Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır? Instagram  hikayesine nasıl bağlantı ekleyeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Bu, yeni takipçiler, alıcılar ve gelir elde etmek için Instagram hesabınızı kullanmak için harika bir araçtır. Ne yazık ki, aynı zamanda erişim için kısıtlanmış ve herkesin kullanamayacağı bir araçtır.

Bu süreç ve bilmeniz gerekenler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Instagram Hikayesine Bağlantı Ekleme

Instagram hikayenize bir bağlantı eklemek istiyorsanız, her şeyden önce yeni bir Hikaye oluşturmanız gerekmektedir. Bunu, ekranda kaydırarak veya bir fotoğraf veya video seçip ardından uygulamanın dışından Instagram Live (feed yerine) ile paylaşarak kolayca yapabilirsiniz.

Her iki durumda da, sağ üstte zincir gibi görünen bir simge göreceksiniz. Bunu tıklarsanız, web üzerindeki herhangi bir siteye bağlantı eklemenize olanak tanıyan “+ URL” yazan seçeneği görürsünüz.

Şimdi görünen metin kutusuna URL’yi yazın. Ardından, yazınızı oluşturmayı bitirdiğinizde, paylaşmak için Hikayenin sağ altındaki “+ Hikaye” düğmesini dokunun.

Ve tüm süreç bu! Instagram Hikayesine nasıl bir bağlantı eklenir. Bağlantı daha sonra hikayenin oynatılması sırasında yukarı doğru kaydırılarak etkinleştirilir. Birçok kişi bunu fark etmese de bu uygundur – bu nedenle talimatı yayınınıza dahil etmek kullanışlı olabilir.

Instagram Hikayelerime Neden Bağlantı Ekleyemiyorum?

Baktıysanız ve Instagram hikayelerinizdeki bağlantıları paylaşmak için gerekli ayrıcalıklara sahip olmadığınızı düşünüyorsanız, neden olmasın diye merak ediyor olabilirsiniz! Zincir orada değilse, Instagram hikayesine nasıl bağlantı ekleyebilirsin?

Instagram hikayelerindeki bağlantıları paylaşmak, yalnızca iki durumda kullanılabilen bir özelliktir:

  • 10.000’den fazla Instagram aboneniz var mı?
  • Doğrulanmış bir hesabınız var mı?

Nasıl oluşturacağınızı ve momentum üreteceğinizi bilmeniz gerekecek. Bu, düzenli ve tutarlı bir şekilde yayınlamak, her bir gönderinin yüksek kalitede olmasını sağlamak ve her bir gönderiye çok sayıda hashtag kullanımı içerdiğinden emin olmak anlamına gelir. Bu normalde şu anda popüler olan ancak tamamen doymuş olacak kadar popüler olmayan hashtag’lerin kullanılması anlamına gelir. Aşırı popüler bir konu seçerseniz, yayınlarınız kaybolacak ve kimse onları görmeyecek.

Ne yazık ki, dünyadaki en iyi strateji ile bile, 10.000 aboneye bir hesap açmak hala çok zaman ve çok sabır gerektirecek. 

Doğrulanmış Hesapla Instagram Hikayesine Bağlantı Ekleme

Terime aşina olmayanlar için, doğrulanmış hesap Instagram tarafından kontrol edilen ve o kullanıcının gerçek hesabı olarak kabul edilen bir hesaptır.

Düşündüğün harika, sonuçta, gerçekten sensin . Tek küçük sorun, bu özelliğin normalde bir miktar statü veya nüfuz sahibi kişiler için ayrılmasıdır. Bu, büyük markalar veya ünlüler anlamına gelir.

Doğrulanmış bir hesap alabileceğinizi düşünüyorsanız, bunu ayarlar menüsündeki seçeneği belirleyip doğrulanmış hesabı oluşturmayı seçerek yapabilirsiniz. Bir kimlik formunu göndermeniz ve ardından IG’nin size geri dönmesini beklemeniz gerekir.

Neden Hikayelere Bağlantılar Eklemeliyim?

Şimdi bir sonraki soru: Instagram hikayelerinize neden bağlantılar eklemelisiniz? Avantajları nelerdir? Neden bir Instagram hikayesine nasıl bağlantı ekleyeceğinizi bilmeniz gerekiyor?

Bariz neden, bir şeyleri teşvik edebilmeniz ve sonuç olarak ideal olarak para kazanabilmenizdir.

  • Instagram, bir pazarlama platformu olarak işletmeler için son derece faydalı olma gücüne sahiptir. Bunun nedeni, insanlara bir şeyler satın almalarını açıkça denemek ve açık bir şekilde öğretmek için kalın metne güvenmek yerine yaşam tarzlarını ve kavramları görüntü yoluyla tanıtmak için eşsiz bir yeteneğe sahip olmasıdır. Bu büyük bir fark yaratır.
  • Tek sorun, normal bir Instagram yayınına canlı bir bağlantı ekleyememeniz. Birçok insan biyografilerine bağlantılar koyarak bu sorunu çözer. Daha sonra kullanıcıların bir ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek için ‘biyografilerini kontrol etmelerini’ önerebilirler.
  • Ancak bu sınırlıdır.
  • Böylece doğrudan bir öykü içinde bağlantılar sağlayarak, güçlerinden faydalanabilir ve umarım daha fazla sadık ve motive takipçinizi alıcıya dönüştürebilirsiniz.
  • Satmayı umduğunuz bir ürün veya hizmetiniz yok mu? İşletme değil misiniz? Bu bağlantılara sahip olmanın hala faydaları var!

Birincisi, bir bağlantı, kitlenizle iletişim kurmanın ve ilginç bulduğunuz veya tutkulu olduğunuz şeyleri paylaşmanın eğlenceli bir yolu olabilir (bu, bir nedene inananlar için idealdir).

Aynı zamanda bağlantıları paylaşabilmek, kendinizi sponsorluğa açabileceğiniz anlamına gelir. Instagram’da sponsorlu bir gönderinin ücretinin ücreti aşağı yukarı 100.000 abonesi olan bir kişi için ortalama 1.000 dolarıdır. Bu, yeterince büyük bir takipçiniz varsa potansiyel olarak büyük bir miktar kazanabileceğiniz anlamına gelir – ve bu yayınlar bağlantılar içerebilirse, elbette daha fazla kişi sponsorlu yayınlar için ödeme yapmak isteyecektir. Bazı insanlar aslında bu şekilde Instagram’da geçimini sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.