iphone zil sesi sorunu ve çözümü

iphone zil sesi sorunu ve çözümü İphone telefonunuzda zil sesinin olmaması ve buna bağlı olarak telefon görüşmelerinizi yapamamanız çok sinir bozucu olabilir. iphone zil sesinin çalışmamasının tek bir nedeni yok – ancak bu sorunların çoğunun düzeltilmesi oldukça kolay ve basittir. İphone cep telefonunuzun hoparlörü bozulduğuna karar vermeden önce bu adımları deneyin ve pahalı bir onarım masrafından belki kurtulabilirsiniz.

İphone zilinizi duymuyorsanız, olası beş neden vardır:

Bozuk bir hoparlör

Sessiz açık mı?

Rahatsız Etmeyin açık mı?

Telefon numarasını engellediniz mi?

Zil sesinizle ilgili bir sorun mu var?

Hoparlör Çalışıyor mu?

İphone cihazınızın altındaki hoparlör, telefonunuzun yaptığı her ses işlevi için kullanılır. İster müzik dinleyin, film izleyin veya gelen çağrılar için zil sesini duyamanıza yarar, kısacası hoparlör telefonunuzla sesle ilgili  her şeyi gerçekleştirir. Arama sesini duymuyorsanız, hoparlörünüz bozulmuş olabilir.

Telefonunuzda bulunan bazı müzikler veya bir YouTube videosu çalmayı deneyin. Ses iyi duyuyorsanız sorun bu değil demektir. Ancak, ses çıkmazsa ve ses seviyesi yüksekse, iphone hoparlörünüzü onarmanız gerekebilir.

Telefonunuz Sessiz demi?

Basit problemleri karmaşık olanlara atmadan önce aradan çıkarmak her zaman en ilk yöntem olmalıdır. Bu durumda, iphone zil sesini tekrar açmayı unuttuğunuzdan emin olmanız gerekir. Bunu kontrol etmenin iki yolu vardır:

İphone yanındaki sessiz düğmeyi kontrol edin. Kapatıldığından emin olun (açık olduğunda, anahtarın içine turuncu bir çizgi görebilirsiniz).

İphone, Ayarlara gidin  ve Seslere (veya modelinize bağlı olarak Sesler dokunun. Zil ve Uyarılar kaydırıcının sola doğru olmadığından emin olun. Öyleyse, ses seviyesini artırmak için kaydırıcıyı sağa doğru hareket ettirin.

Rahatsız Etme Etkin mi?

Rahatsız Etme harika bir özellik olabilir, ancak aynı zamanda bazen bizi zor durumda bıraka bilir – bunu zamanlayabilirsiniz Bazen rahatsız etme özelliğinin etkin olduğunu unutabilirsiniz. Sorunun Rahatsız Etmede olup olmadığını kontrol etmek için

 1. Ayarlar’a dokunun.
 2. Rahatsız Etmeyin’e dokunun.
 3. C h eck ya olmadığını görmek için Manuel veya Zamanlanmış kaydırıcılar etkin.
 4. El ile etkinleştirilmişse, Kapalı / beyaza kaydırın.
 5. Zamanlanmış etkinse, Rahatsız Edilmediği zamanların kullanımda olduğu zamanları gözden geçirin. Cevaplamadığınız çağrılar o zamanlar içeri girdi mi? Öyleyse, Rahatsız Edilmediğiniz ayarlarınızı yapmak isteyebilirsiniz
 6. Rahatsız Edilmeye devam etmek ancak bazı kişilerin aramalarına ne olursa olsun izin vermeyi isterseniz, İzin Ver gelen Aramalara dokunun ve kartvizit gruplarını seçin.

Arayan numarayı engellemiş olabilirmisiniz?

İphone telefonunuzda çağrılarının belirtisi yoksa belki numaralarını engellediniz. Gelen ios 7, Apple iPhone kullanıcılarına verdi telefon görüşmeleri engelleme olanağının, FaceTime aramaları ve metin mesajlarını. Birisinin sizi aramaya çalıştığı numaranın telefonunuzda engellenip engellenmediğini görmek için:

1 Ayarlara dokunun.

2 Telefona dokunun.

3 Çağrı Engelleme ve Kimlik Doğrulama ‘ya dokunun

Bu ekranda, engellediğiniz tüm telefon numaralarını görebilirsiniz. Bir numaranın engelini kaldırmak istiyorsanız, sağ üst köşedeki Düzenle ‘ye dokunun, numaranın solundaki kırmızı daireye hafifçe vurun ve ardından Engellemeyi Kaldır dokunun. hepsi bu kadar

Bir Sorun mu var?

Sorununuz hala çözülmediyse, zil sesinizi kontrol etmeye değer. Kişilere özel atanmış bir iphone özel zil sesiniz varsa, silinmiş veya zil sesi bozulmuş olabilir ve bu birisi ararsa telefonunuzun çalmamasına neden olabilir.

Zil sesleriyle ilgili sorunları çözmek için şu iki şeyi deneyin:

Yeni bir varsayılan zil sesi ayarlama

 1. Ayarlara dokunun.
 2. Seslere dokunun.
 3. Zil sesi düğmesine dokunun.
 4. Yeni bir zil sesi seçin.

Ayrıca, aramalarında eksik olan kişinin kendilerine atanmış bir zil sesinin olup olmadığını kontrol etmeniz gereke bilir

 1. Telefona dokunun.
 2. Kişilere dokunun.
 3. Kişinin adını bulun ve üzerine dokunun.
 4. Sağ üst köşedeki Düzenle ‘ye dokunun.
 5. Zil sesi hattını kontrol edin ve onlara yeni bir zil sesi atamayı deneyin.

Benzersiz zil sesi problemin kaynağı gibi görünüyorsa, bu zil sesi tonlarını atayan tüm kişileri bulmanız ve her biri için yeni bir zil sesi seçmeniz gereke bilir.

Bunlardan hiçbiri Sorununuzu çözme dimi

Bu makaledeki tüm işlemleri denediyseniz ve yine de gelen aramaları duymuyorsanız, şimdi uzmanlarla görüşme zamanınız geldi demetir. Apple Store’da bir randevu alın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. iphone zil sesi sorunu ve çözümü için yorumda bulun

  iphone zil sesi sorunu ve çözümü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iphone zil sesi sorunu ve çözümü için ilk yorumu yapabilirsin.