İOS 12’de Günaydın Kilit Ekranı Nasıl Kurulur ve Kullanılır

İOS 12’de Günaydın Kilit Ekranı Nasıl Kurulur ve Kullanılır ? İOS 12’de Apple, telefonunuzu daha sağlıklı hale getirmek için bazı yeni özellikler ekledi. Bunlar, Telefonunuzu ne sıklıkla kullandığınızı ve kullanımınızı sınırladığınızı takip etmenizi sağlayan Screen Time gibi şeyleri içermektedir.

Günaydın Tebrik ekranının arkasındaki Birincil fikir

Buradaki amaç ( Fikir), kilit ekranının sabah bildirimlerle anında patlatılması yerine uyanma ve cevapsız bildirimlere ve diğer her şeye geçmeden önce sizi güne geçiren sakin bir mesajla karşılanmanızdır.

Uyku Zamanını Rahatsız Etme

Yeni başlayanlar için: Rahatsız Etme Nedir?

Rahatsız Etme, belirli bir süre boyunca çağrıları ve bildirimleri otomatik olarak susturur. İOS 12’de, kontrol merkezinde bir kuvvet dokunma eylemi kullanılarak kolayca etkinleştirilebilir. Bu etkinleştirildiğinde, bir aramanın bir uyarı sesi çıkaracağı tek zaman iki koşuldan biri altında gerçekleşir: Seçebileceğiniz bir kişi veya beyaz listeye ekleyebileceğiniz veya acil durumları belirten ilk kişiye çok yakın bir ikinci çağrı olduğunda.

Bu özellik mükemmeldir ve ses ve bildirim ayarları arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan telefonunuzu susturmanın kolay bir yolunu sağlar.

Ayarlar uygulamasını ziyaret edip iOS 12’de Rahatsız Etme’e giderek, her gün etkinleştirmek için Rahatsız Etmeyin için bir zaman ayırabilirsiniz. Bu, kesintiye uğramamanız için uyku dönemlerinde etkinleştirilmesi anlamına gelir.

Ayrıca göreceğiniz şey yeni Uyku Zamanı modu için bir geçiştir. Bu özelliği etkinleştirmek, Rahatsız Etmeyin’i etkinleştirmekle kalmaz, kilit ekranını karartır ve bildirimi Bildirim Merkezi’ne otomatik olarak getirir. Bu şekilde, gece telefonunuzu okuyarak kendinizi şaşırtmaya çalışırsanız, bunu yapamazsınız.

Günaydın Widget’ını Etkinleştirme

Yatmadan önce Rahatsız Etme, yeni Günaydın kilidi ekranına gitmek için oldukça iyisiniz. Yukarıdaki adımlardan etkinleştirilmiş Uyku modu moduna sahip olduğunuzdan emin olun. Ardından, Ayarlar -> Gizlilik -> Konum Servisleri -> Hava Durumu’na gidin ve her zaman seçili olduğundan emin olun.

Buradan, uyandığınız zaman yeni bir “Günaydın” ekranını görebileceksiniz, bu da hava ve olaylar dahil olmak üzere gününüz hakkında bir fikir verecektir.

Şu andan itibaren, Rahatsız Etme pencereniz bittiğinde ekranınız ilk kez görünecek, ancak Apple’ın özelliği zaman içinde genişleteceğini umuyoruz. Bildirimler açılırken ekran da temizlenmerktedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İOS 12’de Günaydın Kilit Ekranı Nasıl Kurulur ve Kullanılır için yorumda bulun

    İOS 12’de Günaydın Kilit Ekranı Nasıl Kurulur ve Kullanılır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İOS 12’de Günaydın Kilit Ekranı Nasıl Kurulur ve Kullanılır için ilk yorumu yapabilirsin.