İPhone Otomatik Parlaklık Nasıl Kapatılır?

İPhone Otomatik Parlaklık Nasıl Kapatılır? İPhone, çoğu insan için kolay satış yapan birçok harika özelliğe sahiptir, ancak aynı zamanda ekstra dikkat gerektiren bazı tuhaflıkları da vardır. Örneğin, pil yüzdesi işaretini durum çubuğundan çıkardıklarında, etrafından dolaşmanın yollarını bulmam gerekti. Benzer şekilde, iPhone’un varsayılan olarak etkinleştirilen bir otomatik parlaklık özelliği vardır ve Android akıllı telefonların aksine, devre dışı bırakma seçeneği görünürde hiçbir yerde değildir. Ekran parlaklığınızın otomatik olarak ayarlanmasından rahatsız olduysanız, iPhone’da otomatik parlaklığı kapatmanın kolay bir yolu burada. Hadi başlayalım.

Otomatik Parlaklık Neden Bu Kadar Seçicidir?

Hayır, Apple bu önemli özelliği göz ardı etmedi, sadece parlaklık ayarını otomatik ve organik yapan bir yöntem uygulamaya çalıştılar, böylece o kadar sık ​​fark etmeyeceksiniz. Bununla birlikte, nasıl çalıştığının farkında değilseniz ve manuel olarak seviyelerinize göre ayarlıyorsanız ve ardından iPhone’un parlaklığı farklı bir seviyeye ayarladığını fark ederseniz. Tasarım gereğidir.

Otomatik Parlaklık iPhone’da Nasıl Çalışır?

İPhone, parlaklığı çevrenize göre ayarlamak için dahili ortam ışığı sensörünü kullanır. Dolayısıyla, karanlık bir odadaysanız, iPhone parlaklık seviyelerini kademeli olarak düşürür ve iyi aydınlatılmış bir yere gittiğinizde benzer şekilde artırır.

Bununla birlikte, parlaklığı herhangi bir ayarda manuel olarak ayarlarsanız, iPhone yalnızca bu parlaklık seviyesine gider. Örneğin, tamamen karanlık bir odada parlaklığı% 20’ye düşürürseniz, bu seviyeyi manuel olarak ayarlayana kadar hiçbir zaman bu seviyenin altına inmez. Alternatif olarak, parlak bir güneş altında parlaklığı yalnızca% 50’ye yükseltirseniz, iPhone parlaklığı bu noktanın ötesine taşımamayı öğrenecektir. Bu, normal bir oda gibi daha az aydınlık bir yere gittiğinizde iPhone parlaklığınızın azalmasına neden olur.

Bu nedenle, iyi aydınlatılmış bir odada parlaklığı düşürdüğü için Otomatik Parlaklık özelliğini rahatsız edici bulabilirsiniz. Oysa gerçekte, amaçlandığı gibi çalışıyor ve siz onu süper parlak bir ortamda% 50 parlaklığa ayarlıyorsunuz.

İPhone’da Otomatik Parlaklığı Kapatın

Yukarıdaki bölüm, iPhone’daki otomatik parlaklığın gerçekte nasıl çalıştığını açıklamaktı, ancak yine de kapatmak istiyorsanız, bunu Ayarlar’dan yapabilirsiniz. Ayarlar uygulamasını açın ve Erişilebilirlik Ayarlarına gidin.

iphone'da erişilebilirlik ayarları

Ayarlarını açmak için Ekran ve Metin Boyutu öğesini bulup dokunun. En alta doğru kaydırın ve Otomatik parlaklık seçeneğinin yanındaki anahtarı kapatın.

iphone'da otomatik parlaklığı kapat

Hepsi Bu kadar. İPhone’unuz artık parlaklığı otomatik olarak ayarlamaz. Bununla birlikte, iPhone’unuzun parlaklığını en düşük noktasının ötesine düşürmek isterseniz, Beyaz Noktayı Azalt’ın yanındaki anahtarı açın ve ihtiyaçlarınıza uyana kadar kaydırıcıyı ayarlayın. 

iphone'da beyaz noktayı azalt ayarını değiştir

Bu, iPhone’unuzdaki otomatik parlaklık özelliğini kapatmanın hızlı bir yoluydu. Unutmayın, otomatik parlaklığı kapatmak iPhone’unuzu aşırı yüksek parlaklıkta tutarsanız pil ömrünü kısaltabilir. Otomatik parlaklığın bu seviyeleri aşmaması için kendi kişisel yüksek ve alçak noktalarınızı ayarlamak için daha iyi bir çözüm ayarlanır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İPhone Otomatik Parlaklık Nasıl Kapatılır? için yorumda bulun

    İPhone Otomatik Parlaklık Nasıl Kapatılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İPhone Otomatik Parlaklık Nasıl Kapatılır? için ilk yorumu yapabilirsin.