Facebook Hesabına Bağlı E-posta adresine nasıl bakılır

2 dk okuma süresi

Facebook, hesabınızı oluştururken bir E-posta Kimliği bağlamanızı gerektirir. Rastgele e-posta kimliğinizle uzun süre önce bir Facebook hesabı oluşturmuş olabilirsiniz ve şimdi bu kimliği hatırlamayabilirsiniz. Bu durumda, platformda bağlantılı e-posta kimliğinizi kullanarak Facebook’ta oturum açamazsınız. Ancak, kullanıcı adı ve şifrenizle Facebook’ta oturum açabilirsiniz. Ancak Facebook hesabınıza hangi kimliği bağladığınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle, size yardımcı olmak için, Facebook hesabınıza bağlı e-posta kimliğini kontrol etmek için takip edebileceğiniz küçük bir makale hazırladık.

Facebook Hesabınıza Bağlı E-posta Kimliğini Kontrol Etme

Facebook için kullanılan e-posta hesabı masaüstünde nasıl bulunur

Facebook platformunu kullanmak için bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, hesabınıza bağladığınız e-posta kimliğini kontrol etmek için bu adımları takip edebilirsiniz.

1. Web tarayıcınızı açın ve facebook.com’a gidin.

2. Kullanıcı adınızı / telefon numaranızı kullanarak ve şifrenizi girerek Facebook hesabınızda oturum açın.

3. Ana sayfaya geldiğinizde, ekranın sağ üst köşesindeki aşağı açılır ok simgesine tıklayın.

4. Ayarlar ve gizlilik üzerine tıklayın.

5. Ayarlara gidin.

6. Genel ayarlar altında, hesabınıza bağladığınız e-posta kimliğini içeren genel hesap ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, e-posta kimliğinizi başka bir tane ekleyerek değiştirme seçeneğiniz de vardır. E-posta kimliğinizin kişilerin yanında görüneceği referans için aşağıdaki ekran görüntüsünü kontrol edebilirsiniz.

Facebook E-postanızı telefonunuzda nasıl kontrol edebilirsiniz?

Facebook platformunu mobil cihazınızda kullanıyorsanız, Facebook hesabınıza bağlı e-posta kimliğini nasıl kontrol edeceğinizi bilmiyorsanız bu adımları takip edebilirsiniz. E-posta kimliğinizi kontrol etmek için bu adımları takip edebilirsiniz.

1. Cihazınızda Facebook uygulamasını açın ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak hesabınızda oturum açın.

2. Ana sayfadan, ekranın sağ üst köşesindeki Hamburger simgesine dokunun.

3. Aşağı kaydırın ve ‘ Ayarlar ve gizlilik’e dokunun.

4. Ayarlara gidin.

5. Şimdi Kişisel bilgiler üzerine dokunun.

6. Son olarak, üzerinde musluk İletişim bilgi ve altında iletişim bilgileri yönetme, e-posta kimliğini ve Facebook hesabınızla bağlantılı olduğunu telefon numarasını görmek mümkün olacak. 

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x