iPad’de WhatsApp nasıl kurulur ve kullanılır

iPad’de WhatsApp nasıl kurulur ve kullanılır İpad için resmi bir WhatsApp uygulaması yok, ancak bir çözüm var. iPad’de WhatsApp’ı yükleme ve kullanma hakkında bilgi vermeye çalışacağız

WhatsApp Messenger, iPhone için her gün dünya çapında bir milyar aktif üyeyi bağlayan inanılmaz popüler bir uygulamadır. Arkadaşlarınıza veya arkadaş gruplarımıza Wi-Fi veya 4G üzerinden mesaj gönderebilecekseniz, böylece telefon faturanız dan tasarruf etmenizi sağlar (yine de internet kotanızı aşarsanız veri için ödeme yapacağınızı unutmayın!)

Üzücü olan şey, uygulamanın sadece iphone telefonlar için mevcut olmasıdır.

Bu makalemizde WhatsApp Web’i kullanarak iPad’de WhatsApp Messenger’ı (veya iPod touch’ı) nasıl kullanacağınızı gösteriyoruz. Bu, iPhone’unuzdaki WhatsApp hesabına bağlanır ve mesajları iPad’inize ileterek mesaj, resim ve video göndermenizi ve almanıza olanak sağlar.

IPad’de WhatsApp nasıl kullanılır

WhatsApp Web’e WhatsApp Web üzerinden erişmek istiyorsanız, bunu yapmanın iki yolu vardır: Safari üzerinden veya App Store’da üçüncü taraf uygulaması.

WhatsApp Web

Servisin Safari’ye nasıl erişileceği aşağıda açıklanmıştır:

  1. iPad’inizde Safari’yi açın ve whatsapp.comadresine gidin . Sayfayı yükledikten sonra, sizi WhatsApp Web ara yüzüne götürmediğimizi, bunun yerine sizi WhatsApp ana sayfasına götürdüğünü fark edeceksiniz.
  2. URL’ye dokunun ve bir web adresi yazarken görüntülenen sık kullanılanlar menüsünün ‘üst çekmecesine’ erişmek için aşağı kaydırın. ‘Masaüstü siteyi yükle’ yazan bir seçenek görmelisiniz – buna dokunun.
  3. Sayfa, iPhone’unuzla eşleştirmek için QR kodunu görüntüleyen tanıdık WhatsApp Web ara birimini yeniden yüklemeli ve görüntüle melidir. IPhone’unuzu kullanarak, iki cihazı eşleştirmek için Ayarlar> WhatsApp Web’e gidin ve QR kodunu tarayın.
  4. Başarı! Sayfa, tüm yeni mesajlarınızı ve size gönderilen herhangi bir medya veya sesli notla birlikte yeniden yüklemeli ve göstermelidir.

Bu geçici çözümü kullanırken bazı sınırlamalar olduğunu belirtmek gerekir.

İlk sınırlama, tarayıcı WhatsApp tarafından resmi olarak desteklenmediği için sesli notları gönderememenizdir (yine de onları oynatmanıza rağmen).

İkinci sınırlama, hizmetin bir Mac veya PC’de kullanılmasından farklı olarak, web tarayıcılarındaki bildirimlerin iOS’ta desteklenmediği ve bu nedenle gelen iletilerin bildirimlerini almayacak olmanızdır. Bununla birlikte, birkaç küçük hatadan da öte, hizmetin kullanımı oldukça kolaydır ve çoğu WhatsApp kullanıcısı için harika bir alternatiftir.

WhatsApp Web

WhatsApp Web, iPad’inizde WhatsApp’a erişmenin ücretsiz ve kolay bir yoludur. Bildirimleri almayacak olsanız da (Mac veya PC’de hizmeti kullanırken olduğu gibi), mesajlarınızı tablette kullanmanın harika bir yoludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. iPad’de WhatsApp nasıl kurulur ve kullanılır için yorumda bulun

    iPad’de WhatsApp nasıl kurulur ve kullanılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak iPad’de WhatsApp nasıl kurulur ve kullanılır için ilk yorumu yapabilirsin.