Google Arama Geçmişi Nasıl Silinir

1 dk okuma süresi

Google Arama Geçmişi Nasıl Silinir Google, oturum açarken yaptığınız tüm aramaların geçmişini Google hesabınıza bağlı olarak depolar. Artık Google’ın gösterge tablosuna gitmek yerine Google’ın arama sonuçlarından geçmiş aramalarınızı hızlı bir şekilde silebilirsiniz.

Google’ın sizinle ilgili bilgi edinmek için arama geçmişinizi kullandığını unutmayın. Bu nedenle, arama geçmişini silmek arama sonuçlarınızı daha az kişiselleştirecektir.

Google Arama Geçmişinizi Masaüstünde Nasıl Temizler?

Google arama geçmişinizi masaüstünde silmek için, sayfanın üst kısmındaki Arama kutusundaki Ayarlar> Verilerinizi, arama kutusunun sağ tarafının hemen altında tıklayın.

“Arama etkinliği bölümünüz” bölümüne ilerleyin. Tüm Google arama geçmişinizi silmek için “Tüm Arama etkinliğini sil” düğmesini tıklayın. Sadece arama geçmişinin son saatini silmek için “Son saati sil” düğmesine tıklayın.

Google Arama Geçmişinizi Mobil Cihazlarda Nasıl Temizler?

Bir akıllı telefonda, Google arama sonuçları sayfasının sol üst köşesindeki menü düğmesine dokunun.

“Verilerinizi Aramada” seçeneğine dokunun.

Arama geçmişinizin ne kadarını temizlemek istediğinize bağlı olarak, “Arama etkinliği bölümünüzü silin” bölümüne ilerleyin ve “Son saati sil” veya “Tüm Arama etkinliklerini sil” e dokunun.

Google, Arama Geçmişini Kayıt Etmesi Nasıl Durdurulur?

Tabii ki, Google, temizledikten sonra bile arama geçmişini toplamaya devam edecektir. Google’ın bunu yapmasını engellemek istiyorsanız, Arama’daki Verileriniz sayfasındaki “Google-geniş kontroller” altındaki “Web ve Uygulama Etkinliği” seçeneğine tıklayın veya dokunun.

Görüntülenen Etkinlik Kontrolleri sayfasında, “Web ve Uygulama Etkinliği” seçeneğini kapatın.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x