Google Fotoğraflar Bazı Fotoğrafları Gizleme

Google Fotoğraflar Bazı Fotoğrafları Gizleme Anılar, Google Fotoğraflar’daki geçmiş fotoğrafları yeniden keşfetmenizi sağlayan yeni bir özelliktir. Bu fotoğraflar, fotoğraf galerinizin üst kısmında görünür ve bunlara dokunarak sizi son yıllarda o gün çektiğiniz fotoğraf ve videoların seçimine götürür. Ayrıca Google Fotoğraflar’ın en sevilen özelliklerinden biridir, ancak bir yakalama ile. Özelliği sevdiğim kadarıyla, çeşitli nedenlerle anılarda birkaç kişinin görünmesini gerçekten sevmiyorum. Her neyse, sadece birkaç ayarı değiştirerek bunları kolayca engelleyebilir veya gizlenecek belirli tarihleri ​​seçebilirsiniz. 

Google Fotoğraflar Anılarında Görünecek Birini Gizle

Bu özellik, Google fotoğraflarının “Benzer yüzleri gruplandır” özelliğiyle bağlantılıdır. Dolayısıyla, herhangi bir kişinin anılarda görünmesini durdurmak için engelliyorsanız, Google Fotoğraflar fotoğraflarını gruplandırmayı tamamen durduracaktır. Böylece onları “Kişiler” seçeneğinde bile göremezsiniz. Fotoğraflarına fotoğraf zaman çizelgesinde erişmeye devam edebilirsiniz. Bu sizin için uygunsa, işleme devam edebilirsiniz.

Başlamak için Google Fotoğraflar’ı açın ve sağ üst köşedeki profil resminizi tıklayın ve Fotoğraflar ayarları’nı tıklayın.

Google Fotoğraflar'da Fotoğraf ayarlarını açma

Artık anılar özelliği ile ilgili tercihlerinizi değiştirebileceğiniz “Anılar” adlı bir seçenek görebilirsiniz. Üzerine tıklayın ve anılarda görmek istemediğinizi gizlemek için “İnsanları veya diğer fotoğraflara gizle” ye tıklayın.

İnsanları Google Fotoğraflar'daki anılardan gizleme

Resmini bularak ve üzerine dokunarak engellemek istediğiniz kişileri seçin. Tamamlandığında, küçük resimde bir göz simgesi göreceksiniz, şimdi değişiklikleri kaydetmek için geri dönün.

Buradan sonra, Google Fotoğraflar anılarınızda o kişiyle ilgili hiçbir resim veya video görmeyeceksiniz. Ayrıca, seçilen kişiler için gruplandırma yüzlerini birlikte engeller ve fotoğraflar seçeneğinde bile göremezsiniz.

Google Fotoğraflar'daki anılara gizlenecek kişileri seçme

Tam anılar özelliğini engellemek istiyorsanız, bunu yapmak için tek bir geçiş yoktur. Ancak “Ayarlar”> “Anılar”> Öne çıkan anılar’ı açarak ve üç seçeneğin tümünü kapatarak yapabilirsiniz. Şimdi anılara geri dönün ve dört seçeneğin tümünü kapatın. Bu, Google Fotoğraflar’da görüntülenecek tüm bellek türlerini durduracaktır.

Google fotoğraflarındaki anıları tamamen devre dışı bırakma özelliği

Google Fotoğraflar’daki kişileri bu şekilde gizleyebilir veya anılar özelliğini tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Google Fotoğraflar Bazı Fotoğrafları Gizleme Google Fotoğraflar Bazı Fotoğrafları Gizleme için yorumda bulun

    Google Fotoğraflar Bazı Fotoğrafları Gizleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Google Fotoğraflar Bazı Fotoğrafları Gizleme için ilk yorumu yapabilirsin.