İPhone ile 3D Fotoğraflar Nasıl Çekilir

İPhone ile 3D Fotoğraflar Nasıl Çekilir Apple çift kameralı iPhone modellerini tanıttığında, daha iyi alan resimleri derinliği akıllı telefon kullanıcılarını Portre Modu resimleriyle eğlendirdi. Daha sonra, Facebook, dikey görüntüleri hareketli 3D Fotoğraflar’a dönüştürerek iOS uygulaması için 3D Fotoğraf desteğini açıkladı. Alan görüntüsü yakalamanın derinliğini veya portre modunu destekleyen bir iPhone modeli kullanıyorsanız, iPhone ile 3D fotoğraf çekmenin çeşitli yolları vardır.

Portreleri 3D Fotoğrafa Dönüştürün ve Facebook’ta Yayınlayın

Facebook, iPhone çift kameralı cihazlarda derinlemesine görüntü yakalama özelliğini kullanmak için iOS platformundaki ilk uygulamalardan biridir.  İPhone 7+ veya üstü (8+, X, XR, XS, XS Max, 11, 11 Pro ve 11 Pro Max dahil) varsa, Facebook’ta başka hiçbir araç kullanmadan 3D fotoğraflar göndermek oldukça mümkündür. Facebook , 2018’de bir 3D Fotoğraf özelliğini tanıttı ; bu, portre modundaki fotoğraflarınızı sihirli bir şekilde hareketli 3D Resimlere dönüştürür.

Facebook’un 3D Fotoğraf teknolojisi, fotoğrafı konuya ve arka plana ayırır ve telefonun jiroskopu ve ivmeölçerini kullanarak bir yanılsama oluşturmak için her iki zıt yönde hareket eder. 3D Fotoğraf hem Android hem de iOS aygıtlarında görülebilir, ancak yalnızca iPhone kullanıcıları bu tür görüntüleri yayınlayabilir. Bu nedenle, portre modunu  destekleyen bir iPhone’unuz varsa, Facebook’ta 3B fotoğrafları gönderebilecek kadar şanslısınız . İşte nasıl yapılacağı.

3D Fotoğraflar Oluşturma ve Facebook'ta Mesaj Gönderme
 1. İPhone’unuzdaki Kamera uygulamasını başlatın ve portre modunu kullanarak bir resim çekin. 3B fotoğrafın kalitesini sağlamak için arka plan bulanıklığının mükemmel şekilde yapıldığından emin olun.
 2. Şimdi iPhone’unuzda Facebook uygulamasını açın.
 3. Yeni bir yazı oluşturmak için “ Aklında ne var ” seçeneğine dokunun .
 4. Medya yükleme seçeneklerinden 3D Fotoğraflara dokunun.
 5. Film rulonuzdan bir portre fotoğrafı seçin.
 6. Bir 3B fotoğrafa dönüştürüldüğünde , duvarınızda paylaşabilirsiniz .

Yalnızca iPhone ile 3D Fotoğraflar çekmek ve Facebook’ta paylaşmak istiyorsanız, yukarıdaki yöntem en iyisidir. Güzel portrelerinizi hareketli 3D Fotoğraflara dönüştürür. Paylaştıktan sonra, telefonu herhangi bir yöne hafifçe yatırarak görüntüyü 3D olarak görebilirsiniz.

Snapchat Kullanarak 3B Fotoğraf Çekme

Snapchat kısa süre önce tüm iPhone kullanıcıları için bir 3D Özçekim seçeneği sunmuştu; TrueDepth kamera ve Dot Projektör ile birlikte iPhone X ve sonraki modellerde selfie çekicisi kullanıldı.  Snapchat’in en son sürümünü kullanıyorsanız, hareketli 3B Fotoğraflar ve 3B Selfie’ler oluşturmak ve hikayeleriniz olarak yayınlamak mümkündür.  Snapchat hesabınıza göndermenin yanı sıra, iPhone’la 3B Fotoğraf çekebilir ve Kamera Rulonuza Canlı Fotoğraf veya video olarak kaydedebilirsiniz.

İPhone’da Snapchat kullanarak nasıl 3 boyutlu fotoğraf çekeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Snapchat kullanarak iPhone ile 3D Fotoğraflar çekin
 1. Güncelleme Snapchat iPhone’da son sürüme app.
 2. İPhone’da Snapchat uygulamasını başlatın.
 3. Snapchat Kameranın sağ üstündeki aşağı ok simgesine dokunun.
 4. 3D Dokunun.
 5. yüzünü çerçeve üzerinde ve yakalama düğmesine dokunun. Daha etkileşimli hale getirmek için daha fazla 3D Gözlük ve filtre almak için sola veya sağa da kaydırabilirsiniz.
 6. Fotoğrafınız, cihaz hareketi ile birlikte hareket etmesi için otomatik olarak 3D Resme dönüştürülür.
 7. Her ikisini de Snapchat hikayeniz olarak gönderebilir ve 3D Fotoğrafı iPhone’unuza bir video olarak kaydedebilirsiniz.

Snapchat 3D Fotoğrafını iPhone’unuza  bir video olarak  kaydettiyseniz,  basitçe Instagram Sory’ınızı, Facebook gönderinizi veya ne istersen ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. İPhone ile 3D Fotoğraflar Nasıl Çekilir için yorumda bulun

  İPhone ile 3D Fotoğraflar Nasıl Çekilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İPhone ile 3D Fotoğraflar Nasıl Çekilir için ilk yorumu yapabilirsin.