İPad Donanım Klavyelerinde Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır

İPad Donanım Klavyelerinde Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır İPad ile bir donanım klavyesi kullanıyorsanız, otomatik düzeltmenin ve iOS’a uygulanan bazı klavye ayarlarının artık etkili olmadığını fark etmiş olabilirsiniz. Bunun nedeni, iPad’in ekrandaki yazılım klavyesi için ayrı ayarlara sahip olması ve iPad’e bağlı olması durumunda donanım klavyesi olması ve iOS’ta ekran klavyesi için otomatik düzeltmenin devre dışı bırakılması, Akıllı Klavyede olduğu gibi donanım klavyesine aktarılmamasıdır. , iPad klavye kılıfı veya harici klavye. Bu nedenle, iPad’deki otomatik düzeltmeyi fiziksel klavyeyle kapatmak için ayrı bir ayar yapmanız gerekir.

Tablet ile bir donanım klavyesini kullanırken iPad’de otomatik düzeltmenin nasıl devre dışı bırakılacağını göstereceğiz.

İPad Donanım Klavyesinde Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır

Not: iOS’ta ek Donanım Klavye Ayarlarına erişebilmek için iPad’e bağlı bir donanım klavyenizin olması gerekir.

 1. İPad’de Ayarlar uygulamasını açın
 2. “Genel” e ve daha sonra “Klavyeler” e gidin
 3. “Donanım Klavyeleri” ni seçin
 4. İPad donanım klavyeleriyle otomatik düzeltmeyi devre dışı bırakmak için “Otomatik Düzeltme” ayar geçişini KAPALI konumuna ayarlayın
 5. İsteğe bağlı olarak, diğer donanıma özgü iPad klavye ayarları ayarlarını istediğiniz gibi yapın
 6. Ayarlardan her zamanki gibi çık

Genel otomatik düzeltme ayarının devre dışı veya etkin olmasını ve donanım klavyesi otomatik düzeltme ayarının da etkin veya devre dışı bırakılmasını ya da ikisinin bir birleşimini sağlayabilirsiniz. Dolayısıyla, iPad’deki ekran klavyesinde otomatik düzeltmeyi seversiniz, ancak donanım klavyesinde değil, otomatik düzeltme ayarlarınızı buna uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca özellikle donanım klavyeleri için iki boşluklu dönem kısayolunu da devre dışı bırakabileceğinizi ve ayrıca iPad ile birlikte kullanılan donanım klavyeleri için yeni bir cümlenin birinci dünyasının otomatik olarak büyük harfleri de devre dışı bırakabileceğinizi unutmayın.

Her olası klavye için iPad’de tamamen otomatik düzeltmeyi kapatmak istiyorsanız, Klavye ayarlarında da otomatik düzeltmeyi kapatmak isteyebilirsiniz. Bu aynı zamanda genel olarak iPhone veya iPad’de otomatik düzeltmeyi de kapattığınızı, ancak yine de Klavye ayarının donanım klavyesi için değil ekran klavyesi için geçerli olduğunu gösteriyor.

İPad Klavyelerinde Otomatik Düzeltme Nasıl Etkinleştirilir

İPad’e bağlı donanım klavyeleri için otomatik düzeltmeyi açmak istiyorsanız, bunu da kolayca yapabilirsiniz. Henüz yapmadıysanız, iPad’e bir donanım klavyesi bağlayın ve ardından aşağıdakileri yapın.

 1. İPad’de Ayarlar uygulamasını açın
 2. “Genel” e ve daha sonra “Klavyeler” e gidin
 3. “Donanım Klavyeleri” ni seçin
 4. İPad donanım klavyeleriyle otomatik düzeltmeyi etkinleştirmek için “Otomatik Düzeltme” ayarını AÇIK konuma getirin
 5. Ayarlardan Çık

Bu ayarın, geniş iOS otomatik düzeltme ayarından bağımsız olduğunu ve iPad ekran klavyesi için otomatik düzeltmeyi de etkinleştirmek istiyorsanız, bunu iOS’un genel Klavye ayarlarında yapacağınızı unutmayın.

İPad’de otomatik düzeltme ile ilgili başka yararlı ipuçları veya püf noktaları biliyor musunuz? Belki iPad klavyesine özgü bazı püf noktaları? Bununla ilgili bilginizi, düşüncelerinizi ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. İPad Donanım Klavyelerinde Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır için yorumda bulun

  İPad Donanım Klavyelerinde Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İPad Donanım Klavyelerinde Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır için ilk yorumu yapabilirsin.