İBM Datapower nedir?

1 dk okuma süresi

İBM Datapower, mobil, web veya programlama arabirimleri için güvenli ve bütünleşmiş platformların oluşturulmasında uzmanlaşmış bir grup donanım ürünüdür. İBM’in hizmet odaklı cihaz bölümünün bir parçası olarak çalışırlar ve genel ağ altyapısının kapasitesini genişleten görevleri yerine getirmek için güçlü Linux işletim sistemlerini, özel şifreli RAID sürücülerini ve donanım modüllerini kullanırlar. Datapower cihazları, geleneksel rafa monte edilebilir cihaz paketlerinde veya dijital üretici yazılımı sistemlerinde sanal cihazlar halinde mevcuttur. İBM Datapower nedir?

 İBM Datapower nedir

İBM Datapower aletleri, altyapı genişlemesi ve güvenli ağ oluşturulmasının ötesinde birçok kullanışa sahiptir. Aynı zamanda, işlevlerini aynı güvenli hizmet platformuna bütünleşmiş ederek ilgisiz ağ cihazları arasındaki elektronik mesajlaşma alışverişlerini kolaylaştırabilirler.

Güvenlik, yerel alan ağı ve diğer güvenilir olmayan ağlar arasında bir bariyer görevi gören tek girişli bir bölgenin konuşlandırılması yoluyla oluşturulur. Bu sayede, Datapower cihazları, mimarisini veya altyapısını dış saldırılara maruz bırakmadan bir ağın kabiliyetini gerçekten genişletebilir. İBM Datapower nedir?

Datapower aletleri başlangıçta Datapower Technology, Inc. Tarafından kuruldu, ancak şirket 2005 yılında IBM tarafından satın alındı ​​ve tüm Datapower aletleri daha sonra İBM adı altında satıldı. 2015 yılı itibarıyla, Datapower’ın en yeni ve en popüler ürünü olan iBM Datapower Gateway güvenlik ve entegrasyon paketi.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x