Güney Kore, Galaxy Note 7 soruşturmasından batarya emniyet kuralları dayatacak

Samsung birkaç hafta önce iki ayrı batarya sorunu olduğunu açıkladı sayısız sayıda yangınlara neden olan Galaxy Note 7. Samsung geçen yıl daha büyük bir bataryayı daha ince bir telefonla sıkıştırma arzusu ve daha yeterli kalite güvence testlerinin olmaması da dâhil olmak üzere, diğer faktörlerin patlamaların lehine olabileceğini kabul etti. Samsung, yeni 8 noktalı pil test prosedürü de dâhil olmak üzere gelecekte benzer kazaları önlemek için ek adımlar atmaya söz verdi.

Ancak gelecekte telefonlarının patlamamasını sağlamak için Samsung değil sadece Samsung. Güney Kore hükümeti kendi Galaxy Note 7 soruşturmasını tamamladı ve bölgedeki cihazları satan tüm akıllı telefon üreticilerini etkileyecek bir dizi önlemi açıkladı.

Teknoloji Standartları Kore Ajansı 14 ısınmış akıllı, 7 adet ve 169 piller Samsung tarafından temin 46, normal Galaxy Note analiz, Kore Herald notları . Hükümet ajansı ayrıca Galaxy Note 7’nin “benzersiz” pil modelinin patlamalar için sorumlu olduğunu söyledi.

Endüstri Bakanlığı, “Pillerin (Samsung SDI ve ATL tarafından üretilen) patlamaya neden olan bazı faktörlerin bulunduğunu tespit ettik ve cihazda herhangi bir sorun bulamadık” dedi.

“Galaxy Note 7 bataryası, diğer modellerin aksine, iki kutup arasında da anot malzemeleri barındırıyor. İki kutuplu yüksek darbe ve izolasyon bantlarındaki yapışma hataları patlamaya neden olabilir. ”

Ajans, güç kontrol devresine, akü koruma devresine, dış basınca ve pil alanına baktı, ancak önemli bir şey bulamadığını bildirdi.

Bakanlık, pil güvenliği ve akıllı telefon çağırma önlemlerini düzenleyen yasaları revize etmeyi planlıyor.

Gelecekte, akıllı telefon pilleri her iki yılda bir güvenlik sertifikalarını yenilemek zorunda kalacaklar. Halihazırda, yalnızca kitlenin üretilmesinden önce standart testler alın.

Ayrıca, hükümet geri çağırma kurallarını değiştirecek, böylece tüketicilere, bir şirket hatırlamayı yapmadan ürünleri kullanmayı bırakmalarını önerebilir.

Bir rapor halinde Herald hükümetin Galaxy Note 7 bulgularını açıkladı birkaç gün önce önce, hükümet kısa sürede o olur Pil patlamalar ve alevleri rapor tüm akıllı telefon vericileri gerektireceğini söyledi.

“Yeni kurallar yürürlüğe girdiğinde telefon üreticileri, raporun sunulmasından hemen sonra – yangınların veya patlamaların kusurlu kısımlar veya dış güçten kaynaklanıp kaynaklanmadığını kanıtlamak için – bir soruşturma başlatmaları gerekecek” diye belirtti. Bakanlık yetkilisi Ticaret, sanayi ve enerji “dedi.

“En son Galaxy Note 7 olayında, Samsung’un ilk davayı hükümete rapor etmesi 10 gün sürdü. Yetkili, o sıralar yetkililere bildirimde herhangi bir zaman çerçevesi şartı olmadığını “belirtti. Güney Kore, Galaxy Note 7 soruşturmasından batarya emniyet kuralları dayatacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Güney Kore, Galaxy Note 7 soruşturmasından batarya emniyet kuralları dayatacak için yorumda bulun

    Güney Kore, Galaxy Note 7 soruşturmasından batarya emniyet kuralları dayatacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Güney Kore, Galaxy Note 7 soruşturmasından batarya emniyet kuralları dayatacak için ilk yorumu yapabilirsin.