İOS’ta Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir

İOS’ta Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir iOS her zaman Android’den daha az esnek olmuştur ve sonuç olarak, iPhone kullanıcılarının sahip olmadığı pek çok seçenek vardır. İOS’un henüz desteklemediği bir özellik, varsayılan tarayıcıyı değiştirme yeteneğiydi. İsterseniz farklı tarayıcılar yükleyip kullanabilirsiniz, ancak herhangi bir bağlantı Safari’de açılabilir.

İOS 14’ün piyasaya sürülmesiyle birlikte, büyük değişikliklerden biri, nihayet isterseniz varsayılan tarayıcınızı değiştirebilmenizdir. Bu, artık istemiyorsanız Safari ile uğraşmanıza gerek olmadığı anlamına gelir, ancak maalesef yine de kaldıramazsınız.

Varsayılan tarayıcıyı değiştirebilmek için zaten yüklü olan Safari’ye bir alternatife ihtiyacınız var. Safari’ye göre çeşitli avantajları olan çok sayıda seçenek var. Örneğin, bazı tarayıcılar daha ince kullanıcı arayüzleri sunarken diğerleri varsayılan olarak reklam engellemeyi içerir. Sonunda, her şey kişisel tercihlere bağlı.

Varsayılan olarak ayarlamak istediğiniz bir tarayıcı yükledikten sonra, Ayarlar uygulamasını açın. Sayfanın altındaki uygulama listesinde aşağı kaydırmanız ve tarayıcının girişine dokunmanız gerekir.

Ayarlar uygulamasını açın, ardından sayfanın altındaki uygulama listesine gidin ve tercih ettiğiniz tarayıcının girişine dokunun.

Tarayıcının ayarlarında, hangi tarayıcının varsayılanınız olduğunu yönetmek için “Varsayılan Tarayıcı Uygulaması” na dokunun.

İpucu: Sistem varsayılanı olarak ayarlanmayı desteklemek için tarayıcıların Apple tarafından onaylanması gerekir. Bu seçenek tercih ettiğiniz tarayıcı için görünmüyorsa, henüz onaylanmamış olabilir. Bunu iki kez kontrol etmek için tarayıcının geliştiricileriyle iletişime geçmeyi deneyin.

Tarayıcı ayarlarında, “Varsayılan Tarayıcı Uygulaması” seçeneğine dokunun.

Sonraki sayfada, varsayılan olarak hangi tarayıcı olmasını istediğinizi seçebilirsiniz. Desteklenen herhangi bir tarayıcı bu listede görünecektir. Varsayılan olmasını istediğiniz tarayıcıya dokunmanız yeterlidir, böylece sağ tarafta bir onay simgesi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İOS’ta Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir için yorumda bulun

    İOS’ta Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İOS’ta Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir için ilk yorumu yapabilirsin.