Instagram Bildirimleri Çalışmıyor

Instagram Bildirimleri Çalışmıyor genellikle bozuk bir önbelleğe alınmış veri veya uygulamadan kaynaklanır olabilri. Ayrıca, kapatılan uygulamanın bildirim ayarından da kaynaklanıyor olabilir. Bunu düzeltmek için bir dizi sorun giderme adımı gerçekleştirmeniz gerekecektir.

Instagram, kullanıcıların fotoğraf ve videolarını paylaşabilecekleri bir sosyal medya platformudur. İlk olarak, 2012 yılında uygulamanın Android sürümüyle birlikte 2010 yılında iOS cihazları için kullanıma sunuldu. Her ay bir milyardan fazla kişi uygulamayı kullanırken, günlük olarak ortalama 500 milyon kişi kullanıyor.

Instagram’ım neden bildirim vermiyor?

Instagram’ı kullanırken karşılaşabileceğiniz sorunlardan biri, bir arkadaşlık isteği, DM veya beğeni alırken size herhangi bir bildirim vermemesidir. Bu, özellikle bu sosyal medyayı bir pazarlama aracı olarak kullanıyorsanız sinir bozucu bir deneyim olabilir. İşte bunu düzeltmek için yapmanız gerekenler.

İlk yapılması gerekenler:

 • Telefonunuzu yeniden başlatın, ardından iyi bir Wi-Fi ağına bağlandığından emin olun.

Yöntem 1: Instagram’ın push bildirimleri ayarını açın

Uygulamada herhangi bir bildirim almamanızın nedenlerinden biri, push bildirim ayarının kapatılmış olmasıdır. Bu ayarı açmayı deneyin.

Bildirim ayarını açma

 1. Ayarları açın. Bunu, telefonunuzun ana ekranından yukarı kaydırıp ardından uygulamaya dokunarak yapabilirsiniz. Instagram Bildirimleri Çalışmıyor
 2. Uygulamalar ve Bildirimlere dokunun. Bu, telefonunuzun izinlerini ve varsayılan uygulama ayarlarını açacaktır.Instagram neden bildirim vermiyor
 3. Tüm uygulamaları gör seçeneğine dokunun. Bu size telefonunuzda yüklü tüm uygulamaların bir listesini gösterecektir.tüm uygulamaları görmek için dokunun
 4. Instagram’a dokunun. Bu, uygulama ayarlarına erişmenize izin verecektir.instagram'a dokunun
 5. Bildirimler’e dokunun. Bu, uygulamanın bildirim ayarlarına erişmenize izin verecektir.bildirimlere dokunun
 6. “Bildirimleri göster” anahtarını açın. Bu, uygulamanın ana ekranda bildirimleri göstermesine izin verecektir.bildirimi aç

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Yöntem 2: Instagram’ın önbelleğini ve verilerini temizleyin

 • Ayarları aç.
 • Uygulamalar ve Bildirimler’e dokunun.
 • Tüm uygulamaları gör seçeneğine dokunun.
 • Instagram’a dokunun.
 • Depolama ve önbellek üzerine dokunun.
 • “Depolamayı Temizle” ve “Önbelleği temizle” seçeneklerine dokunun. Bu yapıldıktan sonra hesabınıza giriş yapmanız gerekecek.

Bu adımı uyguladıktan sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini görmeye çalışın.

Yöntem 3: Instagram’ı Yeniden Yükleyin

Sorun bozuk bir uygulamadan kaynaklanıyorsa, bunu kaldırmanız ve Google Play Store’dan güncellenmiş bir sürümü indirmeniz gerekecektir.

Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra, çalışmayan Instagram bildirimlerini başarıyla çözeceğinizi umuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. instagram bildirim gelmiyor Instagram Bildirimleri Çalışmıyor için yorumda bulun

  Instagram Bildirimleri Çalışmıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Instagram Bildirimleri Çalışmıyor için ilk yorumu yapabilirsin.