Galaxy Tab S7 Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

Galaxy Tab S7 Açılmıyor Sorunu ve Çözümü Bu sorun giderme makalemizde, Galaxy Tab S7’niz açılmıyorsa veya yanıt vermiyorsa ne yapmanız gerektiğini göstereceğiz. Çoğu zaman buna benzer sorunlar, aygıt yazılımıyla ilgili küçük bir sorundan kaynaklanır ve düzeltmek için karmaşık prosedürler uygulamanıza gerek yoktur.

Bir Android tablet veya akıllı telefon kendi kendine kapandığında ve sonrasında artık açılmadığında, çoğu zaman sorun, bazı temel sorun giderme prosedürlerini uygulayarak kendi kendinize çözebileceğiniz çok küçük bir ürün yazılımı ile ilgili sorun olabilir. Diğer bir deyişle, cihazınızda gözle görülür fiziksel veya sıvı hasar belirtisi yoksa.

Ancak öyleyse, tabletinizin donanımla ilgili bazı sorunları olması daha olasıdır ve bu durumda, bu konuda yapabileceğiniz çok şey vardır. Şimdiye kadar, cihazın bir Samsung teknisyeni tarafından kontrol edilmesini düşünmelisiniz, böylece sorunun ne kadar kötü olduğu ve düzeltilebilir olup olmadığı size bildirilecektir.

Ancak Samsung Galaxy Tab S7’nizin kendi kendine kapandığını ve artık açılmayacağını varsayarsak, aşağıdaki çözümler tekrar yanıt vermenize yardımcı olabilir.

Bu yazıda, Samsung Galaxy Tab S7’niz açılmıyorsa veya yanıt vermiyorsa ne yapmanız gerektiği konusunda size rehberlik edeceğiz. Sorunun nedenini belirleyebilmek ve umarız düzeltebilmek için yalnızca bir veya birkaç prosedür uygulamanız gerekir. Dolayısıyla, bu sorunu yaşayan kullanıcılardan biriyseniz, yapmanız gerekenler şunlardır.

Galaxy Tab S7’nizi yeniden başlatmaya zorlayın

Çoğu zaman, kapanan ve artık yanıt vermeyen bir cihazda, bizim genellikle “ürün yazılımı çökmesi” dediğimiz durum olur. Arada sırada ortaya çıkıyor ama gerçekten ciddi bir sorun değil. Aslında, yalnızca zorunlu yeniden başlatmayı yaparak bunu düzeltebileceksiniz.

Cihazınızı kapanmaya veya tekrar açmaya zorlayan simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Düşük teknolojili telefonlara sahipseniz, zorunlu yeniden başlatma, cihazı “elektrik çarpması” için pili çekip tekrar takmaya eşdeğerdir. Çoğu zaman böyle bir prosedür, cihazın tekrar yanıt vermesine neden olur. Ancak Samsung Galaxy Tab S7’nin çıkarılamayan bir pili olduğundan, onu çıkaramazsınız. Bunun yerine yapmanız gereken şey.

  1. Sesi kısma ve güç düğmesini aynı anda 10 saniye basılı tutun. Bu, tabletinizi açmaya zorlayacaktır.
  2. Logo göründüğünde, her iki tuşu da bırakın ve yeniden başlatma tamamlanana kadar bekleyin.

Logonun ekranda gösterilmesi, sorunun zaten çözüldüğünün bir işaretidir. Çoğu zaman, açılmayan bir cihaza yapmanız gereken tek şey budur. Ancak, bu prosedürü uyguladıktan sonra sorun devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Cihazınızı şarj edin ve Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini yapın

Samsung Galaxy Tab S7’niz ilk çözümü uyguladıktan sonra bile hala yanıt vermiyorsa, pili bitmiş olabilir. Çoğu durumda, bitmiş bir bataryaya sahip olmak gerçekten bir sorun değildir çünkü cihazınız şarj cihazına bağlandığında hemen yanıt verecektir. Ancak, cihazınızın suyunun bitmesine izin verirseniz, ürün yazılımının çöktüğü zamanlar vardır. Sonuç olarak, zaten Samsung Galaxy cihazınızı yanıt vermemeye bırakan birkaç küçük sorunla uğraşıyorsunuz. İşte bununla ilgili yapmanız gerekenler.

  1. Güç adaptörünü çalışan bir duvar prizine takın ve cihazınızı şarj cihazına bağlayın ve orijinal şarj veya veri kablosunu kullanın.
  2. Şarj simgesinin gösterilip gösterilmediğine bakılmaksızın, cihazı birkaç dakika şarj cihazına bağlı bırakın.
  3. Bundan sonra, güç düğmesini ve ses kısma tuşunu 10 saniye basılı tutun.
  4. Logo görünürse, her iki tuşu da bırakın ve Samsung Galaxy Tab S7’nizin yeniden başlatmayı bitirmesini bekleyin. Ancak, 10 saniye sonra hala yanıt vermiyorsa düğmeleri biraz daha uzun süre basılı tutmaya devam edin. Galaxy cihazınızın yanıt vermesinin 20 saniyeden uzun sürdüğü zamanlar vardır.

Görünür fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi olmadığı sürece açılmayan cihazları sabitlemek söz konusu olduğunda, cihazınızın tekrar mükemmel şekilde çalışması için yapmanız gereken tek şey bu iki prosedürdür.

Ancak, bu prosedürleri uyguladıktan sonra hala açılmıyorsa, o zaman donanım tarafından düzeltilmesi gereken daha ciddi bir donanımla ilgili sorun olabilir. Ve bununla birlikte, Samsung Galaxy Tab S7’nizi servise götürmeniz gerekiyor.

Bu sorun giderme makalemizde size bir şekilde yardımcı olabileceğini umuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Galaxy Tab S7 Açılmıyor Sorunu ve Çözümü için yorumda bulun

    Galaxy Tab S7 Açılmıyor Sorunu ve Çözümü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Galaxy Tab S7 Açılmıyor Sorunu ve Çözümü için ilk yorumu yapabilirsin.