Facebook Messenger’da Medya Yükleme Hatası

2 dk okuma süresi

Facebook Messenger’da Medya Yükleme Hatası Facebook Messenger bazen resimleri, GIF’leri ve diğer multimedya dosyalarını yükleyemeyebilir. Uygulama genellikle medya dosyası yüklenirken bir hata oluştuğunu söylüyor. Bu sorun yalnızca kişilerinizden aldığınız resimleri etkiliyor gibi görünüyor. Facebook Messenger medya oluşturma sorunlarınızı gidermek için aşağıdaki sorun giderme ipuçlarını kullanın.

Facebook Messenger’da Medya Oluşturma Hatalarını Nasıl Düzeltebilirim?

Uygulamayı Yeniden Başlatın

Birçok kullanıcı, uygulamayı yeniden başlatarak bu sorunu çözdüklerini onayladı. FB Messenger’ı kapatın, beş veya on saniye bekleyin, uygulamayı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Resim Galerisini Aç

fb-haberci-bilgi-düğmesi

Diğer kişiyle paylaştığınız resimleri görmek için Bilgi düğmesine ( sohbet penceresinin sağ üst köşesi) dokunun. Bu şekilde, görüntüleri aldıktan hemen sonra görebilmeniz gerekir. Birkaç dakika beklerseniz, medya dosyalarının da sohbet penceresine yüklenmesi gerekir.

Messenger Lite’ı kullanın

Ek olarak, Messenger’ın sadeleştirilmiş sürümü olan Facebook Messenger Lite’ı da indirebilirsiniz. Bu uygulama sürümü yalnızca temel Messenger özelliklerini destekler; bu, tam teşekküllü uygulama kadar bant genişliği gerektirmediği anlamına gelir.

Önbelleği Temizle ve Uygulamayı Güncelle

Messenger önbelleğinizi temizleyin ve bu çözümün sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin. Ayarlar’a gidin, Uygulamalar’ı seçin, Tüm Uygulamalar’a gidin ve Messenger uygulamasını seçin. Depolama’ya dokunun ve Önbelleği temizle düğmesine basın.

Ardından Google Play Store uygulamasını başlatın, Messenger’ı arayın ve indirilebilecek daha yeni bir uygulama sürümünün olup olmadığını kontrol edin. Uygulamayı güncelleyin, cihazınızı yeniden başlatın ve sonuçları kontrol edin.

Ardından Ayarlar’a dönün , Sistem’i seçin, Sistem Güncellemeleri’ne dokunun ve cihazınız için mevcut olan en son Android OS güncellemelerini yükleyin. Sorun devam ederse Messenger’ı yeniden yükleyin.

Facebook Messenger multimedya dosyalarını oluşturmazsa uygulamayı yeniden başlatın, önbelleği temizleyin ve güncellemeleri kontrol edin. Sorun devam ederse, Resim Galerisi’ni açın ve kişilerinizden aldığınız resimlerin orada olup olmadığını kontrol edin. Ek olarak, Facebook Messenger Lite’a geçebilir ve herhangi bir iyileştirme fark edip etmediğinizi kontrol edebilirsiniz. Bu çözümler sorunu çözmenize yardımcı oldu mu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x