Theft (Ücretsiz)

Lost Android

Kaybedilen Android, kayıp telefonunuza web sitesi üzerinden uzaktan erişebilmenizi sağlar. Burada, telefonunuzun hiçbir zaman geri gönderilmeyeceğinden korkuyorsanız veya bilgileri bulup geri göndermenin umuduyla telefonunuza mesaj gönderirseniz hassas bilgileri silebileceksiniz.

Ayrıca, başka bir numaraya eksik olabilecek aramaları uzaktan yönlendirmeyi seçebilir ve telefonunuzla yapılan tüm aramaları veya mesajları veya fotoğrafları içeren bir listeyi kaydedebilirsiniz.

İndir: Kaybedilen Android (uygulama içi satın alımlarda bedava)

Where’s My Droid

Where’s My Droid uygulamasının temel özellikleri, telefonunuzu yanlış yönlendirirseniz telefonunuzu çalmanıza izin verir, Google Haritalar’da GPS ile bulun ve Android telefonunuzdaki uygulamalarda izinsiz değişiklik yapılmasını önlemek için bir şifre kullanın. Gizli Mod ayrıca, telefonunuzu alan herkesin gelen metin mesajlarınızı görmesini engeller; bunun yerine, telefonun kayıp veya çalınan durumuna ilişkin uyarılar veren özelleştirilebilir bir dikkat kelimesi görürler.

Kullanmak için ödeme yaptığınız uygulamanın Pro sürümü, verileri telefonunuzdan uzaktan silmenize, telefonunuza erişmek için bir sabit hat kullanmanıza ve cihazı uzaktan kilitlemenize olanak tanır.

İndir: (Uygulama içi satın alımlarda bedava)

En iyi çözüm

Google’ın telefon konum araçları, en iyi seçimdir – işlerinizi zamanın ötesine koyma süreci boyunca ilerledikçe. Gerçekten, bu, önem verdiğiniz herhangi bir cihazda ayarladığınız veya üzerinde saklanan hassas verilere sahip olacağınız bir özellik olmalı, özellikle de Google’ın onu kaybetmeniz durumunda cihazınızı bulmasını kolaylaştıracak bir özelliktir.

Elbette, Android’in avantajlarından biri, deneyimlerinizi uygun gördüğünüz şekilde kişiselleştirme özgürlüğüne sahip. Google’ın sunduğu teklifler sizin için her ne sebeple olursa olsun , cihazınız kaybolursa size biraz rahatlık verebilecek bazı zeki özellikler içerdiğinden, yukarıda vurguladığımız üçüncü taraf seçeneklerini göz önünde bulundurmalısınız.

Telefonunuz çalınırsa veya bulunursa ve fabrika sıfırladıysa, bulmak için herhangi bir uygulama veya hizmete güvenemezsiniz; fabrika ayarlarına sıfırlama Android telefonunuzu uzaktan bulmak için gerekli olan orijinal verileri, hesapları veya şifreleri silecektir.

Her zaman olduğu gibi, kayıp veya çalınan telefonu ararken dikkatli olun. Eğer varsa herhangi konuda endişelerinız varsa polisle temasa geçmek en iyisidir.

Peki Siz nasıl bir yol izliyorsunuz?

Android telefonunuzu izlemek için hangi uygulamayı kullanıyormusunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizi bilgilendirin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Kayıp Android Telefon Nasıl Bulunur? için yorumda bulun

  Kayıp Android Telefon Nasıl Bulunur? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kayıp Android Telefon Nasıl Bulunur? için ilk yorumu yapabilirsin.