Google pixel 2 fiyatı, çıkış tarihi, özellikler ve söylentiler

6 dk okuma süresi

Google Pixel 2, orijinal Google Pixel ve Pixel XL’in başarısını izleyerek yoluna devam ediyor, ancak birkaç küçük fark var. Son zamanlarda, yaklaşık Google’da donanım başkanıyla konuşma şansı ne olacağını  önümüzdeki Piksel akıllı telefonla. Bizim için okumaya bakış ve değerlendirme, şimdiye kadar bütün Piksel 2 haber ve söylentiler biz öğrendiklerimizi yeni dâhil

Google Pixel 2: çıkış tarihi ve fiyatı

Google’da donanım başkanı. Pixel ve Pixel XL bebekleri olduktan sonra kendisine ardılıları hakkında soru sormaya karar verdik: Pixel 2. Yaklaşmakta olan cihazla ilgili iki ayrıntıyı bize anlattı: bu yıl gerçekten gelecek ve olağanüstü bir cihaz kalacak. Bu, Pixel’in sadece bir defalık bir deney olmadığını ve pahalı amiral gemilerinin ucuz bir varyantı olmayacağını gösteriyor.

Google, Osterloh’un önerdiği gibi yıllık bir yayın döngüsüne bağlı kalmayı planlıyorsa, Pixel 2’nin Ekim 2017’de gelmesini bekliyoruz. Apple, iPhone’la yaptığı gibi, Google da üst düzey fiyatları ödemeye devam edecek. Gelecekteki model bu nedenle, sırasıyla 649 $ ve 769 $ ‘dan başlayan Pixel ve Pixel XL fiyatını geçebilir (a.b.d) için.

Üçüncü bir Google Pixel cihazı: kod adı Taimen

Google, çeşitli deniz canlılarının peşinden cihazlarını adlandıran bir kod geçmişi var: geçen yıl Pixel telefonları “yelkenbalığı” ve “marlin”, Nexus 6P “angler” ve Nexus 5X “bullhead” idi. Gelenekle tutmak, Google Pixel 2 serisi için aynı şeyi yapıyor olabilir ve bu adların ‘muskie’ ve ‘walleye’ gibi göründüğü görünüyor.

Öyle görünüyor çünkü henüz olsa geri oturmayın üçüncü Piksel cihazı olabilir  de kod adlı elbette, aynı zamanda bir su hayvanıdır, ‘Taimen’. Bu üç balıkın göreli boyutları bize gelecekteki Pixel cihazlarının boyutunu veya özelliklerini gösteren bir fikir verebilir: bir taimen bir muskie ve walleye’den daha büyük ve aynı zamanda farklı bir ailede. Bu, Taimen telefonunun muskie veya walleye’den daha büyük olacağını gösteriyor mu? Telefon yerine bir tablet olabilir mi? Belki de Pixel olarak markalanmaz.

Her halükârda, Taimen adlı kodlu cihaz sadece Geekbench’te ortaya çıkmış durumda. Bir prototipi kullanan biri bunu test ile test etti; bu da sonuçların ve cihazın teknik özelliklerine ilişkin anlayışlarının artık tüm dünyaya görünür hale geldiğini gösteriyor.

Sistem bilgisinde bildirilen anakart bilgileri aracılığıyla yonga setini teyit etmek yerine “taimen” yazıyor. – Biz de bir okta çekirdekli Qualcomm işlemciye sahip olduğunu görebilirsiniz çok büyük olasılıkla Snapdragon 835.

Google Taimen cihazının ayrıca 4 GB RAM depoladığı da gösteriliyor. Şu anki standart olsa da, bazı kullanıcılar kuşkusuz biraz daha hayal kırıklığına uğramış olacak ve gelecek için daha dayanıklı bir 6 GB sağlanmadı. Elbette, Taimen, test anında Android O çalıştırıyordu.

Google Pixel 2: teknik özellikler ve yapı

Esnek ekran?

Google edilir bildirildi LG Display içine $ 880 milyon eşdeğer yatırım. Bazıları, LG View’in bir sonraki Pixel cihazları için esnek OLED ekranları istikrarlı bir şekilde tedarik edebilmesi için bu fonları yatırım yaptıklarını söylüyor.

Kulaklık girişi yok mu?

9to5Google, henüz sağlamlaştırılmamış bir söylenti olarak, dahili bir Google belgesinde 3.5 mm kulaklığın bu yıl yeni Google Pixel 2 cihazında yer almayacağına inandığını iddia ediyor. Apple, en son amiral gemisi olan iPhone 7’yi terk etmeye karar verdiğinde, ilk Pixel telefonunda bir kulaklık girişi dahil olmak üzere oldukça şarkı yapmış ve dans etmiş olduğu için, bu Google’ın çekici bir kalabalık değişimi olacaktır.

Su geçirmez mi olacak?

Indian Express’te Pixel 2’nin ilk görüntülerini gördükten sonra , akıllı telefonun yapımı hakkında daha umut veriyoruz. 9to5Google muhabiri Stephen Hall geçen yıl Pixel etkinliğinde Pixel 2’nin su geçirmez olacağını öğrendi.

Bu, Google’ın bir geçmiş hatayı düzeltmesine izin verecekti. Pixel , Galaxy S7’de olduğu gibi su geçirmez iPhone 7’ye bile karşı koymadı. Bu son cihazların her ikisi de önemli rakipler ve üst seviye akıllı telefonların sunduğu özelliklerle ilgili olarak oldukça yüksek bir seviyeye çıkıyor. Kendi türünün ilk nesli olan Pixel, bu nedenle amiral gemisi rakiplerinin gerisinde kaldığını fark etti.

Zor seçimler: Kaliteden kamera kalitesine kadar

Hall ayrıca, Google’ın akıllı telefonun yapısına veya kamerasına öncelik verip vermeyecekleri konusunda ilk cihazla bir tercih yapmak zorunda kaldıklarını söylemeye devam ediyor. Her ikisi de bir fiyat artışına neden olacaktı, bu da Google’ın hızla belirginleştiği bir seçim yapması anlamına geliyor: kamera.

Google, yapım kalitesini iyileştirmeyi planlıyorsa, geçmiş yarışmacılara göre bazı zarif iyileştirmeler yapmak için mağaza içinde olabiliriz. Su direnci artık premium bir cihazın markası: Sony, Xperia cihazlarının birçoğundan bu özelliği kaldırdı ve yalnızca en pahalı modelleri X Performance ve Xperia XZ için ayırdı. Yeni LG G6, IP68 sertifikasına sahip. Bu, Google’ın üst düzey rekabete ayak uydurabilmek için kesinlikle Pixel 2’ye eklemesi gerekecek.

Stephen Hall’tan bu yazı çıktığına göre, Google, bir su geçirmez akıllı telefonun olumlu onaylanmasının aslında mümkün olmayabileceğini ve bunun kesin bir “olursa” olduğunu gördüğümüzde, şeyleri netleştirmek için acele gibi görünüyor. Google ayrıca geçen yılın modelinde olduğu gibi, Mountain View şirketinin kameraya da özellikle düşük ışıklı fotoğrafçılığın geliştirilmesine vurgu yapacağını açıkladı. Kaynak aynı zamanda kameranın “geniş MP boyutu olmayacağını”, ancak “ekstra özellikleri telafi edecek” dedi.

Google Pixel 2: yazılım

Henüz somut bir şey bilmediğimiz için, yazılım söz konusu olduğunda yapılacak çok spekülasyon var. Daha gelişmiş bir Google Asistanı beklemek makul olur ve muhtemelen Android O’yı ön plana çıkaracaktır  .

Bizim değerlendirmemiz

Pixel 2 için Google, odak noktasını akıllı telefon pazarının en üst seviyesinde tutuyor. Bu, piyasaya sürülmekte olan Pixel 2’nin daha ucuz bir varyasyonu hakkındaki söylentilerin doğru olduğu kanıtlanamayacağı anlamına geliyor. Bu, daha erişilebilir bir Pixel için umut edenler için bir hayal kırıklığı olsa da, iyi haber, Pixel 2’nin bu alandaki en iyi amiral gemisi yarışmasına ayak uydurabilmesidir. Prim kaldıkça, Google’ın yapım kalitesi açısından Pixel 2 ile daha az taviz vermesini bekliyoruz. Bu, güçlü bir kamera ve işlemci sunarken suya direnç gösterebilir. Bununla birlikte, bu yılın sonuna kadar bu yıl görülmeye devam ediyor.

 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x