Instagram’da Yaptığınız Tüm Yorumları Nasıl Görebilirsiniz?

5 dk okuma süresi

Instagram’da Yaptığınız Tüm Yorumları Nasıl Görebilirsiniz? Bunu hayal edin – gece geç saatlerde Instagram beslemenizde geziniyorsunuz ve birinin Instagram gönderisine yorum yapıyorsunuz. Ancak uyandığınızda yorumu kaldırmak veya düzenlemek istediğinizi fark ediyorsunuz. Ancak, yorum yaptığınız profili veya kullanıcı adını hatırlamıyorsunuz. Bu noktada, Instagram yorum geçmişinizi kontrol etmek istersiniz. Ama bu mümkün mü? Instagram’da yaptığınız tüm yorumları nasıl göreceğinizi söylediğimiz aşağıda cevabı bulun.

Geçmiş Instagram Yorumlarınızı Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Sözlerimi şekerlemeden, şunu açıklığa kavuşturmama izin verin. Instagram, yorum geçmişinizi görüntülemenin doğrudan bir yolunu sunmaz. Ancak, başka birinin Instagram gönderisine yaptığınız geçmiş yorumları bulmanıza yardımcı olacak iki geçici çözüm vardır.

1. Beğendiğiniz Gönderileri Kontrol Edin

Instagram, beğendiğiniz gönderileri kontrol etmek için yerel bir özellik ile birlikte gelir. Önceki yorumlarınızı bulmak için aynısını kullanabilirsiniz. Muhtemelen gönderiye yorum yaparken siz de beğenmiş olabilirsiniz. Eğer durum buysa, şanslısınız.

Beğendiğiniz gönderileri bulmak için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Instagram uygulamasını başlatın ve üstteki üç çubuklu simgeye dokunun. Ayarlar’a gidin.

2. Hesap > Beğendiğiniz Gönderiler’e dokunun.

3 . Burada beğendiğiniz ve umarız yorum yaptığınız tüm gönderileri bulacaksınız. Yorumunuzu bulmak için yorum yapmış olabileceğiniz yayına dokunun. Gönderi binlerce yorumdan oluşuyorsa, tam yorumu bulmak için gönderinin sonunda belirtilen adımları kontrol edin.

Ancak gönderiyi beğenmediyseniz veya yukarıdaki yöntemi kullanarak yorumu bulamıyorsanız ikinci yöntemi denemelisiniz.

2. Instagram Verilerini İndirin

Bu yöntemde Instagram verilerinizi indirmeniz gerekiyor . Veriler, tüm geçmiş mesajlarınız, yorumlarınız, ayarlarınız ve çok daha fazlasını içerir. Geçmiş Instagram yorumlarınızı görüntülemek için yorum dosyasını açmanız gerekecek.

Bu yöntemi kullanmak için ayrıntılı adımlar şunlardır:

1 . Android veya iPhone’unuzda Instagram mobil uygulamasını başlatın ve Ayarlar’ı açın .

2. Güvenlik’e gidin ve Verileri indir üzerine dokunun .

Instagram web’de Ayarlar > Gizlilik ve güvenlik > Veri indirme seçeneğine gidin . İndirme iste üzerine tıklayın.

3. Otomatik olarak doldurulmaması durumunda e-posta adresinizi yazın ve İndirme İste’ye dokunun. Instagram şifrenizi girin. Verilerinizi bir süre sonra alacağınızı onaylayan bir ekran görünecektir.

4. Instagram verilerinin e-postanıza gelmesini bekleyin. E-postayı aldıktan sonra açın ve Bilgileri indir’e tıklayın.

5. Dosyayı bilgisayarınıza veya cep telefonunuza indirin. İndirilen dosya Zip formatında olacaktır. İçindeki dosyaları çıkarmak için herhangi bir Zip çıkarıcı kullanın. Çıkardığınız klasörü açın.

6. Çıkarılan klasörün içinde birkaç klasör ve dosya bulacaksınız. Yorumlar klasörünü açın .

7. Yorumlar klasörünün içinde, _ yorum sonrası dosyasını HTML veya JSON formatında bulacaksınız .

HTML biçimindeyse, dosyayı herhangi bir web tarayıcısında açmak için dokunun veya tıklayın. Tüm geçmiş yorumlarınız web tarayıcısında açılan sayfada görünecektir. Yorum yaptığınız kullanıcı adını, ardından tam yorumu ve gönderildiği zamanı göreceksiniz.

Not: Yorumlar klasörünü bulamazsanız, yorumlar dosyasını doğrudan ana klasörde bulacaksınız . JSON veya HTML formatı için belirtilen adımları kullanarak gösterildiği gibi açın.

Ancak post_comments dosyası JSON biçimindeyse, onu insan tarafından okunabilir bir biçime dönüştürmeniz gerekir. Bunu üç şekilde yapabilirsiniz.

1. Web Uygulamalarını Kullanarak JSON Dosyasını Dönüştürün

JSON görüntüleyici web uygulamalarından herhangi birini kullanarak yorumlar.JSON dosyasını kolayca okunabilir bir biçime dönüştürebilirsiniz. Kullandığım jsonviewer.stack.hu ve iyi çalışıyor.

İşte bunun nasıl yapılacağı.

1. Comments.JSON dosyasını Not Defteri’nde veya bir metin biçiminde açın. Dosyanın içeriğini kopyalayın.

2. jsonviewer.stack.hu dosyasını açın ve kopyalanan içeriği Metin sekmesine yapıştırın. Ardından Görüntüleyici sekmesine tıklayın. Verilerinizi ağaç yapısında bulacaksınız. Tüm yorumlarınızı görüntülemek için öğeleri genişletin.

2. JSON Dosyasını CSV’ye Dönüştürün

Yorumlarınızı görüntülemek için ağaç yapısını beğenmiyorsanız, JSON dosyasını CSV formatında dönüştürebilir ve okuyabilirsiniz. Bunun için herhangi bir JSON’dan CSV’ye dönüştürücünün yardımını alın. İyi olanlardan bazıları şunlardır:

json-csv.com
convertcsv.com/json-to-csv.htm
aconvert.com/document/json-to-csv

JSON dosyası verilerinizi bu dönüştürücülerden birine kopyalayıp yapıştırın ve CSV dosyasını indirin. Microsoft Excel’i kullanarak CSV dosyasını açın. Tüm geçmiş Instagram yorumlarınızı bulacaksınız.  

3. JSON Dosyasını PDF’ye Dönüştürün

Benzer şekilde, çevrimiçi araçları kullanarak JSON dosyalarını PDF formatına dönüştürebilirsiniz. Anyconv’u açın ve comments.JSON dosyanızı yükleyin. Web sitesinin dosyayı dönüştürmesini bekleyin ve ardından PDF dosyasını indirin. PDF dosyasını açın ve yorum geçmişinizi göreceksiniz.

Geçmiş yorumları bulmak için Instagram verilerini indirmenin dezavantajı, yorum yaptığınız gönderiyi tam olarak göstermemesidir. Evet, kullanıcı adını gösteriyor ancak yorumu bulmak için kişinin tüm gönderilerini gözden geçirmesi gerekiyor. Ayrıca, Instagram’ın verileri e-posta kimliğinize göndermesi birkaç dakika ile 48 saat arasında sürer.

3. Tam Instagram Yorumunu Bulun

Yorum yaptığınız gönderiyi bulduğunuzda veya ikinci yöntemde yorum dosyasını açtıktan sonra tam yorumu bulmak zor olabilir. İşleri kolaylaştırmak için, yorumu görüntülemek için tarayıcınızın arama özelliğini kullanmalısınız.

Yorumlar dosyasını açın ve bir bilgisayarda tarayıcının arama özelliğini açmak için Windows’ta Ctrl + F ve macOS’ta Command + F klavye kısa yolunu kullanın. Mobil cihazlarda, üç nokta simgesinin altında bulunan Sayfada bul veya Tarayıcıda ara seçeneklerini arayın. Bulmak için yorumu yazın.

Belirli bir gönderideki yorumu ararken, önce tüm yorumları genişletin, aksi takdirde yorumu bulamazsınız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

x