Cisco işyerlerini akıllı ofislere çevirmek için kolları sıvadı

Dünyanın en büyük network şirketlerinden Cisco,yeni nesil ofisler için kolları sıvadı  Cisco  işyerlerini dijital binalara dönüştürmek istiyor. Bunu yapmak için, daha fazla hız, maliyet tasarrufu, güvenlik ve daha iyi müşteri deneyimi kazandıracağını umduğu çeşitli ürün ve ağ yenilikleri başlatıyor.

şirket bugün dijital binalar için özel olarak tasarlanmış yeni bir anahtar duyurdu. Cisco Catalyst Dijital Switch.

binaları insanlar için daha iyi çalışması için daha büyük bir vizyonun parçası. Örneğin, bir dükkana girdiğinizde size en sevdiğiniz şampuan gibi aradığınız üründeki yolu gösterecek şekilde ışıklar yanarsa ne olur? Veya ortak bir ofis alanına girerseniz ve oda kim olduğunuzu bilir ve ışıkları ve sıcaklığı beğeninize göre ayarlar mı?

Cisco, şirketlerin işletme işlemlerini sayısallaştırdıklarını ve binalarda bu tür dijital dönüşümlerin merkezi olduğunun farkındalar. Bu tür değişiklikler perakendeden otellere onları kucaklayan şirketler için rekabet avantajı olarak ortaya çıkabilir.

Bu fikir, işçiler ve misafirler için daha iyi deneyimler yaratmak ve para ve enerji tasarrufu yapmaktır. Ama önce, rozet kaydırmalarından aydınlatmaya ve havaleye kadar her şeyi kontrol eden bir grup sistem, sanki bir tane gibi çalışmalıdır. Ve güvenli olmalılar.

Cisco, işyerlerini akıllı ofislere çevirmek için kolları sıvadı

Şirket, Fort Worth, Texas’ta Sinclair Holdings ve İsviçre’de Alpiq InTec olmak üzere iki ana müşterisine sahip olduğunu söyledi. Sinclair, bir şehir merkezini lüks bir otele dönüştüren bir emlak yönetim firmasıdır. Cisco, Sinclair’in enerji faturasını yüzde 50 oranında azaltabileceğini söyledi.

Sinclair Holdings’in başkanı Farukh Aslam, yaptığı açıklamada “Catalyst Dijital Yapı Seri Anahtarı, farklı bina sistemlerini tek bir IP platformunda birleştirebilmemizi sağlıyor” dedi. “Artık yarının misafirperverliği endüstrisi için dijital yeterlilikler kurabiliriz. Dünyanın en büyük konukseverlik markalarından biri olan Marriott, gerçek zamanlı analitik zevk ve enerji maliyetlerini düşürme olanağı sunuyor. Aynı zamanda iş seyahatindeki misafirlerimize ve eşsiz hedef tatilcilere otantik, gelişmiş bir butik deneyimi sunuyor. ”

Ve İsviçre’de Alpiq InTec, doluluk, aydınlatma ve çevresel verileri entegre etmek için Cisco’yu kullandı. Elektrik kesintilerini azalttı ve güç verimliliği çok yol katetti.

Cisco’daki kurumsal geçiş başkan yardımcısı Sachin Gupta, yaptığı açıklamada, “Bir binada IoT cihazlarının yakınlaşması kadarıyla bu ürün bir yenilik jenerasyonunu sıçrattı. Sayısal Ağ Mimarisi’ni sayısal yapılara genişleterek yeni IoT protokol entegrasyonu, otomasyonu ve kurumsal güvenlik getiriyor. Cisco, Sinclair Holdings gibi müşterilere endüstri lideri yenilikler sunmaya devam etmekten gurur duyuyor. ”

Yeni anahtar, yapı sistemlerini tek bir alçak gerilim Internet Protokolü ağına güç ve bağlayarak özel olarak dijital bina ihtiyaçları için üretildi. Cisco, bir ekosistemde bunu yapmak için 23 şirketle ortaklık kurdu.

Sistem, aydınlatma, yönlendirme ve klima (HVAC) ve rozet tanımlama gibi birbirinden farklı sistemlerin yakınsamasını desteklemektedir. Anahtar, Sınırlı Uygulama Protokolü (CoAP) adı verilen Şeylerin İnternetinde (günlük nesneleri akıllı ve bağlantılı hale getiren) bir protokolü destekliyor – bir endüstri ilk.

Aynı zamanda, Cisco’nun Dijital Ağ Mimarisi’ni (DNA), güvenliği göz önüne alan dijital yapılara kadar genişletiyor. Aygıtların, bölümlendirmenin ve politika uygulamanın otomatik profillemesi ile Cisco, bina güvenliğini çok daha sağlam yapabileceğini söyledi.

Anahtar, daha büyük, daha aydınlık aydınlatma armatürlerini destekler ve bir elektrik kesintisinin ardından 5 saniye içinde gücü tekrar açabilir. Ayrıca teknisyenleri Bluetooth ve bir mobil uygulama kullanarak yüklemelerine izin vererek kurulumu basitleştirir.

Ve sessizce çalışır. Hastane, perakende mağazalar, oteller ve işyeri gibi sessiz olmasını gerektiren her yerde ideal bir fanatik tasarıma sahiptir.

Catalyst Digital Building Serisi anahtarı Nisan 2017’de sunulmaktadır. Başlangıç ​​fiyatı 895 $ ‘dır.(ABD) için

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cisco işyerlerini akıllı ofislere çevirmek için kolları sıvadı için yorumda bulun

    Cisco işyerlerini akıllı ofislere çevirmek için kolları sıvadı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cisco işyerlerini akıllı ofislere çevirmek için kolları sıvadı için ilk yorumu yapabilirsin.